Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kutu ici KN hava filtresi nasil temizlenir ?

Aracınızı çok saçma alanlarda kullanmadığınız sürece 3-5 bin km de bir temizliğe gerek yok. Leon'u 80.000 km kullandım. Aldığımın ikinci haftası filtremi takmıştım. 5.000 kmde de temizledim 20.000 kmde de. Öyle aman aman bir fark olmadı ki benim işyerim çoğunuzun bulunduğu ortamdan daha tozlu. Aradaki tek fark filtreden çıkan böcek sayısıydı.

Adamlar 50.000 diyorsa 1.000.000 km de garanti veriyorsa bir bildikleri vardır diye düşünüyorum. Aracınızdaki kağıt filtreyi bakımdan bakıma (10.000/15.000 km) değiştiriyorsunuz normalde. Daha kaliteli, daha dayanıklı bir filtreyi daha çabuk temizlemenin/değiştirmenin mantığı yok.

ılk basta dedıklerıne katılyorum arabanın kullanıldıgı yere gore fıltrenın kırlenmesı de degısken olcaktır yalnız,son cumlende daha kalıtelı daha ıyı fıltre cabuk temızlemenın mantıgı yok demıssın ama soyle b durum var acık fıltrelerın gecırgenlıgı daha fazladır ve cabuk temızlenmesı gerekır,malzemenın saglam olması baska b olay burda.

fıltreyı sık yıkamak cok dert b olay degıl beyler ıkı tane alın degıstıre degıstıre kullanın temızlıgı ıcın de beklemeyın sok tak sırasında.Ayrıca Kn gıbı yaglı tıp fıltreler kullanmanın da kımseye b getırısı yok zararı var,Aem gıbı kotton fıltre kullanın su ıle temızleyıp kurutmak kafi.
Serbay Tsi 180 ıcın Bmc nın ve Forge nın kıt seklınde fıltrelı var ıkısınden bırını kullanman cok daha mantıklı olur,onun dısında Aem de alıp kendın yapabılırsın Custom Cai ni

ılk basta dedıklerıne katılyorum arabanın kullanıldıgı yere gore fıltrenın kırlenmesı de degısken olcaktır yalnız,son cumlende daha kalıtelı daha ıyı fıltre cabuk temızlemenın mantıgı yok demıssın ama soyle b durum var acık fıltrelerın gecırgenlıgı daha fazladır ve cabuk temızlenmesı gerekır,malzemenın saglam olması baska b olay burda.

fıltreyı sık yıkamak cok dert b olay degıl beyler ıkı tane alın degıstıre degıstıre kullanın temızlıgı ıcın de beklemeyın sok tak sırasında.Ayrıca Kn gıbı yaglı tıp fıltreler kullanmanın da kımseye b getırısı yok zararı var,Aem gıbı kotton fıltre kullanın su ıle temızleyıp kurutmak kafi.
Serbay Tsi 180 ıcın Bmc nın ve Forge nın kıt seklınde fıltrelı var ıkısınden bırını kullanman cok daha mantıklı olur,onun dısında Aem de alıp kendın yapabılırsın Custom Cai ni
Açık tip filtre için yorum yapmadım ben zaten. Kapalıdan bahsediyorum. Açık filtrenin tabi ki daha sık temizlenmesi gerekiyor. Kutu içi yağsız filtre önerir misin bana bir tane yağsız tip. Yeni filtre alacağım bugün yarın değerlendireyim.

Ulkemiz sartlari icin o kadar yuksek km'lerde filtreyi temizlemek biraz riskli gorunuyor..
kaan daha önceki msjlarında görmüştüm sanırım sende bmc kutu içi kullanıyorsun..bu filtrede k&n gibi yaglı tipmidir?birde ben btg ye sordurdum sen 100 demişsin ama adamlar 150 dolar istiyor..bilgin varmı acaba

kaan daha önceki msjlarında görmüştüm sanırım sende bmc kutu içi kullanıyorsun..bu filtrede k&n gibi yaglı tipmidir?birde ben btg ye sordurdum sen 100 demişsin ama adamlar 150 dolar istiyor..bilgin varmı acaba

Yagli tip ama sorun yok ..Sorunlu olsa Ferrari kullanmazdi..BTGde 150 dolar mi? ben aldigimda 100 dolardi ..ama web sayfasindan 80 dolar arti posta..en mantiklisi oradan almak..

yagli tipin bir zarari olcagini sanmam ama varsa sokeyim atayim :) yagini abartmadikca ne zarar vercek onu anlamadim filtrenin uzerindeki yag icerideki borulara gidebilir mi ?

Bence kutu içi KN yada açık olarak bizim araçlar için sağlıklı değil en sağlıklısı aem yağsız kullanıldığı için zaten kutu içinin artılarının da çok olduğuna inanmıyorum Cenk ben senin yerinde olsam 15000 bakımı periyodik ancak filtreyi 7500km bir orjinalle değişirim bununda yararını yakıt olarak görebilirsin ben hep öyle yaptım zaten orjinal filtre çok pahalı bişey değil her 15000bakımında bi tane yedek alsan 7500de bir kendin değişsen daha iyi olur yağlı filtre yağ fazla uygulandığında emişle beraber içeri verebiliyor az sürersende toz alıyor iki ucu moklu değnek misali....
Not: kutu içi az da olsa sesi yükseltebilir ancak bariz bi fark beklenilemez geçirgenliğinin daha çok olması sebebiyle ses alınabilir ancak çok hisedilemeyeceği kesin....

Açık tip filtre için yorum yapmadım ben zaten. Kapalıdan bahsediyorum. Açık filtrenin tabi ki daha sık temizlenmesi gerekiyor. Kutu içi yağsız filtre önerir misin bana bir tane yağsız tip. Yeni filtre alacağım bugün yarın değerlendireyim.

tsı da kutu ıcınden kasıtları aslında acık fıltrenın kutu ıcındekı porta takılıyor olması duz fıltre seklınde tsı ların acıkla cok farkları yok.Bu arada kutuıcı olarak yagsız Greenler vardı b donem,dızellerde cok kullanıyorlar,aem ın de kutu ıcı yagsız fıltresı olması lazım TR ye sadece acık getırıyorlar Aem olarak

Bence kutu içi KN yada açık olarak bizim araçlar için sağlıklı değil en sağlıklısı aem yağsız kullanıldığı için zaten kutu içinin artılarının da çok olduğuna inanmıyorum Cenk ben senin yerinde olsam 15000 bakımı periyodik ancak filtreyi 7500km bir orjinalle değişirim bununda yararını yakıt olarak görebilirsin ben hep öyle yaptım zaten orjinal filtre çok pahalı bişey değil her 15000bakımında bi tane yedek alsan 7500de bir kendin değişsen daha iyi olur yağlı filtre yağ fazla uygulandığında emişle beraber içeri verebiliyor az sürersende toz alıyor iki ucu moklu değnek misali....
Not: kutu içi az da olsa sesi yükseltebilir ancak bariz bi fark beklenilemez geçirgenliğinin daha çok olması sebebiyle ses alınabilir ancak çok hisedilemeyeceği kesin....

orjinal filtre zaten zorunlu olarak aliniyo servisten kullansanda kullanmasanda :) o zaman hic ellemiyorum orjinale geri donuyorum

simdi bu filtreyi temizlemiyoruz o zaman emekliye ayiriyoruz oyle mi arkadaslar ? kn kutu ici bi ise yaramiyor yani ? yarardan cok zarari var ?

Geri
Üst Alt