Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Domuz Derisi Giymek Caiz mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
dikkat ederseniz dinimizde yasaklanan herşey sadece rabbimizin biz çok sevmesi nedeniyle insanların sağlığı ve korunması amacıyla yasaklanmıştır
şu veya bu şekilde yasaktır ama şöyle yaparsan olabilir gibi kılıflar ve açıklar yoktur yani gri yoktur ya siyahtır ya da beyaz domuz derisi ya da eti diye sınıflandırılamaz yasak edilen yasaktır derisi de necaseten ve haram anlamında mekruhtur ve tercih edilmemelidir

Giyilir de yenirde bence :D Ben gayette yiyorum pastırmasını 40 yılda 1 olsada yiyorum. Herhangi bir sakıncası yok dini açıdan da nasıl bir hayvan olduğun beni ilgilendirmiyo Allah yaratmış sonuçta :D Sadece doktora sorduğum zaman fazla tüketiminde gözde bazı hastalıklar çıkıyomuş ciddi zararlar veren buda tıbbi açıklaması.
Caizliği konusunda bi bilgim yok :D

Ben yazin uzun sure domuz eti kokusuna maruz kaldim
Kaldigim evde surekli yiyolardi domuz eti nefret ettim:mad:
Umut bi git :D
Haci sende ceketi iade et :D

Evet piştiğinde çok leş bi kokusu var :rolleyes:
Boşver giysin amacı önemli ısıtıyo mu ısıtıyo domuz olmuş tavşan olmuş koyun olmuş ne olucak.

kendi pisliği ni yiyen bi hayvan kala kala onun deri montunumu buldun be kardeşim..

dikkat ederseniz dinimizde yasaklanan herşey sadece rabbimizin biz çok sevmesi nedeniyle insanların sağlığı ve korunması amacıyla yasaklanmıştır
şu veya bu şekilde yasaktır ama şöyle yaparsan olabilir gibi kılıflar ve açıklar yoktur yani gri yoktur ya siyahtır ya da beyaz domuz derisi ya da eti diye sınıflandırılamaz yasak edilen yasaktır derisi de necaseten ve haram anlamında mekruhtur ve tercih edilmemelidir

son nokta...
teşekkürler zafer abi

Eti çabucak bozulabilen ve çok yağlı.Ayrıca dişisini kıskanmayan ,diyebilirimki erkeğinin gözünün önünde başka domuzlarla ilişkiye girebilen tek dişi hayvan domuz. Zafer bey de gerekli olanı yazmış zaten.Eğer yaradan bizlere bunu haram etmişse bunun bizim için faydası vardır ve sorgusu suali olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt