Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arka sag taraftan gelen ses

Aracınız yeni pek oradan olacağını sanmıyorum ama z-rotları bir kontrol ettirin yinede bu tür sesler genelde oradan geliyor olabilir..

Ben 80 model sahin gibi ses gelio diorum bu sekilde benzetme hos deil ditorsun sebebini cozemedim?arabadan sogutucak kadar ses geliyor iste yalan mi soyliyelim.ben seata kufur etmisim gibi yazmissiniz.sizde olmamis olabilir 4 kere yaglanmis da olabilir ama ben basima geleni sorunu yaziyorum ki cozum bulunsun.sizinki sorunsuz diye herkesinki sorunsuz olucak deil.bundan once 2002 opelim vardi tik ses yoktu servis yuzu gormedi sifir arac aliyosunuz ayni sorundan 2 kez servise gidiyosunuz ve cozumu yok.siz bunu kabul ediyo olabilirsiniz ama ben etmiyorum.
bende size katılıyorum.inanın arabanın içinde kafayı yemiş gibi sesin nerden geldıgını anlamaya calısıyorum kapılar ayrı ses yapıyor plastık aksamlar ayrı ses şimdide arkadan tıkırtı sesı gelıyor bulamıyorum.ozellıkle baskasına aracı kullandırıyorum ve arakaya oturuyorum deli gibi sesın nerden geldıgını arıyorum bu kadar ucuzluk olmaz yani.tmm arabamı çok sevıyorum aşıgım ama bu leonlarda kronik bir hastalık haline geldi herkesde aynı dert var hatta geçen buluşmada bıle bunu konuşup tartıştık...

bende size katılıyorum.inanın arabanın içinde kafayı yemiş gibi sesin nerden geldıgını anlamaya calısıyorum kapılar ayrı ses yapıyor plastık aksamlar ayrı ses şimdide arkadan tıkırtı sesı gelıyor bulamıyorum.ozellıkle baskasına aracı kullandırıyorum ve arakaya oturuyorum deli gibi sesın nerden geldıgını arıyorum bu kadar ucuzluk olmaz yani.tmm arabamı çok sevıyorum aşıgım ama bu leonlarda kronik bir hastalık haline geldi herkesde aynı dert var hatta geçen buluşmada bıle bunu konuşup tartıştık...

Bence bu sıkıntıların tek ve kesin nedeni son yıllarda düşen malzeme ve işçilik kalitesi.. Eski kasa leon ve tüm marka modeller de dahil olmak üzere çok daha kaliteli araçlardı.. Şimdi ise araçların içine biniyorsun sanki plastik yığını karşılıyor kabinde seni, eski kasalar gibi işte bu dedirtmiyor yani.. Şöyle bir içine binip bakınca bile fark belli oluyor, genel sıkıntı bu aslında.. Mesela eski kasa leon güncel kasadan daha kaliteli ve klas bir araç, inanın bana eski kasa benim daha çok hoşuma gidiyor her bakımdan..

Ben 80 model sahin gibi ses gelio diorum bu sekilde benzetme hos deil ditorsun sebebini cozemedim?arabadan sogutucak kadar ses geliyor iste yalan mi soyliyelim.ben seata kufur etmisim gibi yazmissiniz.sizde olmamis olabilir 4 kere yaglanmis da olabilir ama ben basima geleni sorunu yaziyorum ki cozum bulunsun.sizinki sorunsuz diye herkesinki sorunsuz olucak deil.bundan once 2002 opelim vardi tik ses yoktu servis yuzu gormedi sifir arac aliyosunuz ayni sorundan 2 kez servise gidiyosunuz ve cozumu yok.siz bunu kabul ediyo olabilirsiniz ama ben etmiyorum.

aracınızı ne kadar sık yakatırsanız o kadar sıklıkta üzerindeki yağ tabakası eksilecektir. çoğu yıkamacı kolayına kaçıyor ve ilaç sıkıp direk tabanca ile müdahale ediyor. bu ilacın içinde yağ sökücü ilaçlarda mevcut. dolayısı ile yağ tabakası ve bir süre sonrada ordaki yağdan eser kalmıyor. bu sebepten ötürüde kapılar gıcırdamaya başlıyor. en iyisi oraların silinmesidir ve bunun bilincinde olmayan bir yıkamacıda yıkanıyorsa aracınız bu sıkıntı ile karşılaşmanız kaçınılmaz bunun doğuş veya seat markası ile bir alakası yok ve onlarında çözüm bulabileceği bir durum değil. bu sorunun yükümlülüğü tamamen size ait oluyor bu durumda. ayrıca gelelim benzetmenizi eleştirme sebebime ben zaten size küfür ettiğinizi söylemedim. sadece söylemek istediğim bu araba ile zamanında tenekeden imal edilmiş bir arabyla bir tutmanız. o zaman sizin alacağınız araba bir bmw , mercedes veyada audi olması gerekirdi yanlış bir marka almışsınız. bu tür bir ses arabadan sizi soğutuyorsa zaten bu markanın aracını kullanmayınız.

vallahi bilmiyorum bende yeni aldım arabamı kasım ayında aldım. son iki gündür eski arabamda (1996 model) olduğu gibi camdan takur tukur die çok hafiftte olsa ses geliyor. bu ses sol tarafta olduğu içinde direkt kulağımın dibinde acayip dikkatimi dağıtıp oraya odaklandırıyor beni. cam kapanmamıştır dedim açtım kapadım bişey sıkışmıştır dedim oda değil. az bişey acınca ses kesiliyor. sanki kapama mekanizması sonlanmıyorda arada kapalı camı kapamaya çalışıyomuş gibi. insan ister istemez rahatsız oluyor.

aracının kampana disk yay söküm bonlardan birini yaptırdın mı hiç?

vallahi bilmiyorum bende yeni aldım arabamı kasım ayında aldım. son iki gündür eski arabamda (1996 model) olduğu gibi camdan takur tukur die çok hafiftte olsa ses geliyor. bu ses sol tarafta olduğu içinde direkt kulağımın dibinde acayip dikkatimi dağıtıp oraya odaklandırıyor beni. cam kapanmamıştır dedim açtım kapadım bişey sıkışmıştır dedim oda değil. az bişey acınca ses kesiliyor. sanki kapama mekanizması sonlanmıyorda arada kapalı camı kapamaya çalışıyomuş gibi. insan ister istemez rahatsız oluyor.

cam kaldırma liftlerinden bir tanesinin dişi kırılmış veya içinde camı tutan papuçlar gevşemiş olabilir bir camcı halledebilir diye düşünüyorum. aynı ses benim leonda da olmuştu. camlar filmlenmek için camları sökmüşlerdi bir tanesini tam sıkıştırmayı unutmuşlar sıkıştırınca ses kesildi. 96 model arabada bir gevşeme veya dişlide kırılma olmuş olabilir bir baktırın isterseniz.

Konuyu dağıtmak gibi olmasında bende bir soru sorucam:)
Geri giderken frene ilk dokunmamda tık diye bir ses geliyor frenlerden ve o tıklamanın etkisini fren pedalından hissediyorum nedir bu bilen var mı? sert fren yapmam absyi devreye sokmuşluğum bile 2 3 keredir en fazla rodajıda bu şekilde geçmiştim aracım şuan 14000 de.

Geri
Üst Alt