Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bor yakıt katkısı !

Manyetik alan oluşturmak bu kadar zor bişey değil ki.
Hatta benzer aletler daha önce satılıyodu. Yakıt borusunun üzerine takılan mıknatıs ile de aynı manyetik alan oluşturulup tüketimi düşürdüklerini iddia eden ürünle vardı. Tarih oldu hepsi.
Bu arada bir ek bilgi. Proton hareket etmez. Ayrıca yazdığın yazıdan hiçbişey anlamadım Görkem :D

makale mi yazayım olum alla alla idare et işte :) context ten çıkarım yapıp anlarsın sen zeki adamsın;)

bor içerisinde barındırdıgı pozitif iyonlar ile verimli yanmayı sağlıyor yani yaptığı iş aslında tam olarak şu pozitif yüklü o iyonlar bir manyetik alan oluşturarak elektronların daha hızlı hareket etmesini sağlar öyle değil mi? yanimolekülleride düzenleyip elektronların dönüş yönlerini değiştirerek yüksek enerjili hidrojen oluşturur manyetik alanın etkisi ile elektron ve proton birlikte hareket eder bu sayede daha fazla enerji verir bu manyetik olayın sonucunda olacak şeyde az önce bahsettiğim gibi daha verimli yanmadır bunun temeldeki yararı ise düzensiz haldeki moleküllerin oluşturdugu karbonlardan kurtulmak bunuda emisyon değerini düşürdüğünden anlarız ve karbon oluşmadıgı için enjektörlere katkı sağlar

depodan enjektore gıden zaman ıcerısınde bu yaptıgı ıslemı var saysak bıle enjektorden cıkması ve atesleme zamanı zaten anlık b olay,aynı degerde yakıt ıseyen enjektorun ekonomı yapması ıcın daha yuksek oktanlı benzın kullanılıp atesleme zamanı degıstırılır anca bundada alınacak performansı alt devırlerde ekonomık olarak kullanılabılır.

Isteyen alsın kullansın ama sunu unutmayın arabanın az yakmasını cok yakmasını etkıleyen kosulları sıfıra ındırmedıgınız surece net b ekonomı yapamazsınız hıc bır zaman.Gıdılen yol aynı olabılır ama hava sıcaklıgı aynı olmaz,lastık havası o gun farklıdır sudur budur bsydır elbet farklı olan bsy cıkabılır.Ben burdakı hıc b sayısal degere bakmaksızın ısın mantıgını sorguladıgımda bahsettıgım gereklı kosulların olusmaması durumunda ıster bor katın ıster alkol koyun ıster ucak benzını koyun degerlerın degısmıcegını savunyorum.Katkı maddelerının de servıslerde onerıldıgı de yazılmıs oncelıkle aracınızın kullanma klavuzuna bakın onu yapanlar zaten ıyısını dogrusunu ordada yazarlar

Gereklı cevap yıne alınamadı herkese ıyı geceler

NNT'nin sitesinde yakıt katkısı hakkında ki yazı ve resimlere göre Görkem'in dediği gibi iyonize ederek oluyor. Diğer yandan Ayberk'in dediği gibi yakıt borusuna takılan mıknatıslar vardı 60-150TL arasında. İşe yaramadıkları aşikardı. Bizim komşu toptancısı küçüğünden alır denerim benim de kafam karıştı.

depodan enjektore gıden zaman ıcerısınde bu yaptıgı ıslemı var saysak bıle enjektorden cıkması ve atesleme zamanı zaten anlık b olay,aynı degerde yakıt ıseyen enjektorun ekonomı yapması ıcın daha yuksek oktanlı benzın kullanılıp atesleme zamanı degıstırılır anca bundada alınacak performansı alt devırlerde ekonomık olarak kullanılabılır.

Isteyen alsın kullansın ama sunu unutmayın arabanın az yakmasını cok yakmasını etkıleyen kosulları sıfıra ındırmedıgınız surece net b ekonomı yapamazsınız hıc bır zaman.Gıdılen yol aynı olabılır ama hava sıcaklıgı aynı olmaz,lastık havası o gun farklıdır sudur budur bsydır elbet farklı olan bsy cıkabılır.Ben burdakı hıc b sayısal degere bakmaksızın ısın mantıgını sorguladıgımda bahsettıgım gereklı kosulların olusmaması durumunda ıster bor katın ıster alkol koyun ıster ucak benzını koyun degerlerın degısmıcegını savunyorum.Katkı maddelerının de servıslerde onerıldıgı de yazılmıs oncelıkle aracınızın kullanma klavuzuna bakın onu yapanlar zaten ıyısını dogrusunu ordada yazarlar

seni tatmin edemedim bu gece can kusura bakma:cool: zaten senin cevap aradıgında yok o yüzden sanada iyi geceler:hosgeldin:

seni tatmin edemedim bu gece can kusura bakma:cool: zaten senin cevap aradıgında yok o yüzden sanada iyi geceler:hosgeldin:

bahsı gecen olay zaten urunun kendı sıtesınde var gorkem ve bu olay mıktanıslarla onla bunla sunla denendı b ıse yaramadıgı da ortaya cıktı,ben teknık bsyden bahsedıyorum varsa cevabı o yazılsın sorumun cevabını verdıgını dusunme yanı ;)

