Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fiyatta uygun ve kaliteli lastik markasi önerebilirmisiniz?

kumho hangi sınıfa giriyor peki.
bu arada nette kumyonun 195/55/15 ebatını bulamadım? böyle bir ebat yokmu:confused:

Kumho ucuz sınıfa giriyor, biriey beklemeyin..
Yumuşak lastik konforludur ama çabuk biter sert lastiğe göre. Bi bridgestone 80k km giderken, michelin 50-60k gidebilir. Ama bridgestone serttir.
Yumuşak lastiğin İnce yanakta balon yapma riski fazladır..
İstisnaları olsada sert lastikler çok yüksek hızlarda çok daha iyi tutunma sağlarlar.

Ufak ebatlı lastiklerde ne var bilmiyorum ama markadan çok modellere bakın. Çünkü her markanın modellerinin özellikleri var. Mesela pirelli pzero rosso testlerde 1. Geliyor. Çok iyi lastik deniliyor. Pirelli pzero nero yerden yere vuruluyor.

Energysaver var michelinde. Goodyearda effeincygrip mi ne var hatırlamıyor. İnternetten bütün markaların sitesine girin araştırın. Sonra testlerde ne yapmış bu lastikler bi bakın. :)

• Beğen
Reaksiyonlar: RD38
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 :)

Islak yollarda (üç metre) ve kuru yollarda (iki metre) daha kısa frenleme mesafesi.

bazı arkadaşlar sert veya yumuşak dıye bahsetmişler ama kış ayında vakumlu lastik alınmalı bence.lastigin yumuşak olması vakumlu lastiğin dişleri var lastik yumuşak olması lazım ki zemine bastığı zaman dişlerin bir lavabo açacağı lavabo pompası gibi yere yapışıp kalması önemli sert olduğunda bu olayın olmayacağı kanısındayım.siz ne desiniz.

bazı arkadaşlar sert veya yumuşak dıye bahsetmişler ama kış ayında vakumlu lastik alınmalı bence.lastigin yumuşak olması vakumlu lastiğin dişleri var lastik yumuşak olması lazım ki zemine bastığı zaman dişlerin bir lavabo açacağı lavabo pompası gibi yere yapışıp kalması önemli sert olduğunda bu olayın olmayacağı kanısındayım.siz ne desiniz.
kış aylarında ve kar yağışında kesinlikle vakumlu lastik şart. zaten belirli ısının altında yazlık lastikleri performans gösteremez.

şu an mevsimler kışa doğru ilerlediğine göre ve yakında zorunlu kanunlaşacağına göre kışlık kar tipi lastikleri almak en mantıklıdır...
bu konuda en mantıklı ve kar laktiklerinin mucidi olan NOKİAN dır... özellikle A3 ve D3 modelleri test birincileridir.
ben 4 adet aldım fiyat konusunda malesef ithal rusyada ki fabrikasında üretildiği için pahalıdır hatta birçok bilinen markalı lastiklerden bile fazladır...
bunun muadili yerine fiyat olarak oldukça uygun tüv uyumlu ve fiyatı türkiyede üretildiği için zam yemeyen LASSA SNOWAYS ERA öneririm...
goodyearı beğenirim ama kar tipi lastikleri inceledim nokian ve lassaya göre oldukça sert ve yahudi polonya üretimidir.
kar tipinde şu sıralar en güzelleri iki kalite ve fiyat politikasına göre NOKİAN VE LASSA...

kışın vakumludan şaşmam hafta sonları benim vakumlu yokohoma lastiklerle hiç patinaj cekmeden cıktıgım yerden goodyear kışlık lastik kullanan arkadaş cogu kez yediden aşagıya kadar inip iyice kapatıp gelmesi gerekiyor yani çokta ucuzuna kaçmamak lazım en fazla 4 lastikde 150- 200 tl gibi bi fark ödüyoruz ucuzlara oranla

Geri
Üst Alt