Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbİzami? Yoksa puntomu? KarŞilaŞtiralim...

Alman malı olması yeterlidir... Parçalarını açtığınıza üzerinde AUDI VW Seat ve Skoda amblemlerini görmek istemez mi?

Bir de bilinir ki Fiat 10 yaşına gelene kadar müthiş derecede değer kaybeden bir marka... Tabi palio veya albea' nın dizel modellerinden değilse... 35-36 vererek alınan Linea' lar bir yaşına gelince 26-27 lere bulunabiliyor... Afedersiniz ama eşek niyetine binecekse Punto alsın tabi ki...

Emre hayatında kaç kere punto kullandın yoksa yazdıklarını işkembeden mı atıyorsun.

Fiat satış prensıbı anlaşılamayan bır fırmadır.Seatta üç donanım bulunurken bu adamlarda her donanım mevcuttur.Anlayacagın her kesıme herkese hıtap etmeye çalışıyorlar.

Grande punto 1.3 multıjet 90 hp 6 ileri modeli bende var.Diğer aracım resimdeki ve punto aldıgıma hıc pişman olmadım.6. vites olmasından dolayı uzun yolda bir benzinli arac kadar sessızdır.Bakımları vw benzınlı modellerınden ve benım aracımdan bıle daha ucuz dızel olmasına ragmen....Yedekparça sıkıntın yok ve her yerde servıs bulman mevcuttur.

Emre hayatında kaç kere punto kullandın yoksa yazdıklarını işkembeden mı atıyorsun.

Hayır abi işkembeden atma durumum yok, eski puntonun üzerinden 1 yıl inmedim (Hani şu Grande' den önceki olanlar). Grande Punto' yu ise test etmiştim. Ama bu yıl da Linea multijet kullanmaktayım(şirket aracı olarak). "Eşek niyetine"den kastım bir çok şirket aracının Fiat olması ve parça konusunda Seat' a göre biraz daha insaflı olması. Fiat' ın ikinci el piyasası için ise azıcık araştırma yapmak yeterli oluyor...

FIAT - fiat.com.tr
4K ACTIVE PLUS 1.3 MULTIJET 90 HP42,27037,26035,590
4K ACTIVE PLUS 1.3 MULTIJET 95 HP E543,44038,29036,570

Fiat Linea 1.3 M.jet Active Plus 2010 Model 26.750 TL Galeriden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 75720325
Fiat Linea 1.3 M.jet Active Plus 2009 Model 22.750 TL Galeriden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 75724508
Fiat Linea 1.3 M.jet Active Plus 2011 Model 27.500 TL Galeriden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 75696682
Fiat Linea 1.3 M.jet Active Plus 2011 Model 25.450 TL Galeriden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 75714641
Fiat Linea 1.3 M.jet Active 2009 Model 22.000 TL Galeriden satılık ikinci el Gri renk - 75682083

Yazdıklarımın neresinde hata var şimdi söyleyebilir misin Mehmet abi???

Fiat satış prensıbı anlaşılamayan bır fırmadır.Seatta üç donanım bulunurken bu adamlarda her donanım mevcuttur.Anlayacagın her kesıme herkese hıtap etmeye çalışıyorlar.

Grande punto 1.3 multıjet 90 hp 6 ileri modeli bende var.Diğer aracım resimdeki ve punto aldıgıma hıc pişman olmadım.6. vites olmasından dolayı uzun yolda bir benzinli arac kadar sessızdır.Bakımları vw benzınlı modellerınden ve benım aracımdan bıle daha ucuz dızel olmasına ragmen....Yedekparça sıkıntın yok ve her yerde servıs bulman mevcuttur.
kasko fiyatları nasıl seata göre bilgi verir misin?

