Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bor yakıt katkısı !

Borun işlenmesi üzerine çalışan 10 civarı bilim adamı bir kaç sene önce bir uçak kazası! sonucunda öldüler. Normalde her bir kişinin ayrı uçaklarda uçması gerekiyor. Diğer yandan dediğin doğru iç piyasa maliyeti karşılamadıktan sonra anlamı yok...

Bor u işleyebilecek teknoloji Almanyanın elinde ve tabiki de bize bu teknolojiyi satmıyorlar..Madem öyle o zaman hadi satalım yok pahasına sonra fazla verip geri alalım demek bugüne kadar yapılan tüm yanlış kararlardan bir tanesidir..Belki Bor Türkiye nin ekonomik gücünü kalkındırması adına son şanslarından biri fakat ne yazık ki elden gidiyor

Evet Abi daha önce de yazdım raporun motor yağı katkısına ait olduğunu.
Ürün pazarlamasında vaad edilenleri de paylaştım, rapor sonucunda ortaya çıkan sonuçları da paylaştım.

evt mesele de ilk paylaştığında ben sadece değerleri okudum..
şenere bunun üzerinden yüklendin..o benzin katkısından bahsediyordu..
yani bir karışıklık var..
ha sen benzin içinde aynısını söyleyebilirsin o da ayrı bir konu..
ben bunun için bir açıklık getirmek istedim..

bundan sonra yazdığım sana cevap niteliğinde değil..sadece konuyla ilgilidir

ben seat'ı almadan önce bir yazı veri hesabı okumuştum
onu aradım bulamadım bulamayınca da yorum yapmadım konuyla ilgili..
o yazıyı bulur ve güvenilirliğine onay alırsam .
konuya ekleyip soru soracağım

bene neyi dert ediyorum can sen ne diyorsun inanmıyordun sen ozaman git dene ben kendimi parçalamıyorum sen inanmamakta ısrarlısın bu konu açılır açılmaz bunlardan bi cacık olmaz diye ortalıga atlayanlar kendini parçalamasın sende dahil. kendin dyno sonuçlarına inanacak gibi bana akıl verdin sonra gelmiş bana zaten dynoda az yakar diyorsun sen yazdıklarını unutuyorsun neyi tartışıyoruz burada. gülücük falan koymuyorum hiç sen anla smile ı

ben anlamadım smıle ı gostersene gorkem gorım merak ettım :) Sen konuyu bastan asagıya b oku nerde ne mesaj yazmısım dusuncelerım nelermıs onlara b dıkkat et;) Dynoya cıkar kanıtla dedıgını bak b daha tekrar edıyorum,sen gelmıs bana sen cıkar o zaman dıyosun :)
Tamam gorkem ben daha yazmıcam bor katkısı super b ıcat harıka muhtesem,benım zaten arabam bıle yok neden burnumu soktuysam katkının ıcıne:) merak edenler alıp kullansınlar ekonomı yapsınlar,performanslarını arttırsınlar :)

ben anlamadım smıle ı gostersene gorkem gorım merak ettım :) Sen konuyu bastan asagıya b oku nerde ne mesaj yazmısım dusuncelerım nelermıs onlara b dıkkat et;) Dynoya cıkar kanıtla dedıgını bak b daha tekrar edıyorum,sen gelmıs bana sen cıkar o zaman dıyosun :)
Tamam gorkem ben daha yazmıcam bor katkısı super b ıcat harıka muhtesem,benım zaten arabam bıle yok neden burnumu soktuysam katkının ıcıne:) merak edenler alıp kullansınlar ekonomı yapsınlar,performanslarını arttırsınlar :)

ben konuyu baştan sona okudum sen ısrarla bi cacık olmaz diye konuşup durmuşsun mantık arıyorsun ama o senin kılıfın sen mantıklı olan hiçbir yazı hakkında konusmadın ki sen yok o olmaz yok bu olmaz yok şu olmaz diye sen hiçbirşeyi kabul etmiyorsun kusura bakma bizde sana göresi yok

