Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hasan Tan Kimsesiz Çocuk Yuvası Minikleriyle Piknik ( 9 HAZİRAN )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1-Absolut + selda
2-Lejyoner+ Şengül +yiğen
3-Kfy filiz Kfy_can
4-Mertkan
5-memet_one + eşi
6-LeonStyle+(İbrahim)Baba
7-Cuprali + 2
8-İsmail + 2
9-olcay
10-LeonStyle Arkadaş +1 (bir ihtimal gelicek)

11-mgencay( opsiyonlu )
12-YEKTA +2
13-LeonStyle bir arkadas daha (oda bir ihtimal)
yazdım abı

14-Aykstc-aysstc

öncelikle konuyu tam olarak görmediğim için özür dilerim bende mutlaka katılmak isterim
Yetimi sakın üzme, senden bir şey isteyeni azarlama!”
Duhâ sûresi (93), 9-10
Bu iki âyet-i kerîmede, yine Peygamber Efendimiz’in şahsında mü’minlere iki görev verilmektedir.
Birincisi yetime iyi davranmaktır. Allah Teâlâ Resûlullah Efendimiz’e, sen de bir zamanlar yetimdin. Ben seni koruyup gözettim. Ben seni nasıl himâye etmişsem, sen de diğer yetim kullarıma sahip çık; onların derdiyle ilgilen; sıkıntılarını hallet buyurmaktadır. Demekki yetimler bize Allah emânetidir. Onları dertleriyle, üzüntüleriyle başbaşa bırakmayacağız. Koruyup gözeteceğiz. Kendilerine yetimliğin acısını duyurmamaya çalışacağız. Toplum çarkının içinde ezilmelerine göz yummayacağız.
İkinci görevimiz ise bizden bir şey isteyeni kovmamak, gururunu incitip azarlamamaktır. Bizden bir şey isteyen, istediği şeyin bizde bulunduğundan emin olduğu için ister. Bu, para olabilir, bedenî destek olabilir, ilim ve mahâret olabilir. Şayet istenen şey bizde varsa, demekki Yüce Rabbimiz herkese vermediği o imkânı bize lutfetmiştir. Bu ilâhî lutfu Allah’ın kullarından esirgemek, onu bize verene karşı nankörlük etmek olur. Şu hâlde insan, elindeki imkânları ve ilâhî lutufları, onları isteyeni kırıp incitmeden vermelidir. Veremeyecek durumdaysa, bu isteği tatlı bir dille geri çevirmelidir.

Bu tarZ bir sosyal sorumluluk projesinin içerisinde olmayı çok isterim..Ancak durumumun netleşmemesi nedeniyle net olarak isim yazmadım...opsiyonlu olarak ulvi & sure & şeviiii başkan diyelim..Aksi bir durum olur ise bilgi vereceğim.. [MENTION=5017]Absolut[/MENTION]

1-Absolut + selda
3-Kfy filiz Kfy_can
4-Mertkan
5-memet_one + eşi
7-Cuprali + 2
8-İsmail + 2
9-olcay

11-mgencay( opsiyonlu )
12-YEKTA +2
14-Aykstc-aysstc
15-cradLe + 1

1-Absolut + selda
3-Kfy filiz Kfy_can
4-Mertkan
5-memet_one + eşi
7-Cuprali + 2
8-İsmail + 2
9-olcay

11-mgencay( opsiyonlu )
12-YEKTA +2
14-Aykstc-aysstc
15-cradLe + 1
16-Duvi +Sure + şeviii Başkan

:hosgeldin::hosgeldin::hosgeldin::hosgeldin::hosgeldin::hosgeldin::hosgeldin:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt