Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Alacağım yeni Leon Cupra hakkında :)

daha once 2011 cupra vardı bende şuan 2011 dizel fr var. Cuprayı stock kullanmıştım.Mükemmel bir araçtı.Hızlandıkça hızlanıyor.Ama çok ta yakıyordu. Şuan dizel fr var ve çok memnunum.Bassanız bile 8-8.5 lt max tüketiyor.Normal kullanım ş.içi 6.5-7.5 arası.Ş. dışı 5 lt/100 yakıyor.
Egzos, motor ve dsg yazılımı ile 215 hp civarı güç ve 450nm civarı tork almak mümkün.

Hocam haklısınız FR hem daha ucuz hem dsg hem dizel ama bugüne kadar hep aile aracı kullandım.150 bg - 130 bg -105 bg ... Biraz da şu hevesimi giderim diyorum :) Yoksa bizim pederde sana 2.0 fr alalım diyip duruyor mantıken haklısınız da gönül işlerinde mantık olmuyor :D

Sagol ama teknik anlamda bende daha iyi cevap veren arkdaslar cikacaktir ama revo icin cevap vereyim revo da stage 1 hersey stock iken 280 ps guc alinabilir katida sen soksen az daha rajatlayabilir ama daha cok guc icinde aracta bazi parcalarin degismesi sart birde 2.0 tfsi ler icin caf cuf sesini pek yakalayamiyorsun

Hadi ya bende onu düşünüyordum neyse cuf olmasada olur.Arabanın ömrünü çok kısmadan 320-330 hp için ne yükleyebilirim araca ?

Arabanin omrunu kisma tarafina pek katilmiyorum stock arabyida yuklu tabayida hirpalayan sofordur
Cupralarda girla revo var revo stage 2 intercooler hava filtresi ve daha genia bi egsoz sistemi dump valve ile 320 hp alinabiliyor birde benzin pompasi ile 340 hp... Yazilim icin ayri ayri konular var benim dedigim parcalarla arac saglikli olur ama gidipte basinci iyice acip 2.0 2.1 dede yuruyebilirsin ama turbonunda omrunu iyice azaltmis olursun

Arabanin omrunu kisma tarafina pek katilmiyorum stock arabyida yuklu tabayida hirpalayan sofordur
Cupralarda girla revo var revo stage 2 intercooler hava filtresi ve daha genia bi egsoz sistemi dump valve ile 320 hp alinabiliyor birde benzin pompasi ile 340 hp... Yazilim icin ayri ayri konular var benim dedigim parcalarla arac saglikli olur ama gidipte basinci iyice acip 2.0 2.1 dede yuruyebilirsin ama turbonunda omrunu iyice azaltmis olursun

anladım stage 2 + benzin pompasını düşünücem simon sağol.Basıncı açma meselesini tam olarak bilmiyorum araç stock ken 1 bar danmı başlıyor ve bar nasıl yükseltiliyor Bu Turbo basıncı(barıyla) alakalı internette pek bişey de bulamadım.

ve sormayı unuttum cupra ne zman kasa değiştirir bunun bilgisi veriliyormu veya tahmin edilen bi zaman varmı ?

Bahsettıgın fıyatlara cıkabılıyorsan bence temızını buldugun anda s3 al.Malzeme kalıtesi,gerek daha az taklıt edılıyor olması gerekse 4 ceker olması her zamans3 u daha cazıp kılmıstır benım kafam.Yenı cupra fıyat performans ılıskısınde cogu markadan onde kesınlıkle onda hem fıkırız ama s3 alabılıyorken gıdıp sıfır cupra pesınde kosturmak bana manasız gelıyor.eskı kasa s3 ve cupraya bakıldıgında konsolları bıle neredeyse aynıydı ve sadece 4 ceker farkı secım yapmakta etkılı oluyordu ama yenı kasa s3 ve cupraya bakıldıgında malzeme kalıtesı,konsol tasarımları bırbırınden farklı arabalar.Cupranın suan s3 den pıyasası cok cok daha ıyı orası kesın ama bundan 3-4 sene sonrasında alıcagın audı yıne deger kaybetmeden aynı satılabılır.ısın ıcınde s3 oldugu ıcın golf gtı ı suan dahıl etmıyorum ama sadece leonla karsılastırılacak olunsa bg den feragat edılıp golf alınır yıne.S3 ıle cupranın butun motor alt yapısı bırebır aynı fakat Golf gti ın kol pıstonları s3-cupraya gore daha zayıf aynı zamanda turbo,ıntercooler,enjektor,beyın,bellı baslı sensor farklılıkları var.Bu arada ıllakı cupra alıcam dıcek olursan en azından cupra R getırtkı farkın olsun :)

Geri
Üst Alt