Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bu fatura normalmi sizce..?

İyide Görkem zaten bir problemi olmayan disk neden değişsin. Disk ya incelmiştir ya yamulmuştur ve bu yüzden değişir . Disk değişince de otomatikman fren balataları değişir. Kusura bakmayın oldukça yoğunum hemen ve net cevaplar yazamıyorum

balataları değiştirdim yola cıktım hiçbir sorun yok balatalar güzel diskler güzel yol yaptım disklerde balatalarda iyice ısındı bir su birikintisine girdim bu sıcak disklerle ve ani fren yaptım yada fren yapmadım soguk suyu gören disk eğilecektir bende egilen diskle fren yaptıgımda araba titreyecektir? buraya kadar dogrumu?

servise gittim bu sorundan dolayı garantiden değişir değişmez orası ayrı konu parasıyla değiştirdim disklerimi balatalarımda hiçbirşey olmadıgı için balatalarımı tekrar neden değiştirsinler?

balatalarımın yeni olmadıgını varsayıyorum yine baştan sona aynı senaryo eski 30bin kmlik balatayla aynı şeyler oldu yine servise gittim balatalarım neden değişsin disk eğri disk değişir balatalarla yola devam ederim

ben size bunu demek istiyorum disk değişti diye balata değişmek zorunda değilki yağ değişti yağ filitresinide değişmek farzdır ama disk değişti balataları değişmek şart değil değişmesede olur disk sadece balatadan etkilenmez...

görkem benim eski fiesta disk değiştirmeden balata değişmiştim araba bildiğin buharlı lokomitf gibi ötüyordu frenlerken ışıklarda millet dönüp bakıyordu bu ne diye:D

tek kampanaya bakılması da bence yeterli değil. iki tarafta farklı aşınma yapmış olabilir. ikisininde kendi ayarı var diye biliyorum. en azından bizim eski connectte öyleydi.

sanada disk değişimi için gerekli daha anormal bir durumdan bahsedeyim ozaman diskin arasına taş sıkıştı bu taş diski oymadan düşmeyecek oyulan diski tornalarsan incelir tuttun diski değiştirdin balataların aynı duracak balataları değişmeyeceksin balata değişimi disk değişmiyle dogru orantılı olarak ard arda yapılması zorunlu olan birşey değil be kardeşim neden anlamıyorsun beni yanımda olsan sana bunu acıklardım kivre sen beni anlamadın sanırım

---------- Post added at 17:07 ---------- Previous post was at 17:05 ----------

görkem benim eski fiesta disk değiştirmeden balata değişmiştim araba bildiğin buharlı lokomitf gibi ötüyordu frenlerken ışıklarda millet dönüp bakıyordu bu ne diye:D

ben daha geçenlerde skoda servisinde fren balatalarını değiştirdim balataların resmini ceksem şaşırırdın parçalanmıştı üzerindeykende parçalarının eksildiğini görebiliyordun dahasını sen düşün artık o balatayı söküp yeni balata taktırdım bir gram ses cıkmıyor

görkemcim diskte sorun olsa bile yeni takılan balatalar hemen ses yapmaz bu yanıltmasn seni bence:)

görkemcim diskte sorun olsa bile yeni takılan balatalar hemen ses yapmaz bu yanıltmasn seni bence:)

1200 km oldu kivre ya ne istiyorsunuz bu balatalardan ellemeyin kardeşim dursun aynı balata disk değişti diye balatamı değişirmiş önünüze yeni bir tabak yemek geldiyse aynı kaşıkla devam etmezmisiniz illaki kaşık değişecekmi :)

Görkem her ne kadar sen yine benim söyleyeceklerim konusunda başa dönecek olsan da ben son bir kere basitçe üzerinden geçeyim zira maça gideceğiz daha :) Yamulmuş olan disk balatayı aşındırırken yine yamuk olduğundan farklı boyut ve farklı yüzeyde aşınmaya sebebiyet verir. Ha sen diyorsan ki ben suya girdim yamulduğunu fark ettim ve ertesi gün servise gittim ve değiştirdim ona bir şey diyemem. Lakin şunu söylemeye çalışıyorum ki bu durumun Erhan ile alakasını da anlayabilmiş değilim daha ? :D Yamulan veya deforma olan disk ile km e yapılmış ise genel olarak balatalar değişir sebebi ise (yetkili servis için konuşuyorum) daha sonra ki ses veya fren yaparken balatanın atlatma yapması sebebi ile pedala vuruntu yapması şikayetinin önünü almaktır. İş bu sebeple erken teşhiste balataların değişmesi her ne kadar gerekmesede bunun aksi durumda ise balatalar değişecektir.

Görkem her ne kadar sen yine benim söyleyeceklerim konusunda başa dönecek olsan da ben son bir kere basitçe üzerinden geçeyim zira maça gideceğiz daha :) Yamulmuş olan disk balatayı aşındırırken yine yamuk olduğundan farklı boyut ve farklı yüzeyde aşınmaya sebebiyet verir. Ha sen diyorsan ki ben suya girdim yamulduğunu fark ettim ve ertesi gün servise gittim ve değiştirdim ona bir şey diyemem. Lakin şunu söylemeye çalışıyorum ki bu durumun Erhan ile alakasını da anlayabilmiş değilim daha ? :D Yamulan veya deforma olan disk ile km e yapılmış ise genel olarak balatalar değişir sebebi ise (yetkili servis için konuşuyorum) daha sonra ki ses veya fren yaparken balatanın atlatma yapması sebebi ile pedala vuruntu yapması şikayetinin önünü almaktır. İş bu sebeple erken teşhiste balataların değişmesi her ne kadar gerekmesede bunun aksi durumda ise balatalar değişecektir.
anlaşıldı bi kutu balata kollarını açmış al artık beni diye bas bas bağırıyor :eek:

hayırlı olsun ozaman ne diyim erhan abiylede herhangi bir tanışmışlıgım yok ben konu hakkında yorum yapıyorum erhan abiyle ilk kez forumda karşılaşıyorum

bundan sonra disk değişirse balata muhakkak değişmek zorundaymış bunuda ögrendim sayenizde

Geri
Üst Alt