Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kutu ici KN hava filtresi nasil temizlenir ?

tsı da kutu ıcınden kasıtları aslında acık fıltrenın kutu ıcındekı porta takılıyor olması duz fıltre seklınde tsı ların acıkla cok farkları yok.Bu arada kutuıcı olarak yagsız Greenler vardı b donem,dızellerde cok kullanıyorlar,aem ın de kutu ıcı yagsız fıltresı olması lazım TR ye sadece acık getırıyorlar Aem olarak
Kutu ici yagsiz AEM bulsam da temizleme olayinda rahata ersem:)

2008den beri kutu içi performans filtre kullanırım, temizleme kiti ile hiç temizlemedim. 3binkm de bir kompresördeki hava ile temizlerim. 15binde bir de yumuşak fırça ile bol köpüklü yıkar kurutur yola devam ederim. Bugüne kadar hiç sorunum olmadı, anı şekilde işleme devam diyorum.

2008den beri kutu içi performans filtre kullanırım, temizleme kiti ile hiç temizlemedim. 3binkm de bir kompresördeki hava ile temizlerim. 15binde bir de yumuşak fırça ile bol köpüklü yıkar kurutur yola devam ederim. Bugüne kadar hiç sorunum olmadı, anı şekilde işleme devam diyorum.
Faruk abi söylenenler kutu içi filtrelerin yağsız kullanılamıyacağı yönünde sen yağsız kullanıyormuşsun ilginç ve sorun yaşamadım derken yaşanılacak sorun hava akışmetresine toz gelmesi olabilir buda okuması gerekenden daha az okuması olarak düşünülür bunların hepsi varsayım ancak bu filtrenin satıcıları bile yağsız kullanmayın diyolar aem in yağsız olmasınınn sebebi geçirgenliği az ancak yağsız kullanılabilmesi kn ler daha geçirgen olmasına karşın yağ ile tozları tutmayı hedefliyor ve fazla yağda sensörü kirletip bozuyor bunlar bu zamana kadar edindiğim bilgiler tabi bişey olacak yada olmayacak diyemem....

sadece kutu ıcı fıltre olması yakıtı nasıl etkıler?

peki can sana bir soru :) simdi kutunun kapagini acsak acik hava filtresi taksak cai gibi bisi olur mu kendinden yanlarda isi kalkani war iste :)

Ben elimi kapagi takmadan once filtreye deydirdim, filtre firindan yeni cikmis trabzon ekmegi gibiydi:D ekmek sogumasin diye hemen kapagi kapattim...

peki can sana bir soru :) simdi kutunun kapagini acsak acik hava filtresi taksak cai gibi bisi olur mu kendinden yanlarda isi kalkani war iste :)

ısı kalkanını izolasyon malzemesinden kendin yaparsan daha sağlıklı olur ben öyle yaptım plastik ısınıyor ısıyı iletiyor

benim filtrenin yalıtım malzemelerini tamamlayamadım. Ön panjura bakan tarafı ve orta yeri buz gibi oluyor. Arka tarafı sıcak oluyor :) Arka taraf motora yakın. BMC twin air kullanıyorum :)

Geri
Üst Alt