Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon öldü

Güzel, az olunca güzeldir. Mesela bir örnek. Adriana Lima güzeldir. Leon'da güzeldir. Ama herkesin altında Leon var. Şimdi, Adriana Lima neden güzel, Leon neden çirkin anlayabildin mi ? puhaha
Kendi adıma yeterince açıklayıcı bir mesaj yazdığımı düşünüyorum, neden Leon'u beğenmediğimle ilgili :D

hmm amaca hitap eden bi örnek değil o zaman git alabiliyosan adriana lima yı al bakalım leon fiyatına...:)

Leon'dan daha ucuza aldım Abi zaten. Yarı fiyatına hatta. Bana göre benim Adriana Lima'm çok daha güzel :) Hemde lime lime eder Leon'ları :D

a3 le leonu kıyasladın..
golfle leonu kıyasladın
accentle leonu kıyasladın..
Arabalar yetmedi Adriana Limayla kıyasladın ya :D
Bravoo diyorum ben...puhahapuhaha

a3 le leonu kıyasladın..
golfle leonu kıyasladın
accentle leonu kıyasladın..
Arabalar yetmedi Adriana Limayla kıyasladın ya :D
Bravoo diyorum ben...puhahapuhaha
Her arabayla her araba kıyaslanır yani neden kıyaslanmasın biri bana bunu açıklarsa sevinirim.
Adriana Lima kıyaslama değil, örnekleme :)

Her arabayla her araba kıyaslanır yani neden kıyaslanmasın biri bana bunu açıklarsa sevinirim.
Adriana Lima kıyaslama değil, örnekleme :)

Ayberk Görsellik insandan insana değişir tabiki bence eski leonda yesininden daha çekici geldi zaten hayalimdi 2008model sattım 2004model aldım milllet hayretle baktı ama umrumda mı? değil tabiki:) herkesin düşüncesi kendine bu bi gerçek cupra2 ye gelince motoruna hayranım adriana lima falan tanımam golf3 gtılardan bu yana hayranıyım fakat dediğim gibi leon kendine baktıran tasarımı harika bi araç adriana da öle mühendisleri iyi iiş çıkarmışlar ama gene de kötülemiyelim leonu tasarım olarak çok başarılı.....

Arabalar kıyaslanır da bazende görünen köy klavuz istemez o yüzden kıyaslanmaz diyorum.. Yani kıyaslamaya gerek yoktur..! Örneğin Porsche Panamera ile Toros'ta kıyaslanabilir böyle ihtimal var.. ama gerek yoktur galibi bellidir. Leon Golf kıyaslaması Leon a3 kıyaslaması da bu yüzden kıyaslanmaz diyorum gerek yoktur galibi bellidir anlamında..! Accent konusuna gelince bence 20 yaşında bir genç için accent era alınabilecek bir araç değil. 30-40 yaş içinde bilmiyorum ama benim babam 50 yaşında ve seat'ı sevmez. ama kendisine seat leon mu hyundai accent mi dediğimde seat leon diyebiliyor :) ben bunu demek istiyorum dışardan bir araca baktığında ben burdayım demeli.. Mesela Panamera örneği.. O araç ben burdayım diyor ve dikkat çekiyor. Leon ve Accent'i bir alana koyduğumuzda gözlerin Leon'da olduğu kanısına varırız. Çok nadir kişiler uff accent'e bak alırım şimdi bunu bi chip yaparım 140hp olur sonra gelsin 1.4 tsilar der. Onun haricinde kime dersen de bence leon'u tercih eder sadece görünüşten..

