Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bi xenon far..

aynen muratın dedıgı gıbıdır. bende orjınalını koydurmayı ıstedım ıstesen bıle 3 aydan once gelmezmıs gelsede beceremıolarmıs bu yuzden dolaylı yoldan onermıyoruzu yapıstırıolar.:eek:key:

Sen var ya sen rahatsızsın :D

Dursun usta çok iyi bir işçilikle bi-xenon uygulamasını gerçekleştirebilir. Forumda bir çok araçta onun uyguladığı bi-xenon montajı vardır bende dahil. Gözünüz kapalı yaptırmanızı tavsiye ederim.

Onun haricinde son öğrendiğim kadarı ile 2009+ araçlara ender elektronik d1s olarak orjinal bi-xenon farlar ve orjinal balastlar satıyor. fiyat 3600 lira istiyor. Farlarda yükseklik ayarı olmayacak, yükseklik ayarıda 1000TL desek 4600-4500'e gelecek. İsterseniz burada yaptırabilirsiniz.

5000 lirayı fara yatıracak durumdaysanız Enderden farları değiştirin. Ama aynı işi 5kattan daha ucuza yapmak varken neden daha fazla para veresiniz ki? Dursun Demir'i tavsiye ederim.

nasıl derler ki öyle bir laf,ben de orjinal var yani heran sorun çıkartabilir miymiş? orjinalin sorun çıkartmaması lazım esas

Bildiğim kadarı ile ilgili beynin değişmesi ve yeni beyinden bi-xenonun açılması gerekiyor. Fiyat bu yüzden çıkıyor.

abi bende bunu merak ediyorum,far'a ikinci mercek sıgar mı önemli olan bu hatta sen ampul demişin xenon olsa çok daha güzel olur.mercedes te c serisinden sonra,bmw de yeni 1 de dahil olmak üzere tüm modellerinde var,görebilme (aydınlatma) açısından tekli mercege göre çok başarılı.

BMW lerde uzun merceğin içi boş. Hatta mercek olduğundan da şüpheliyim. Öylesine bir cam olabilir. D1S kullanıyorlar.

Öyle değil abi, şimdi bu elemanlar bu farları getirtebiliyo fakat bi-xenon olmayan araca montajını yapamıyorlar. Montajı yapan ender elektronik, malzemeler olunca dursun abide takabiliyo zaten orada sıkıntı yok :) Ama serviste yapamıyorlar. Özellikle AFS mi AFL mi ne var ya dönüşü otomatik yüksekliği, onu hiç yapamıyorlar. Ekstra aparat gerekiyor. Ve müşteriye yapamıyoruz demiyolar tavsiye etmiyoruz diyolar. Asıl en az sorunu onda yaşar çünkü orjinal parça. Senin farlar ise ispanyadan direk takılı geldi, far orada işte :D

arac uzerinde gelince sikinti olmuyor zaten. bi-xenon olmayan araca sonradan mercekli bi-xenon takmak sikinti. neyse her seye ragmen cok pahali zaten, dursun usta dogru adres gibi gorunuyor.

Bildiğim kadarı ile ilgili beynin değişmesi ve yeni beyinden bi-xenonun açılması gerekiyor. Fiyat bu yüzden çıkıyor.

BMW lerde uzun merceğin içi boş. Hatta mercek olduğundan da şüpheliyim. Öylesine bir cam olabilir. D1S kullanıyorlar.

Beyne programlama yapılarakta uygulanabiliyor diye biliyorum bende. :) Neyse yaptırmayı düşünürsem eğer araştırırım paylaşırım burdan.
BMW'lerde uzun merceğinde bi-xenon olması biraz saçma olur. Kalkıp inen perdesi yoktur büyük ihtimalle. Hatta normal perdeside yoktur selektör için kolu çekince içindeki ampül yanar ve mercek ışığı toplayıp kısaların gönderdiği gibi gönderir. Çok büyük bir etki yaratacağını düşünmüyorum. Ki 2010 Range Rover Sport'ta bile 1 mercek bir normal far var. Uzunları açınca mercek içindeki perde aşşağı iniyor ve yanındaki beyaz ampül çalışıyor(bizdeki normal uzunlar gibi) 2 merceğe gerek yok kanımca.

arac uzerinde gelince sikinti olmuyor zaten. bi-xenon olmayan araca sonradan mercekli bi-xenon takmak sikinti. neyse her seye ragmen cok pahali zaten, dursun usta dogru adres gibi gorunuyor.

Sonrasında takılınca da hiçbir sorun olmadan kullanılabiliyor. Aynı beyni kullanan Golf ve Scirocco'lara defalarca sonradan orjinal bi-xenon farlar takıldı. Leon'a da sahibinden.com'da ender elektroniğin ilanı var fakat o fiyata far almak yerine araç bile değiştirilebilir :)

peki ben şunu merak ediyorum,şimdi sizin bu farlar mercekya beyaz ampullu sanırım
sellektör yaptığınızda sıkıntı olmuyo mu, yani uzunlar kısaların yanında etkisiz kalmıyo mu ???

ama sıkıntı yapabiliyorlar :D kesmek isterse herseye takar:D

arakadaslar su konuya acıklık getireyim birazda olsa elımden geldıgınce simdi benım yaptgım bi xenonlar hella mercekler ve 2009 altı mercek yok mercedes iyadecisiyle calısmaya basladım hıc bır sıkıntı cıkmadı taslar yanı cerceveler kendı kalıbım bılen arkadslar var zatren baskılar yenı bi xenon farlar acıkken flas yapıyor bilginiz range rover dakı gıbı bıre bır aynısıı farlar kapalıyken uzunların kendısı yanıyor etkısıne gelınce bız xenon yapmadan oncekı etkının aynısı ki zatn biz aracımıza biner binmez farları yakan ınsanlarız genelde kullandıgım xenonlar plihips umarım acıklayıcı olmustur kafalrda soru ısareti kalmamıstır bu arada orjınal farlarda elımde var 3800 liraya vere bilirim

Geri
Üst Alt