Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fiyatta uygun ve kaliteli lastik markasi önerebilirmisiniz?

5000km dir michelin primacy hp kullanıyorum. sese falan pek dikkat etmem ama yol tutuş olarak gercekten cok güzel bi lastik

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

5000km dir michelin primacy hp kullanıyorum. sese falan pek dikkat etmem ama yol tutuş olarak gercekten cok güzel bi lastik

bazı arkadaşlar sert veya yumuşak dıye bahsetmişler ama kış ayında vakumlu lastik alınmalı bence.lastigin yumuşak olması vakumlu lastiğin dişleri var lastik yumuşak olması lazım ki zemine bastığı zaman dişlerin bir lavabo açacağı lavabo pompası gibi yere yapışıp kalması önemli sert olduğunda bu olayın olmayacağı kanısındayım.siz ne desiniz.

Lastik sürtündükçe ısınır ve yumuşak lastikler sert lastiklere göre bu ısıya daha az dayanır. Sert lastik geç ısınır. Ama ısınınca çok iyi yol tutar. Zaten ısınınca yeterli olgunluğa ulaşır o yüzden yapışmama gibi durum olmaz. Ve lastik çok ısındığında performans kaybı yol tutuş azalışı gbi birçok etken olur. O nedenle yazın nitrojen çok etki eder. Isınmayı geciktirir. Ve lastiğin gereğinden fazla ısınmasını engeller.. S001, asymmetric'e göre daha sert bir lastik ama kuru zeminde en hızlı lastiktir. En iyi yol tutuşuna sahiptir. Yani yumuşak lastik hep iyi değil :)

Kışın ne yapılır bilmiyorum. Ama ne seçerseniz seçin lastik arabadaki en önemli parçadır. Tepkilerinizin yerle temas ettiği tek nesne... O yüzden yeterli önem verilmelidir...

Lastik sürtündükçe ısınır ve yumuşak lastikler sert lastiklere göre bu ısıya daha az dayanır. Sert lastik geç ısınır. Ama ısınınca çok iyi yol tutar. Zaten ısınınca yeterli olgunluğa ulaşır o yüzden yapışmama gibi durum olmaz. Ve lastik çok ısındığında performans kaybı yol tutuş azalışı gbi birçok etken olur. O nedenle yazın nitrojen çok etki eder. Isınmayı geciktirir. Ve lastiğin gereğinden fazla ısınmasını engeller.. S001, asymmetric'e göre daha sert bir lastik ama kuru zeminde en hızlı lastiktir. En iyi yol tutuşuna sahiptir. Yani yumuşak lastik hep iyi değil :)

Kışın ne yapılır bilmiyorum. Ama ne seçerseniz seçin lastik arabadaki en önemli parçadır. Tepkilerinizin yerle temas ettiği tek nesne... O yüzden yeterli önem verilmelidir...
Son paragrafına katılıyorum. en doğru ve en akılcı açıklamayı yapmışsın. tebrikler.... Ancak duygusal nedenler kaliteyi düşürmeye neden alıyor. 1 saat önce 195/55/15 KUMHO KH31 85H serisi aldım. taktım. İlerleyen zamanda izlenimlerimi paylaşırım...

impetus sport varken kesinlikle Lassa derdim ama phenoma ile Lassa sözümden dönüyorum.

lassa phenoma hakkıdaki dusunceleriniz nelerdir arkadaslar yarın taktırmayı düşünüyorum tanesi 220 tl bu ay sonuna kadar kampnya varmıs :D
kulllanan arkadaslar varsa izlenmlerini paylasırsa sevinirim

Şu Kışlık Lastik Kanunu Geçtimi Bakanlar Kurulundan Bilgisi Olan Varmı ve Kışlık Lastik Önerileriniz nelerdir..

Şu Kışlık Lastik Kanunu Geçtimi Bakanlar Kurulundan Bilgisi Olan Varmı ve Kışlık Lastik Önerileriniz nelerdir..
bildiğim kadarıyla bu sene mecburiyet sadece ticaride; yük ve yolcu nakli yapan (fiorino connect hariç) araçlara mecbur kılınacakmış, ama ben herkese kışlık lastik tavsiye ederim geçen sene yaşanan aşırı kış şartları bu senede gözüküyor,
marka olarakda kral NOKİAN şaşmamak gerekir...

ben kışlıl lassa aldım.bakalım nasıl olacak?bahara da yenilere bakarız artık.:)

fiyat olarak uygun olsun istiyorsan hankokk olabilir Seat ve Vosvagen orjinal ekipman lastikleridir,,,

Geri
Üst Alt