Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Domuz Derisi Giymek Caiz mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
türkiyede islam denildiği zaman arap kültürünün zorla empoze ettirilmesi olayı vardır. türk insanı asla koyu müslüman olmamıştır tarih boyunca. türban denen paçavralar 70 lerde çıktı çarşaf olayı osmanlıya 19. yy da geldi osmanlı tarihi boyunca sadece 1 tane recm olayı var. yani kurandaki her şeyi zaten 1-1 uygulamayan bir millet idik 1000 yıldır şimdi bazı kendini dindar gösterip vatandaşı soyan kalleşlerin anlattığı şekiledmi yaşıcaz dini kimse kusura kalmasın ben ülkemizdeki din adamlarının cahilliğinden bıktığım için 10 sene önce bıraktım camiye gitmeyi sokaklarda dağıtılan dini kitaplara bakmayı. islam her şeyden çağın şartlarına uymayı emreder buda bir çok kuralın ve haram denilenin artk geçerliliği olmadığı demektir. körü körüne kuranda yazıor imam öle dediyle hiç bir yere gidilmez ancak yerimizde sayarız ve elin amerikalısı gelir ıraktaki gibi geberte gberte malına mülküne ey koyar sen hala avradımın çarşafı dersin.

dünyada en çok bozulmuş din diğerleri değil islamiyettir. bu yüzden tüm müslüman ülkeler geri kalmştır kuran onu dedi diyerek sabit şekilde saplanıp kaldıkları için.

sen ne diyon aslanım ya konuyla ne alakası var

türkiyede islam denildiği zaman arap kültürünün zorla empoze ettirilmesi olayı vardır. türk insanı asla koyu müslüman olmamıştır tarih boyunca. türban denen paçavralar 70 lerde çıktı çarşaf olayı osmanlıya 19. yy da geldi osmanlı tarihi boyunca sadece 1 tane recm olayı var. yani kurandaki her şeyi zaten 1-1 uygulamayan bir millet idik 1000 yıldır şimdi bazı kendini dindar gösterip vatandaşı soyan kalleşlerin anlattığı şekiledmi yaşıcaz dini kimse kusura kalmasın ben ülkemizdeki din adamlarının cahilliğinden bıktığım için 10 sene önce bıraktım camiye gitmeyi sokaklarda dağıtılan dini kitaplara bakmayı. islam her şeyden çağın şartlarına uymayı emreder buda bir çok kuralın ve haram denilenin artk geçerliliği olmadığı demektir. körü körüne kuranda yazıor imam öle dediyle hiç bir yere gidilmez ancak yerimizde sayarız ve elin amerikalısı gelir ıraktaki gibi geberte gberte malına mülküne ey koyar sen hala avradımın çarşafı dersin.

dünyada en çok bozulmuş din diğerleri değil islamiyettir. bu yüzden tüm müslüman ülkeler geri kalmştır kuran onu dedi diyerek sabit şekilde saplanıp kaldıkları için.

çok talihsiz bir yorum... cevap bile vermeye deymeyecek kadar ucuz , cahil ve biliçsizce yazılmış.

çok alakası var günümüzde bir çok şeyin 1400 sene önceki kurallara saplanıp kalmaması gerektiğini söylüyorum.

ayrıca şunu söyleyim. domuzun bağırsaklarını ameliyatlarda dikişlerde kullanıldığını bir çok konuda domuzlardan alınan ürünlerin kullanıldığını ve bunu diyanet tarafından caiz görülüp onaylandığını belirtmek isterim. altı üstü deri ceket abi domuz derisi deyip giymemek geri iade etmek çok saçma.

evet,sen bu muhteşem zihniyetle hepimizi geride bırakır uzaya çıkarsın..

walla anlamak isteyene çok da güzel anlatıyor kardeşim :)

Ben anlamadım demedim anlaşılır değil dedim aralarında fark var.:) Kuran'ı okumuş biri olarak anlaşılır bir dilde yazılmış olduğunu düşünmüyorum. Kuran'da anlatılan olayları anlamak için tarihsel bir temel lazım. Kuran'ı 0 bilgiye sahip biri hiçbir şekilde anlayamaz..

ya arkadaşlar konu ile ilgili konuşmayacaksınız yazmayın konuyu kilitleteceksiniz bu gidişle sonra:kizgin:

yunus emre bari isminin hakkını verde böyle yorumlar yapma :(

çok talihsiz bir yorum... cevap bile vermeye deymeyecek kadar ucuz , cahil ve biliçsizce yazılmış.

cahillik dini 3 5 safsataya saplanıp hayaller aleminde dolanıp yerinde saymaktır. allaha şükür gözüm açık neyin ne olduğunu görecek kadar tecrübem var.

not: türk tarihinide çok iyi bilirim bu arada.

cahillik dini 3 5 safsataya saplanıp hayaller aleminde dolanıp yerinde saymaktır. allaha şükür gözüm açık neyin ne olduğunu görecek kadar tecrübem var.

not: türk tarihinide çok iyi bilirim bu arada.

Endişeye mahal yok bunu çok iyi görebiliyoruz puhaha

hiç bir şey göremiyorsunuz bu zihniyetiniz ilede göremezsinizde......................................

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt