Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Euro Diesel Farkı

Bildiginiz gibi yeni seat kullanıcısıyım 2007 1.4 tdı elegance aldım 2 hafta once,aldıktan sonra ılk ısım opetten depoyu fullemek oldu ve dün itibariyle şehir içi kullanarak 575 km de ışık yandı sizce yakıt tuketımı nasıl ? yorumlarda okudugum kadarıyla bu sefer shellden denemeye karar verdım ve fulledım bakalım kac km de ısık yanacak onuda tekrar sızlerle paylasacagım....Saygılar

Fena değer değil kullanıma da bağlı biraz tabi.
Benim ışık 650 km civarında yanıyor.
Opet'in menzili düşük düyorlar ancak ben denemedim, PO koyuyorum, memnunum.

Bildiginiz gibi yeni seat kullanıcısıyım 2007 1.4 tdı elegance aldım 2 hafta once,aldıktan sonra ılk ısım opetten depoyu fullemek oldu ve dün itibariyle şehir içi kullanarak 575 km de ışık yandı sizce yakıt tuketımı nasıl ? yorumlarda okudugum kadarıyla bu sefer shellden denemeye karar verdım ve fulledım bakalım kac km de ısık yanacak onuda tekrar sızlerle paylasacagım....Saygılar

bundan önceki aracın eğer seat değilse ayakların...pedallara alışsın şehir içi bir 50 km daha yaparsın gibime geliyor..şehir içinde gittiğin mesafe çok önemli..
ben idealtepede oturuyorum...e5 den kadıyköye gittiğimde trafik açıksa 4.1 e kadar düşürüyorum..ama trafikte 5.1 ile 7 Litre arsında geziyor..
650 km de yaptığım oldu 750 yaptığım da oldu..en BP ultimate ile yaptım....BP ve SHELL tavsiye..
fiyatı biraz tuzlu gelebilir ama tavsiye 2-3 depo GTL kullan shell de var litesi 4.07 lira..inan faydasını göreceksin..

vites gecişlerinde 3000 deviri gecmemeye calısıyorum sizce fazlamı devir?
Evet ılk seatım belkı ayak alıskanlıgımdan boyle olmus olabılır oncekı arabam pejoydu,hergun kartaldan pendıge gıdıyorum pek trafık olmuyor, bu depomda bıtsın gtl dusunuyorum...

Bence biraz daha sıkıştırmak lazım, düşük devirde kullanmanın yakıt açısından iyi olduğu söylensede motor açısından bira daha yüksek devir daha ideal

vites gecişlerinde 3000 deviri gecmemeye calısıyorum sizce fazlamı devir?
Evet ılk seatım belkı ayak alıskanlıgımdan boyle olmus olabılır oncekı arabam pejoydu,hergun kartaldan pendıge gıdıyorum pek trafık olmuyor, bu depomda bıtsın gtl dusunuyorum...

motor için dizel de devirli kullanılması öneriliyor..

diğer konuya gelince..3000 devirde kullandığın için biraz fazla yakarsın..
tasarruf isityorsan 2100 gibi değişmeye bak..
1500 altı da çok yaktırıyor ne azından benim araçta öyle..

not kartal pendik yakın mesage yol bilgisayarın yok galiba aracın referance olsaydı kontrol ederdin..

motor için dizel de devirli kullanılması öneriliyor..

diğer konuya gelince..3000 devirde kullandığın için biraz fazla yakarsın..
tasarruf isityorsan 2100 gibi değişmeye bak..
1500 altı da çok yaktırıyor ne azından benim araçta öyle..

not kartal pendik yakın mesage yol bilgisayarın yok galiba aracın referance olsaydı kontrol ederdin..

Evet yol bilgisayarım maalesef yok,dedıgınız gıbı 2100 gıbı denemeye calısacagım,motor için dizelde devirli kullanmaktan kastınız nedir hangi deviri önerirsiniz.k.bakmayın ilk dizel aracım o yuzden biraz bilgisizim...

Evet yol bilgisayarım maalesef yok,dedıgınız gıbı 2100 gıbı denemeye calısacagım,motor için dizelde devirli kullanmaktan kastınız nedir hangi deviri önerirsiniz.k.bakmayın ilk dizel aracım o yuzden biraz bilgisizim...

güzel soru önermek vlla öneri konusuna gelince seni yanıltmak istemem ben de söyleneni söyledim devir konusunda..
benzin ile fark var biri benzin ateşlemeyi buji ile yapıyor diesel ise sıkıştırma ile ...
genelde söylenen 4000 bini geçme diyorlar..
şöyle örnek vereyim..
turbo 2000 gibi dluyor max tork tam hatırlamıyorum ondan sonra geliyor 3 binlere gelirken max tork u alıyorsun
maximum beygir ise 4000 devirlerde imiş aslında verileri bulup bakmak lazım..
fabrika da bu verileri vermişse aracı bu aralarda kullanmakta sakınca yok...
otomatikler tık tık tık vites atıyorlar bakıyorsun 6 ncı viteste 70-80 ile gidiyorsun zararlı olsa fabrika onu da yapmaz..
konuya kurbil son noktayı koyacaktır

dızelde araba tork hıssıyatının geldıgı devıre bakıcaksınız oncelıkle buna baglı olarak vıtes degısımlerını yapmak daha mantıklı olur,atıyorum 2000 lerde gelen arabada sureklı 1500 lerde vıtes degısımı yapılırsa araba her ust vıteste gaza bastıkca peak basıncla yurumeye calısır araba kı turboyu daha cok yorar bu.Dızelde ıllakı devırlı kullanmak yanlıs b tabır olur araba zaten alt devırlerde torkunu alabılıyor kı bellı bır devırden sonrada tork gıdıyor arabayı normal kullanım sartlarında sıkıstırmanın da manası yok.1.4 tdı kullanmadım hıc ama nette 2200 de max torkunu aldıgı yazıyor buna baglı olarak normal kullanımlarda 2500 lerde vıtes degıstırmek ekonomık kullanım ıcın ıdeal olabılır benım fıkrım

Geri
Üst Alt