Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.4 150 ps Dsg vs 125 ps manuel

Aradaki 16 bin liralık farkın 10-12 bin lira kadarı DSG farkıdır ancak.
İki motor kıyaslamasını 4-6 bin liralık fark olarak yorumlamak daha doğru bence.

125 ve 150 hp arasındanki 25 hp farkedilecektir muhakkak, arada teknoloji farkı act vs de var.

Yakıt tüketimleri arasında ne kadarlık bir fark var acaba?

125lik motoru soft yazılımla 135-145 hp arasında bir yere çıkarabilirsiniz.
150lik için de Stage 1 yazılımla min 180 hpler alındığını duydum.

Arada 35-40 hpden fazla bir güç ve daha düşük bir yakıt tüketimi için 5-6 bin lira verilir mi diye sorulsa?

Sanırım cevabım 150lik motordan yana :)

Aracım 125lik downpipe düz boru egzoz filtre ile 160-170 hp alıyorum yakıt uzun yolda 5.4 lt şehir içi 7-8 lt civarı performansı cidden iyi kararı deneyerek verin derim. Abime 150 lik act dsg aldıgımızda 23.000 km de mekatronik sıkıntısı verdi garantiden yapıldı. Garanti bittikten sonra bu sıkıntı tekrarlarsa bütce olarak saglam üzeceğine inanıyorum

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracım 125lik downpipe düz boru egzoz filtre ile 160-170 hp alıyorum yakıt uzun yolda 5.4 lt şehir içi 7-8 lt civarı performansı cidden iyi kararı deneyerek verin derim. Abime 150 lik act dsg aldıgımızda 23.000 km de mekatronik sıkıntısı verdi garantiden yapıldı. Garanti bittikten sonra bu sıkıntı tekrarlarsa bütce olarak saglam üzeceğine inanıyorum

Aracı kullanırken, sadece D konumunda mı kullanıyordu acaba ? Merak ettim yeni serilerde mekatronik sorunu duymadım daha çünkü

Bilinçli kullanıyordu ama denk geldi böyle bi sorun genel olarak dsg güzel ama sıkıntı olma olasılıgı da var göz önünde bulundr derim

Merhabalar baktım ama goremedim. Yazın araba alma durumumuz var leonu kafaya koyduk. Sizce aradaki 16bin liralık farka degecek kadar bir performans farkı var mı bu iki arac arasında? Ikisini de kullanmıs abilerden yardım lutfen ikisini de karsılastırabilirseniz cok sevinirim

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhabalar. 140 lık yazılımlı fr kullandım 2 sene sorunsuz şekilde. Yeni sattım ve 150 dsg aldım. 125 lik için bende araştırma yapmıştım ancak kullanmadım tabi. Öğrendiğim kadarıyla 125 lik fr ın turbosu biraz daha ufak. 150 lik ile farklı. Ama tamamen ne beklediğinize bağlı. Ben 140 lık fr kullandım 125 lik 140 lıktan daha yavaş kalacağı için istemedim. 150 lik anca beklentilerimi karşılardı. Sizde arabadan ne kadar performans beklediğinize bağlı. Eğer hızı seven biri değilseniz. 125 lik çok çok tatmin eder sizi. Güçsüz torksuz ve yavaş bir araba tabikide değil. 150 lik aracı ondan bir iki tık daha iyi düşünün. İmkanınız varsa bayide test sürüşü yapmanızı tavsiye ederim.
Saygılar

Merhabalar. 140 lık yazılımlı fr kullandım 2 sene sorunsuz şekilde. Yeni sattım ve 150 dsg aldım. 125 lik için bende araştırma yapmıştım ancak kullanmadım tabi. Öğrendiğim kadarıyla 125 lik fr ın turbosu biraz daha ufak. 150 lik ile farklı. Ama tamamen ne beklediğinize bağlı. Ben 140 lık fr kullandım 125 lik 140 lıktan daha yavaş kalacağı için istemedim. 150 lik anca beklentilerimi karşılardı. Sizde arabadan ne kadar performans beklediğinize bağlı. Eğer hızı seven biri değilseniz. 125 lik çok çok tatmin eder sizi. Güçsüz torksuz ve yavaş bir araba tabikide değil. 150 lik aracı ondan bir iki tık daha iyi düşünün. İmkanınız varsa bayide test sürüşü yapmanızı tavsiye ederim.
Saygılar

Zaten keske oyle bi sansım olsa ama malesef bayiler sadece 1.0 motorlu leonun test aracını koyuyor digerlerini deneme sansımız yok

Zaten keske oyle bi sansım olsa ama malesef bayiler sadece 1.0 motorlu leonun test aracını koyuyor digerlerini deneme sansımız yok

Test ederek görmek çok iyi olurdu. Ama ben 125 likten pişman olcağınızı düşünmüyorum. Benim 150 lik alma amacım tamamen hız ve performanstı. Yazılım ile daha iyi sonuçlar alındığı için tercih ettim.Dediğim gibi dahasını istiyorsanız 150 lik. Ama tatmin edermi derseniz 125 lik gayet eder.

Test ederek görmek çok iyi olurdu. Ama ben 125 likten pişman olcağınızı düşünmüyorum. Benim 150 lik alma amacım tamamen hız ve performanstı. Yazılım ile daha iyi sonuçlar alındığı için tercih ettim.Dediğim gibi dahasını istiyorsanız 150 lik. Ama tatmin edermi derseniz 125 lik gayet eder.

Anladım sagolun peki dsg yle ilgili kafanız rahat mı? Sonucta 200 torktan sonra dsg zorlanıyor ve 150 lik fr ın torku 250 nm ve bu torku dusuk devirlerde veriyor. Dsg de yakıt icin hep dusuk devirlerde tutuyo sakin kullanımlarda.

Geri
Üst Alt