Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Benzini 1.kademede doldurun!

Deponun dibinde ki pislikler konusunda endişeleri olan arkadaşlar için yazıyorum;
98 model aracımın deposu ile haşır neşirim birkaç haftadır, 225000 km deki arabanın deposunun dibinde en ufak bi tortu bile yoktu :)
Yani o kadar da konuşulduğu gibi, "benzin az kaldı pislik çekmesin" (nitekim filtre her zaman dipten çeker zaten :D ) gibi birşey biraz zor...
var erkan 1-2-3

arkadaşlar tanker dolumları nasıl yapılıyor bilen varmı
belim kadar boruyla dolduruyorlar koca tanker 5 dakika da doluyor hiçte köpürme yapmıyor.
1.kademede doldurmanın tek faydası arabanın deposunun dibindeki varsa pisliği çok bulandırmamasıdır bence

Ben hep 3 te alıyodum artık hep 1 de alıcam teşekkürler :eek:key:

Depodaki tortu da bir şehir efsanesidir, açıklaması çok basit: yakıt pompası zaten her zaman en dipten çeker, iiçinde kalmış olan yakıt miktarı ile varsayılan tortunun emilmesi arasında bir bağlantı fizik kanununa göre olamaz, devamlı boşa yakın depo ile gezince, pompa soğumayacağı için, ömrü kısalır sadece
Deponun dibinde ki pislikler konusunda endişeleri olan arkadaşlar için yazıyorum;
98 model aracımın deposu ile haşır neşirim birkaç haftadır, 225000 km deki arabanın deposunun dibinde en ufak bi tortu bile yoktu :)
Yani o kadar da konuşulduğu gibi, "benzin az kaldı pislik çekmesin" (nitekim filtre her zaman dipten çeker zaten :D ) gibi birşey biraz zor...

Hep 1 de alıyorum uyarılarınızdan sonra ve bunu pompacı abilere sordum '' Şamandırada zamanla arıza vermesine sebeb oluyor'' dedi :D

Benzin pompaları, Ösym den bile sıkı denetlenir, regülasyonları muhteşemdir, sayacın orada hava yapması, görünenden az benzin basması mümkün değildir, bu yüzden başka 3kağıtlar yapar zaten istasyon sahipleri. Ama 1-2-3 kademe de hile olmaz.

aman abi ösymyi de gördük :D

aslına bakarsanız soğuma olayı da bi şehir efsanesi :) çünkü pompalar içinden geçen benzin ile soğuması için tasarlanmıştır, hatta bazı pompalar depo içinde bile değil..
Neyse konu çok kaydı :)
Depodaki tortu da bir şehir efsanesidir, açıklaması çok basit: yakıt pompası zaten her zaman en dipten çeker, iiçinde kalmış olan yakıt miktarı ile varsayılan tortunun emilmesi arasında bir bağlantı fizik kanununa göre olamaz, devamlı boşa yakın depo ile gezince, pompa soğumayacağı için, ömrü kısalır sadece

birşey olmaz 3 olsun 1 olsun birşey değiştirmez :) ben kendim doldururum hep son hız,tabanca atar ağır ağır doldururum anca çekiyor yedek depoya filan :)

Bilgi güzeldir konu içinde konu da olsa. Depo içinde bulunan pompalar, içerdeki yakıt ile soğur, ancak 3 birim pompalanan yakıtın 2 birimi geri döner, bu sırada da ısınır, depodaki yakıt miktarı az olunca da , yakıt sıcaklığı hep yüksek kaldığı için, pompa yeterince soğuyamıyor, lpg takılmışlarda bu olaya sıkça rastlanıyor. Az yakıtla kullanmışsın, pislik gelmiş pompayı yakmış ağbi söylemi büyük ihtimal buradan kaynaklanıyor.

Geri
Üst Alt