Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

araç muayene hakkında teknik olarak ögrenmek istedikleriniz...

Peki Bülent ben bir şey sorayım madem bu cam filmleri ile ilgili bir sürü sıkıntı var. Belki malumunuzdur oldukça yüksek maaliyetli lazer film camlar var. Fırınlı boya ile yapılan. Ön camlarda camın A direğine yaklaştıkça azalan bir aynalanma ile araç içi görülebilecek şekilde oluyor. Lakin arka camlarda bu yok sadece ön camlarda. Bu özelliği taşıyan araçlarda ne gibi sıkıntılar doğabilir.

Muayene açısından bir problem yok bu konudada . biliyosunuz ki onaylı koyu camlarda var ama onlarında özel araçlar hariç belli koyuluk oranında trafikte dolaşmasında bi sorun oluşturmuyor...

app plaka sorun olmuyor , vergi borcuyla ilgili temiz kagıdı alamasanda sorun yok sistemden bakıyolar ama ogs borcu bile olsa muayene yapılmıyor trafik cezası dahil. orjinal body kit sorun olmuyor ama egzoz degişikliginde iki önemli konu var . egzoz gürültüsü , susturucu ve katalik konvektör iptali bunları yaptırmadıysan birde egzoz baglantıların saglamsa sorun çıkmaz... artı ufakta bi gecıkme cezası ödeyeceksın bılgın olsun aylı %5 gibi....

bülent bey ilginiz için çok teşekkür ederim.. peki bu muayene kaça ? % 5 ceza çok muş yaa :)

Öncelikle merhaba abi bizim araç 14000 km de ve 8-9 ay bakımı gecikti binmediğimiz için yaptırmadık araç muayeneden gecebilirmi direk gitsekmi yoksa önce bakımmı yaptırsak?

Ben de kendi açımdan sorayım, cam tavan görünümlü siyah folyo ile kaplanmış tavanlar geçebiliyor mu?

Araç üzerinde renk degişimi oldugu için problem olabilir diye düşünüyorum . yolu var bununda muayene için ruhsatta yazan rengin degişimi buda ek-1 belgesi doldurularak olur . fakat filim konusunda tam emin degilim çünkü carbon veya araca bolgesel boyalarda bu şekilde onaylanıyor, eger acelesi yoksa pazartesi daha net araştırıp daha geniş bilgi verebilirim.bakım konsunda ise aracın bakımlı şekilde muayeneye gelmesi her zaman daha iyi çünkü ufak gibi görünsede bir fren ampulunden bile araç muayeneden tekrara kalıyor buda vakit kaybı ama senın kılometren dusuk sanıyorum problem cıkmaz..

teşekkürler net bilgi alma ve paylaşma imkanınız olursa memnun oluruz.

spor filtreler sorun yaratıyo mu. ??

Geri
Üst Alt