Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Benzini 1.kademede doldurun!

yakıta konulan katkı maddelerinde deterjan özelliği de mevcut, özellikle dizelde köpürme çok daha fazla olabiliyor bu durumda. 1. kademe doğru yöntem bence de.

Doğrudur çünkü Arabistan'da su yerine benzinle temizliyorlar yerleri. Deterjan da var demekki içinde :D:D Gerçi orada su pahalı :)

Mazotun köpürüyor olması daha fazla buharlaşmasına sebep olur mantık olarak. Bir sıvının buharlaşması yüzey alanı arttıkça artar. Yani bir kova su günlerce orda öyle bekleyebilecekken yere döktüğünüzde yüzey alanı çokça arttığı için çok daha hızlı buharlaşır. Köpükleşme olduğunda da bir nevi yüzey alanı artıyor, ama bu çok da atla deve değil. Ben de 1 senedir falan tek kademe alıyorum, belki gereksiz ama artık yapmasam acaba mı diye huzursuz olurum :) bide şu yakıtı soğukkken daha yoğunken alın sabah saatlerinde falan geyiği var. Eniştemin istasyonu var. Yerin minimum yarım metre altında olmak durumunda depolar diyor. Bu durumda sıcaklıktan da ne kadar etkilenir ki genleşme vs...

dün opetten 97 fulledim sordum, kaçta dolduruyosunuz diye 2 dedi, isterseniz değiştirebiliriz, tamam 1 yapın dedim bakalım bi faydası olcak mı :D

gaz pompasındada varmı kademe ayarı ?

var erkan 1-2-3

arkadaşlar tanker dolumları nasıl yapılıyor bilen varmı
belim kadar boruyla dolduruyorlar koca tanker 5 dakika da doluyor hiçte köpürme yapmıyor.
1.kademede doldurmanın tek faydası arabanın deposunun dibindeki varsa pisliği çok bulandırmamasıdır bence

Geri
Üst Alt