teşekkürler starje dynamic modelinde cruise sistem hariç hemen hemen özellikleri aynı.fakat ibizanın kronik problemi süspansiyonlar:(
birde puntonun 6 vites olmasından dolayı daha ekonomik olabileceğini düşünüyoruz...
Suspansiyonlar evet çok patır kutur malesef onun dışında hiç sıkıntı yaşamamıştım ben cordobada güzel araçlar yani:) ibiza da alınır tabi ama yukarıda da yazılmış bakım maliyetleri yedek parça bolluğunuda katarsak punto daha ağır basıyor gibi

mehmette ibiza tdi stylance ı satınca punto tjet aldı.gayet memnun

Hayır abi işkembeden atma durumum yok, eski puntonun üzerinden 1 yıl inmedim (Hani şu Grande' den önceki olanlar). Grande Punto' yu ise test etmiştim. Ama bu yıl da Linea multijet kullanmaktayım(şirket aracı olarak). "Eşek niyetine"den kastım bir çok şirket aracının Fiat olması ve parça konusunda Seat' a göre biraz daha insaflı olması. Fiat' ın ikinci el piyasası için ise azıcık araştırma yapmak yeterli oluyor...

FIAT - fiat.com.tr
4K ACTIVE PLUS 1.3 MULTIJET 90 HP42,27037,26035,590
4K ACTIVE PLUS 1.3 MULTIJET 95 HP E543,44038,29036,570

Fiat Linea 1.3 M.jet Active Plus 2010 Model 26.750 TL Galeriden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 75720325
Fiat Linea 1.3 M.jet Active Plus 2009 Model 22.750 TL Galeriden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 75724508
Fiat Linea 1.3 M.jet Active Plus 2011 Model 27.500 TL Galeriden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 75696682
Fiat Linea 1.3 M.jet Active Plus 2011 Model 25.450 TL Galeriden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 75714641
Fiat Linea 1.3 M.jet Active 2009 Model 22.000 TL Galeriden satılık ikinci el Gri renk - 75682083

Yanlız araç ikinci el alınacakmış söylediğiniz gibi bir sıkıntı olmaz yani ayrıca fiatta ki pazarlık payının ne kadar fazla olduğunuda biliyorsunuzdur zaten 35 yazan o aracı 30 a kadar indirebiliyorlar.

FIAT - fiat.com.tr
4K ACTIVE PLUS 1.3 MULTIJET 90 HP
42,270
37,260
35,590
4K ACTIVE PLUS 1.3 MULTIJET 95 HP E5
43,440
38,290
36,570

Sende hata yok.Karsılaştırma yaparken hata ediyorsun.Grande punto ıle punto arasında daglar kadar fark var.İkinci el piyasası ıle bir aracın kaliteli veya kalitesiz olduguna karar verilmez.Herkes bılıyor kı seat 2000lerdekı kalıtesınden uzaklaşıyor.

Sende hata yok.Karsılaştırma yaparken hata ediyorsun.Grande punto ıle punto arasında daglar kadar fark var.İkinci el piyasası ıle bir aracın kaliteli veya kalitesiz olduguna karar verilmez.Herkes bılıyor kı seat 2000lerdekı kalıtesınden uzaklaşıyor.

Abi ilk yazımdan beri Fiat ve Seat arasındaki kıyaslamayı yaptım, Fiat için ne dediğimi de örnek ile izah ettim ki parçasının ucuz olduğunu siz de belirttiniz. İkinci elde değer kaybetmesi konusunda kalitelidir kalitesizdir tanımlaması yapmışım evet, farkettim. O an Mercedes ve BMW' nin ikinci ellerinin neden hala uçuk fiyatlarda olduğunu düşünüyordum. Ama "işkembeden attığımı" gösterecek saçma sapan bir yorum yazmadım.

Neyse, uzatılacak bir konu değil elbet son kararı arabayı alacak olan hocamız verecektir. Ben bu konudaki düşüncelerimi şahsi olarak yaptım. Sanki benim 20 bin TL'm varmış da bu iki araç arasında kalmışım gibi değerlendirdim. Hocamızın hakkında hayırlı olan aracı nasıl olsa alacaktır. Ekonomi diyorsa 6. vites her zaman iş yapar tabi ki...

Geri
Üst Alt