Bor u işleyebilecek teknoloji Almanyanın elinde ve tabiki de bize bu teknolojiyi satmıyorlar..Madem öyle o zaman hadi satalım yok pahasına sonra fazla verip geri alalım demek bugüne kadar yapılan tüm yanlış kararlardan bir tanesidir..Belki Bor Türkiye nin ekonomik gücünü kalkındırması adına son şanslarından biri fakat ne yazık ki elden gidiyor

aybars işte satmıyorlar....bu olaylarla ve dünya ekonomisinin bundan 250 300 öncesinden bugüne kadar olan kısmlarının basamak basamak nelere dayandığını nesıl şekil aldığını..kimlerin şekil verdiği ile ilgili 20 yıldır belki fazlası değişik kaynaklardan birebir ağızlardan okudum ve dinledim..sonrada izledim..halada okurum..

aynı zamanda şöyle uzaktan oturup manzara seyreder gibi baktığımda her şeyi çok net bir şekilde görebiliyorum..neyin naslı olduğu neyin neye bağlı olduğu..vs..bunları görüp ve birşey yapamamak üzüyor insanı..
ve bunu yapmak bir cümle ile malesef bitmiyor..
zaman zaman zaman ve o zaman geliyor

Konuyu sabitleyelim bence :D
bence sabitlemek yerine en doğrusu silmek olacak sanırsam bu konuyu çünkü iki tarafta karşısındakine gerçek anlamda "haklısın" veya "doğrusun"demeyeceği için ya bu böyle sürer gider yada havada kalacak şekilde "sen en iyisini bilirsin"diyerek tartışma sona erecek yarın birgün birisi gene konuyu açacak hortlayacak gene aynı terane olacak..

aybars işte satmıyorlar....bu olaylarla ve dünya ekonomisinin bundan 250 300 öncesinden bugüne kadar olan kısmlarının basamak basamak nelere dayandığını nesıl şekil aldığını..kimlerin şekil verdiği ile ilgili 20 yıldır belki fazlası değişik kaynaklardan birebir ağızlardan okudum ve dinledim..sonrada izledim..halada okurum..

aynı zamanda şöyle uzaktan oturup manzara seyreder gibi baktığımda her şeyi çok net bir şekilde görebiliyorum..neyin naslı olduğu neyin neye bağlı olduğu..vs..bunları görüp ve birşey yapamamak üzüyor insanı..
ve bunu yapmak bir cümle ile malesef bitmiyor..
zaman zaman zaman ve o zaman geliyor

Ben de biraz Osmanlıdan itibaren Türk tarihine her açıdan meraklıyım abi.az çok okuyup takip etmeye çalışıyorum kendimce.Kesinlikle dediğin gibi malesef demekle bitmiyor fakat demekten başka birşey bulamıyoruz.Bazı şeylerin hem geçmişte hem de günümüzde göz göre göre gerçekleşmesi çok üzücü.Umarım güzel günler görürüz

ben konuyu baştan sona okudum sen ısrarla bi cacık olmaz diye konuşup durmuşsun mantık arıyorsun ama o senin kılıfın sen mantıklı olan hiçbir yazı hakkında konusmadın ki sen yok o olmaz yok bu olmaz yok şu olmaz diye sen hiçbirşeyi kabul etmiyorsun kusura bakma bizde sana göresi yok

Sen arabanın onune at mı baglıyosun gorkem b motoru yok mu b arabanın ne sekıllerde az yaktırılabılcegını yazdıklarımdan anlamadın da bunu bor da mı buldun,ben arabanın fakırle az yakabılcegını yada artan performansla ekonomı yapılabılcegını yazdım bunlar ıcın de olması gereken sartları yazdım,sen bunları b bılgı degılde b kılıf olarak algılıyosan ınsanlara bunu sacmalıklar flan dıyerek lanse etmeye calısma bence ısın o kısmından anlamıyosan da bosa kurek cekme,okuduklarından b mantık cıkaramadıysan ıcten yanmalı motorlar dıye braz arastır oku o zaman mantıgı gorursun ıcındekı.Laf ustune laf yazmacaya dondu zaten konu sen yaz bu sefer kesın bsy yazmıcam daha sana,kolay gele.

Geri
Üst Alt