Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbİzami? Yoksa puntomu? KarŞilaŞtiralim...

Yanlız araç ikinci el alınacakmış söylediğiniz gibi bir sıkıntı olmaz yani ayrıca fiatta ki pazarlık payının ne kadar fazla olduğunuda biliyorsunuzdur zaten 35 yazan o aracı 30 a kadar indirebiliyorlar.

O konu hakkında bilgim yok maalesef... Yani 0 km alırken bayi ile 5 bin TL' ye kadar pazarlık yapılabiliyorsa bu güzel birşey... Aslında kötü yahu, o zaman bayiler epey iyi kazanıyor...

• Beğen
Reaksiyonlar: _AS_
Kardeşim ben geldim :) İbizamı sattıktan sonra Grande punto 1.4 turbo jet aldım son derece memnunum :) daha önceden de aynı aracın mltijeti vardı bende biliyorsun. iki aracıda kullanmış biri olarak her iki aracında birbirlerine karşı artıları ve ekileri var tabi.

İbiza'nın artıları;
- kalite hissi (volkswagen ve audi kalitesi hisseidliyor)
- Zengin donanım
- Düşük yakıt tüketimi

eksileri;
- en büyük eksi sert süspansiyonarı (konforu çok düşürüyor malesef)
- sert süspansiyon ile birleşen ince yanak lastikler
- Dar iç mekan (hem şoför hemde arka koltuklar malesef biraz dar ve kasvetli)

Grande punto'nun artıları;

- İbizaya göre en büyük artısı daha geniş ve ferah iç mekan.
- Ön göğüs baya geniş ve yayık olduğundan görüş açısı çok geniş ve ferah, konfor hissi daha fazla.
- City modu sayesinde serçe pamağınla bile dönen çok yumuşak direksiyon
- İbizaya göre yol sesi ve darbeler çok daha az hissediliyor bariz şekilde
- Starjet düşünüyorsa bir vites fazlası lduğunda uzun yolda az yakar performansda gayet tatminkardır.
- Frenler kesinlikle ibizadan daha iyi hatta abartı olmaz ise sınıfında en iyisi diyebilirim çok iyi (benimki 4 disk fren)
- İşçilik ve bakım maliyetleri daha düşük, parçası bol heryerde yaptırma imkanı var, seat grubu malesef pahalı biraz.
- Görsellik görecelidir ama ben grande puntoyu daha çok beğeniyorum, gerçekten küçük maserati yapmışlar :)

Eksileri;

- En büyük eksisi cit direksiyon sorunu ama fiat artık kronik soru olduğundan ücretsiz değiştiriyor büyük bir sorun değil yani, zaten 2006 dan sonra iyileştirildi sorun giderildi büyük ölçüde
- Yüksek süratlerde rüzgar sesi alıyor biraz, b segmenti araçların bazılarında da var bu sorun çok önemli değil

Alıma gelenler bunlar kardeşim, ben kendimce artıları ve eksileri karşılaştırdığımda grande puntonun artısı daha çok ama temiz bir ibiza alsa da neden punto almadı veya temiz bir punto alsa da neden ibiza almadı denmez yani birazda tercih meselesi ikiside parasına göre güzel ama grande punto'nun şekli yetiyor bence :)

ben ce ibizanın 1.2 tsi olacaksa cok ıyı bır karar cok kullanıslı ve puntodan da kat kat daha ekonomık olur dıye d8usunuyorum

Donanım olarak ibizadan dolu denmiş puntoya esp ve airbagden fazla neyi var puntonun?

İki aracında çarpışma testini izlemek lazım kapı seslerinden bile ibizanın daha kaliteli olduğu belli oluyor.

İbizanın süspansiyonları sert ama yol tutuşuda bir o kadar iyidir.Frenlerden şikayetçi herkes ben gayet memnunum 4 teker kitliyo duruyor hemen :)

Puntonun tek alacağım modeli tek kapı 90lık cam tavan olur.

20,000TL'ye bu arada benzinli signo mu arıyorsunuz ?:rolleyes:

Valla punto şaşırttı beni açıkçası 1.3 boş paketini kullandım ama ne biliyim biraz teneke geliyordu ibizaya göre grande punto..

Evolar biraz daha kaliteli geliyor bana.

Geri
Üst Alt