Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

araç muayene hakkında teknik olarak ögrenmek istedikleriniz...

lpgde stepne yerine takılan depolar sıkıntı oluyormu? stepne olmazsa yapmazlar heralde muayene bagaja öyle koysak olurmu?

Stepne nin olmaması hafif kusur görkem ama sen yine bagajına koyup gıdersen daha iyi olur..

Aklınızda bulunsun % 70 aracın içi görüldügü sürece polisinde ceza yazma veya söktürme hakkı yok ....
bu oranı hangi kanuna ya da yönetmeliğe dayanarak söylüyosunuz? bizi yanlış yönlendirmemeniz için yasal dayanağını söylerseniz mutlu oluruz..
Ya oda çingeneye yetki vermişler muhabbeti denir ,egitimsizlik denir bi sürü daha benzetme eklerim ...
bu eğitimizlik değildir, ilgili kanun maddesi (KTK 30/b) : b) (Değişik: 25.05.1997-4262/4 md.) Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullananlarla, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler 17.100.000 lira para cezası,
İle cezalandırılırlar.

şeklindedir ve polis kanunun uygulayıcısıdır..
Abi olay tamamen iyi niyeti suistimal, yetkiyi kötüye kullanmakla alakalı. dediğin gibi camdan kafanıda çıkarsan yine çevirir yine yapacagını yaparlar malesef..
yukarıdaki maddede de belirtildiği gibi cam filminin yasak olmasının nedeni aracın içinin görünmemesi değil, sürüş emniyetidir.

(kalın puntoyu filmle alakalı yeri belirtmek için kullandım, uygun değilse değiştirilebilir)

Cam filmi ile ilgili ulaştırma bakanlıgı denetiminde tüvtürk teknik bültenlerinde %70 görünürlük ibaresi var , fakat bunlar kendi sisteminde oldugu için burda yayınlamam mümkün degil.bu olay çelişki olarak halen çözümlenmemiştir. hako nun soyledıklerının üzerine yazdıklarım biraz başımdan geçen olaylardan sebebtir, ve kişisel fikirlerimdir üzgünüm .ama haklılıgınız bu başlık altında yazmamam gerekliydi...

2 hafta sonra muayene zamanım geliyor. tavanda siyah folyo var. sorun çıkarırlarmı? eğer sorun çıkarırlarsa arabamın ruhsatını çift renk yapmak istiyorum.

Tavanda ki folyo ilgili araştırma yaptım ama yeni bir konu oldugu için netlik yok hala , onun için yanlış bilgi vermek istemiyorum . olabilecekler arasında aracın muayene tekrarına kalır ruhsatında yazan renkle araç rengi farklı oldugu için , ama bunuda ruhsatında yazan rengı degıstırecegınden dolayı ek-1 belgesi doldurarak baglı oldugu trafik şubeden degiştire bilirsin.

Leonlarda stepne yerine takılan simit lpg deposu muayeneden geçermi.Kimi montaj yapan yer geçer diyor kimisi geçmiyor diyor.Hangisi doğru?

Geri
Üst Alt