Güzel bir konu birazda ben katkı ilave edeyim diyorum Can kardeşim.:) Bende bu yağ katkılarından bolca kullandım.Motor sılk adlı ürünü 2000 yıllarında yeni çıktığında tipo da kullanmıştım.Şimdi miktarını hatırlamıyorum ama ekonomi yaptığına inanmıştım.Bor poveri de kullandım hala bulaşığı arabamda mevcut.:) Bor yakıt katkısını hiç kullanmadım.Ekonomi yapıyormu veya performans veriyormu bu tür ürünler tüm sitelerde olduğu gibi bizim sitedede tartışılıyor devamlı.Psikolojik de olabilir,şartlar denk gelir ekonomi yaptığına inanabilinir.Nedir şartlar aklıma gelen en basiti tam bu ürünü koyarsın havalar soğur soğuk hava girer patlama birazcık şiddetlenir gaza az basarsın adı ekonomi olur,veya deneme yapıyorsun ya o an akıcı bir trafiğe denk gelirsin düzgün bir kullanım yaparsın ekonomi olur.Can kardeşim senden neden alıntı yaparak cevapladım,enjektörlere aynı miktarda benzin işetsende ekonomi yapacak veya performans yapabilecek o kadar çok şartlar varki bunları sen benden daha iyi biliyorsun ve zaten yazmışsında.Benim bu konu hakkında düşüncem borun hidrojen deposu olduğu bilinen bir gerçek olduğuna göre ateşleme olduğu sırada acaba yanma odasında neler olabileceği varsayımları üzerine gitmek gerek.Hidrojenin elektroliz yoluyla sudan ayrıştırılarak yakıt olarak kullanıldığı bir gerçekte var.İmkan olsada yakıt katkısı konmazdan önce dyno ve katkı ilavesinden sonra tekrar dyno verileri olsa tatmin olsak.Ekonomi yaptım diyen arkadaşlarda tatmin olsa.Ekonomi olmaz diyenlerde tabii.

Vay beee Ne konu 16 sayfa olmuş...
Can senin istediğin sorunun cevabı bumu?
yakitkcalismape.jpg

O sordugum soruya yeterlı cevap degıl zaten en basında okudum. bu mantıkla zaten cesıt cesıt urunler cıkarıldı ve hepsı fıyasko ıle sonuclandı.Kullandıgınız arabalar zaten yeterınce atomıze sekılde benzın puskurtuyor golf 2 gtı deıl bunlar ılk enjeksıyonlu sıstemle aynı seylerı kullanmıyorlar:) Burdakı zaten ısı alacalı bulacalı gosterıp ınsanlara cok mantıklı b acıklaması varmıs gıbı gostermek:) braz da gercekcı olmak lazım bu tarz urunlerın cıdden boyle ısler gordugunu savunur bu sırketler ama su noktaya degınmek lazım,Vw bunu dusunemıcek kadar salak mı ? Kendı bunyesınde bu tarz b urun cıkarsa servıslerıne dagıtsa bunları kullandırtın dese suan herkes arabasında yarasın yaramasın bor katkısı kullanırdı.onu da gectım bu tarz urunler performans saglar ekonomı yaptırır su bu dıye ortaya atıldıklarında gercekten ıse yarıyor olsalar kulaktan kulaga dolascagına buyuk b cıgır acması gerekırdı.
Isteyen alıp kullansın ama teknık acıdan mantıklı b acıklaması olmayan hıc b malzemenın gercekten ıse yaradıgına daır kanıtı da olamaz

Can senin istediğin tam olarak nedir sen hiçbirşeyi kabul etmiyorsun neymiş dedin yazdık nasıl ekonomi sağlıyor teknik açıdan cevap ver dedin yazdık daha ne istiyon sen ortalıgı karıştırıp duruyorsun yok enjektör aynı benzini işiyor nasıl olacak bilmem ne diyorsun sana daha iyi bir yanma sağlayacagını ve daha verimli yanmayla alınan fazla enerjinin yaptıracagı fazladan işi anlatıyorum yine yok diyorsun sen at gözlüklerini çıkar öyle bak şu konuya yada herzaman yaptıgını yap son mesajı sen yaz kilitle sende kurtul bizde kurtulalım;)

Geri
Üst Alt