Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Euro Diesel Farkı

Çok km yapmak istiyosan petrol ofisi pro dizel :D 1 depo ile 1230km :D ama aracını düşünüyorsan pro kullanma :)

yedek depoyla 1000 gidiyorum..uzun yolda ise yedek depo ile 1200 civarı gidiyorum..

ben dur kalklarda gaza dokunmam debriyajdan ayağımı çekince araba kalkıyor...
önümdeki araçlar mesafe koymaya çalışırım, böylece daha az frene ve daha az gaza basarım sıkışık trafikte sağ şeridi kullanmaya çalışırım..
mümkün mertebe trafikten kaçmaya çalışırım..bunun dışında.. özellikle 1 inci viteste asla çok yüklenmem..hemen ikiye atarım..ve ardından 3 e
genelde 3'e daha az yakıyor...
bunun dışında daha önemlisi benim araçta çok yüksek vitesle de gitmem..90 la gidiyorsam 6 ya atmam çok nadir 5 le giderim mümkün mertebe 4 ile giderim o da yaklasık 2300 devir oluyor hatırladığım kadarı ile bir daha bakarım..

abi ben 7 sene kullandım o arabayı ama 600 km yi geçemedim şehir içinde,seni tebrik ediyorum 6 litre yaktırmışsın şehir içinde

abi ben 7 sene kullandım o arabayı ama 600 km yi geçemedim şehir içinde,seni tebrik ediyorum 6 litre yaktırmışsın şehir içinde

teşekkür ederim ilk aldığımda yaktırıyordum da sonra dost olduk o beni ben onu okudum..öyle geçinip gidiyoruz..
bide istanbulda sabah trafiği pek yemedim..trafiği görünce yolumu değiştiriyorum..yolu 3-4 km uzatıyorum ama dur kalka girmemeye çlışıyorum..istanbulda çalışmaya başlayınca asıl belli olur o iş

teşekkür ederim ilk aldığımda yaktırıyordum da sonra dost olduk o beni ben onu okudum..öyle geçinip gidiyoruz..
bide istanbulda sabah trafiği pek yemedim..trafiği görünce yolumu değiştiriyorum..yolu 3-4 km uzatıyorum ama dur kalka girmemeye çlışıyorum..istanbulda çalışmaya başlayınca asıl belli olur o iş
ankarada görüyordum bu arabayı siz ordan mı aldınız yoksa benim gibi siz de istanbula mı yerleştiniz arabayla birlikte

ankarada görüyordum bu arabayı siz ordan mı aldınız yoksa benim gibi siz de istanbula mı yerleştiniz arabayla birlikte

ben istanbulluyum 1.5 senedir antepde görev yapıyorum mart 3 de ankaradan aldım arabayı

genelde sadece kartal-pendik arası gidiyorsan, bundan da kaynaklanabilir, çünkü mesafe çok kısa..motor tam ısınamadan gideceğin yere varıyosundur..bakımları da yeni yapıldıysa (yakıt-hava filtreleri) ve motor 89.000 kmdeyse, sadece lastikler geliyor aklıma,araca çok yaktırabilecek..bence en temizi lastik havalarını da kontrol edip, bahsettiğim testi yap..bakalım nasıl olacak..

evet lastikleri yakında değiştirecegim oyle denemekte fayda var bide enjektörlerden söz ediyor bazı arkadaslar...

aracımı ilk aldığımda 350 krş yakıyordu...1.4 tdi cordoba için çok deli bi rakamdı.daha sonra yolda kaldığımda anladım ki! benim kampanalarda sorun varmış:)yani ben basıyorum basıyorum ama teker gitmiyo:eek:key:araçlarının az km gitmesinden muzdarip olan arkadaşlar bu kampana olayına ustasına falan bi göterirse sağlıklı olur.zira ben bu kampana yuzunden 3 farklı ustaya giitim!!şuan 220 230 yakıyo.opetten başka yerden almıyorum.saygılar..

Geri
Üst Alt