Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cupraya vereceğimiz parayı kaskoya vermek..

Bende Bu cümleyi bi sigortacıdan başka kim sarf edilebilir diye düşünüyodum tam :D

aracı kullandığın şehirlerin de etkisi var..
kasko yaparken bile başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerde risk katsayısıyla fiyat belirlenir..yani resmi olarak İstanbul, Kars'tan daha riskli bi ortam.. :)

aracı kullandığın şehirlerin de etkisi var..
kasko yaparken bile başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerde risk katsayısıyla fiyat belirlenir..yani resmi olarak İstanbul, Kars'tan daha riskli bi ortam.. :)

Kıbrıs ve İzmir dediğimide hatırlıorum.. Üstelik inan bana Karsta trafikte yaşayacağın tehlike istanbul teminden çok daha fazladır, istanbulda en azından at çıkmaz karşına yolda..

Kıbrıs ve İzmir dediğimide hatırlıorum.. Üstelik inan bana Karsta trafikte yaşayacağın tehlike istanbul teminden çok daha fazladır, istanbulda en azından at çıkmaz karşına yolda..

o da çıkıyor merak etme hemde tem de :( bi kaç sene öncesine kadar bu yüzden büyük bir kaza atlattım

doğrudur olabilir..
farklı bi örnek vereyim..yakın bi arkadaşımın babasının 6-7 yaşında hiç bi kazası lokal boyası bile olmayan bi Merc' E serisi vardı..2-3 sene önce şehirlerarası bi yolda gece şöför yolda uyuyunca bi kaç takla attılar..arabadaki 3 kişiye hiç bişi olmadı ama arabanın hasar almayan en ufak bi yeri de kalmadı..kimsenin canına bişi gelmedikten sonra insan malını kontrol eder..kasko olmasaydı o araç resmen çöptü..yine çöp oldu ama aracın parasını alarak.. :)

ki şöyle bişi de var bana göre elzem bişidir kasko ama görüşler değişebilir normaldir..

Aynı kazayı öğrencilik yıllarımda taksicilik yaparken aynı arabayı paylaştığım mesai arkadaşımda yaptı; içinden sağ çıktı fakat arabayı uçurumdan alamadık kaskodan gidip parasını aldık..
Yanlış anlaşılmasın, ben kasko yaptırmamakla birlikte Kaskoyada tamamen karşı olan biri değilim..
Evet kasko yaptırmadım ama istanbul için bencede gerekli, benim sorum yanlış anlaşıldı sanırım..
Kasko mu önce gelir Sevgimi? Diye tekrar etmekte fayda görüyorum..

Aynı kazayı öğrencilik yıllarımda taksicilik yaparken aynı arabayı paylaştığım mesai arkadaşımda yaptı; içinden sağ çıktı fakat arabayı uçurumdan alamadık kaskodan gidip parasını aldık..
Yanlış anlaşılmasın, ben kasko yaptırmamakla birlikte Kaskoyada tamamen karşı olan biri değilim..
Evet kasko yaptırmadım ama istanbul için bencede gerekli, benim sorum yanlış anlaşıldı sanırım..
Kasko mu önce gelir Sevgimi? Diye tekrar etmekte fayda görüyorum..

o zaman sevgi kısmını anlamamakla beraber kasko.. :)

at çıkmaz ama hayvan çok :D

o zaman sevgi kısmını anlamamakla beraber kasko.. :)

Arabasını seven adamın yapacağı şeyler: Arabasını seven kişi viraj ağzında kör noktaya park etmez mesela hele oraya park etmiş olarak bırakmaz tüm gece, yada dolu yağarken benzinlik arar benim gibi işi gücü bırakıp yada Eski bi binanın önüne bıraktığında binaya bakıp "ulan yıkılır, yanar manar" deyip gider paşa paşa otoparka çeker vs vs ..
Umarım anlama kısmında yardımcı olabilmişimdir.. ;)

Burda konuyu açan arkadaşımız arabasını sevgiyle ve tecrübeyle kullanırsa hasar olmayacağını savunuyor.
Böyle bir hasar yaşamadan bu fikrinin değişmeyeceğini düşünüyorum kii umarım başına böyle bir şey gelmez.

Geri
Üst Alt