• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

2010 1.4 tsi chip sorunu

Cihan

Kayıtlı Üye
İsim
Cihan
Nereden
Konya
Plaka
42 ARL 33
İsmail senin araç kaç model? Aracın sağlığı açısından stage1 daha mı ii diyosun yani? Yiğit sen ne kadar oldu taktıralı, herhangi bi sorun oldumu?

eneserol

Kayıtlı Üye
İsim
Enes Erol
Nereden
İstanbul
Plaka
34 EE 4125
arkadaşlar bir de kaça mal olduğunu söyleyebilirseniz customchiplerin ona göre bilgi sahibi olalım

Cihan

Kayıtlı Üye
İsim
Cihan
Nereden
Konya
Plaka
42 ARL 33

notyet

Kayıtlı Üye
İsim
İsmail
Nereden
Ankara
Plaka
06 UP 040
İsmail senin araç kaç model? Aracın sağlığı açısından stage1 daha mı ii diyosun yani? Yiğit sen ne kadar oldu taktıralı, herhangi bi sorun oldumu?
araç 2008 model.
stage 2 yazılım aracı biraz daha zorluyor ama stage 2 yazılımı yaptırsan dahi vaadedilen gücü göremeyeceksin yakıt kalitesinden dolayı.
Aracın sağlığı açısından stage 1 yazılımın doğru ellerde yapıldığı sürece sorun yaratacağını düşünmüyorum ben, o yüzden için rahat keyifli keyifli kullanıyorum.
Bu arada senin aracı bilmiyorum ama 2008 modellerdeki Dump valve çok yumuşak ve dandik olduğu için forge dumpvalve taktırdım ben birde.

notyet

Kayıtlı Üye
İsim
İsmail
Nereden
Ankara
Plaka
06 UP 040
arkadaşlar bir de kaça mal olduğunu söyleyebilirseniz customchiplerin ona göre bilgi sahibi olalım
ben yazılım artı forge dumpvalve 1050 TL ödedim, kampanyalı zamandı.
Normalde 1000 TL yazılım, 416 TL dumpvalve.

Cihan

Kayıtlı Üye
İsim
Cihan
Nereden
Konya
Plaka
42 ARL 33
Az önce görüştüm superchipsle (maslak) araca hiç bir şekilde garanti vermiyorlar, sadece yazılıma veriyorlar, ama hiç bi sıkıntı olmaz diyor, 25 beygir artacağını söyledi ve bu araçlardaki turbo çok küçük olduğu için stage 1 -2 diye bi ayrım yoktur dedi. 25 beygire garanti veriyor yazılımada veriyor ama araca hiç bi şekilde garanti vermiyor kimsede veremez diyor.. Fiyat 1250 dedi..

notyet

Kayıtlı Üye
İsim
İsmail
Nereden
Ankara
Plaka
06 UP 040
Az önce görüştüm superchipsle (maslak) araca hiç bir şekilde garanti vermiyorlar, sadece yazılıma veriyorlar, ama hiç bi sıkıntı olmaz diyor, 25 beygir artacağını söyledi ve bu araçlardaki turbo çok küçük olduğu için stage 1 -2 diye bi ayrım yoktur dedi. 25 beygire garanti veriyor yazılımada veriyor ama araca hiç bi şekilde garanti vermiyor kimsede veremez diyor.. Fiyat 1250 dedi..
Superchips kendi resmi sitesinde 20hp ve 48 NM tork artışı olur demiş.
http://www.superchips.co.uk/search?make=32&fueltype=3&model=137&variant=2139&year=2010

CUPRA

Forumdan Uzaklaştırıldı
İsim
Ayberk Yazgan
Nereden
Ankara
Plaka
06 BM 4319
Soft ve custom yazılım arasındaki başlıca fark, soft yazılımdan daha az güç artışı sağlarsınız. Custom'da ise daha fazla güç alırsınız ve sorun çıkarma ihtimali daha yüksektir. Eğer araca ileride başka şeyler yaptırma gibi bir düşünceniz var ise custom yaptırmanızı öneririm. Çünkü custom yaptırmadığınız zaman, yazılımı güncelleme imkanınız olmaz. Sıfırdan custom yazılım parası alırlar. Ama custom yazılım yaptırırsanız, mesela arabaya düz boru yaptırdığınız zaman ufak bi güncelleme ücretiyle yazılımı o egzoza göre tekrar uyarlatırsınız.
Ankara'da arkadaşım var yazılım yapan. Başka şehirlere gelip yazılım yapıyo. İstanbul'da ******, Barbaros Bey ile çalışır. Eğer ilgilenirseniz numarasını yollarım. Sanırım 700 800 civarına yapıyo yazılımı.

notyet

Kayıtlı Üye
İsim
İsmail
Nereden
Ankara
Plaka
06 UP 040
Soft ve custom yazılım arasındaki başlıca fark, soft yazılımdan daha az güç artışı sağlarsınız. Custom'da ise daha fazla güç alırsınız ve sorun çıkarma ihtimali daha yüksektir. Eğer araca ileride başka şeyler yaptırma gibi bir düşünceniz var ise custom yaptırmanızı öneririm. Çünkü custom yaptırmadığınız zaman, yazılımı güncelleme imkanınız olmaz. Sıfırdan custom yazılım parası alırlar. Ama custom yazılım yaptırırsanız, mesela arabaya düz boru yaptırdığınız zaman ufak bi güncelleme ücretiyle yazılımı o egzoza göre tekrar uyarlatırsınız.
Ankara'da arkadaşım var yazılım yapan. Başka şehirlere gelip yazılım yapıyo. İstanbul'da ******, Barbaros Bey ile çalışır. Eğer ilgilenirseniz numarasını yollarım. Sanırım 700 800 civarına yapıyo yazılımı.
custom yazılım demek soft olmayan yazılım demek değildirki?
hem custom hem soft yazılımda yaptırabilirsin...
custom yazılımın fazlası kişiye özel ve kişinin isteğine göre ayrıca yazılım isteyebilmesidir.

kamikaze

Kayıtlı Üye
İsim
Çağlar Bayur
Nereden
İstanbul
Plaka
34 UGB 78
Yazılım, Maslağa gelene kadar +5 Ps gelişiyor demek ki :) bunu tarladan gelen domatesler de yapar, kamyon kasasında olgunlaşır.

Üst Alt