Aha leon ile era yı kıyaslayanlar mı var? ne diyim abi buna denecek tek keelime yok.... hee leon dünyanın en iyi arabası değil a3ten iyi de değil golftende buda benim fikrim fakat alınabilecek bi araç kesinlikle...:eek:key: örneğin golf6 ve yeni a3 kıyaslayalım aynı hafta içinde iki arkadaşım da aldı biri golf6 highline 1.6tdı biride a3 1.6.... audiye de bindim golf6 ya da ama şunu anladım ses izolasyonu ve yoldaki gidişiyle golf6 resmen a3e fark atmış a3ün ses sorunu var tıkırtılar falan aynı yolda golf6ya biniyoruz muhteşem bi konfor ve rahatlık tık ses yok.... ben A3lerin fanatiğiydim ama son çıkan golf6ya bindikten sonra a3ü aramazsınız emin olun golf6nın içindeki hiçbir konfor ekipmanı a3te yoktu ve fiyat olarak dizel golf6 dan 2milyar kadar pahalıya almıştı....
golf highline en fulu ve lüksü. a3 1.6 normalimi yoksa oda fulümü. fark eder ikiside.

Ayberk Görsellik insandan insana değişir tabiki bence eski leonda yesininden daha çekici geldi zaten hayalimdi 2008model sattım 2004model aldım milllet hayretle baktı ama umrumda mı? değil tabiki:) herkesin düşüncesi kendine bu bi gerçek cupra2 ye gelince motoruna hayranım adriana lima falan tanımam golf3 gtılardan bu yana hayranıyım fakat dediğim gibi leon kendine baktıran tasarımı harika bi araç adriana da öle mühendisleri iyi iiş çıkarmışlar ama gene de kötülemiyelim leonu tasarım olarak çok başarılı.....

Tasarımın ölçüsü kendine baktırmaksa, burda en çok Şahin'lere bakıyolar Serhat Abi :) Hatta Turbo'lu Şahin'lerimiz meşurdur :D
Tasarım olarak yorumum şu. Modern, beğenilen bi tasarımı var. Fiyatına göre de 0km araçlarda alınacak en iyi araçlardan biri. Makul kalite, makul fiyat.
Seat'la, Hyundai'yi kıyasladığım için tepki gösterildi ama Hyundai Seat'dan çok daha fazla satılıyo.
Yani 100 kişiye sorsak 20 tanesi Leon'u 5 tanesi Era'yı beğenmiş ne farkeder? Çoğu gidip Era'yı alır. Ki satış rakamlarına bakılırsa Hyundai çok daha öndedir. Yani tasarım herşey demek değil. Kimsenin zevki de aynı değil.

Arabalar kıyaslanır da bazende görünen köy klavuz istemez o yüzden kıyaslanmaz diyorum.. Yani kıyaslamaya gerek yoktur..! Örneğin Porsche Panamera ile Toros'ta kıyaslanabilir böyle ihtimal var.. ama gerek yoktur galibi bellidir. Leon Golf kıyaslaması Leon a3 kıyaslaması da bu yüzden kıyaslanmaz diyorum gerek yoktur galibi bellidir anlamında..! Accent konusuna gelince bence 20 yaşında bir genç için accent era alınabilecek bir araç değil. 30-40 yaş içinde bilmiyorum ama benim babam 50 yaşında ve seat'ı sevmez. ama kendisine seat leon mu hyundai accent mi dediğimde seat leon diyebiliyor :) ben bunu demek istiyorum dışardan bir araca baktığında ben burdayım demeli.. Mesela Panamera örneği.. O araç ben burdayım diyor ve dikkat çekiyor. Leon ve Accent'i bir alana koyduğumuzda gözlerin Leon'da olduğu kanısına varırız. Çok nadir kişiler uff accent'e bak alırım şimdi bunu bi chip yaparım 140hp olur sonra gelsin 1.4 tsilar der. Onun haricinde kime dersen de bence leon'u tercih eder sadece görünüşten..

Yani sana göre Panamera'yla Toros ne kadar "görünen köy kılavuz istemez"se, Leon ile Era da o kadar "görünen köy kılavuz istemez".

Bana göre Toros'la Panamera'da kıyaslanır. Hatta Toros'un daha iyi olduğu alanlarda vardır.
Mesela, ülke çapında parça bulma, servis, usta konusunda Toros önde olacaktır. O kılavuz istemeyen köyde Panamera'ya değil, Toros'a binerler ayrıca :)
Yani hangi arabanın hangi alanda galip geleceğini, bakış açın ve kriterlerin belirler. Bu yönden bakarsan kıyaslanmayacak araba yoktu.

Geri
Üst Alt