Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2010 1.4 tsi chip sorunu

İsmail senin araç kaç model? Aracın sağlığı açısından stage1 daha mı ii diyosun yani? Yiğit sen ne kadar oldu taktıralı, herhangi bi sorun oldumu?

arkadaşlar bir de kaça mal olduğunu söyleyebilirseniz customchiplerin ona göre bilgi sahibi olalım

İsmail senin araç kaç model? Aracın sağlığı açısından stage1 daha mı ii diyosun yani? Yiğit sen ne kadar oldu taktıralı, herhangi bi sorun oldumu?

araç 2008 model.
stage 2 yazılım aracı biraz daha zorluyor ama stage 2 yazılımı yaptırsan dahi vaadedilen gücü göremeyeceksin yakıt kalitesinden dolayı.
Aracın sağlığı açısından stage 1 yazılımın doğru ellerde yapıldığı sürece sorun yaratacağını düşünmüyorum ben, o yüzden için rahat keyifli keyifli kullanıyorum.
Bu arada senin aracı bilmiyorum ama 2008 modellerdeki Dump valve çok yumuşak ve dandik olduğu için forge dumpvalve taktırdım ben birde.

Az önce görüştüm superchipsle (maslak) araca hiç bir şekilde garanti vermiyorlar, sadece yazılıma veriyorlar, ama hiç bi sıkıntı olmaz diyor, 25 beygir artacağını söyledi ve bu araçlardaki turbo çok küçük olduğu için stage 1 -2 diye bi ayrım yoktur dedi. 25 beygire garanti veriyor yazılımada veriyor ama araca hiç bi şekilde garanti vermiyor kimsede veremez diyor.. Fiyat 1250 dedi..

Az önce görüştüm superchipsle (maslak) araca hiç bir şekilde garanti vermiyorlar, sadece yazılıma veriyorlar, ama hiç bi sıkıntı olmaz diyor, 25 beygir artacağını söyledi ve bu araçlardaki turbo çok küçük olduğu için stage 1 -2 diye bi ayrım yoktur dedi. 25 beygire garanti veriyor yazılımada veriyor ama araca hiç bi şekilde garanti vermiyor kimsede veremez diyor.. Fiyat 1250 dedi..

Superchips kendi resmi sitesinde 20hp ve 48 NM tork artışı olur demiş.
http://www.superchips.co.uk/search?make=32&fueltype=3&model=137&variant=2139&year=2010

Soft ve custom yazılım arasındaki başlıca fark, soft yazılımdan daha az güç artışı sağlarsınız. Custom'da ise daha fazla güç alırsınız ve sorun çıkarma ihtimali daha yüksektir. Eğer araca ileride başka şeyler yaptırma gibi bir düşünceniz var ise custom yaptırmanızı öneririm. Çünkü custom yaptırmadığınız zaman, yazılımı güncelleme imkanınız olmaz. Sıfırdan custom yazılım parası alırlar. Ama custom yazılım yaptırırsanız, mesela arabaya düz boru yaptırdığınız zaman ufak bi güncelleme ücretiyle yazılımı o egzoza göre tekrar uyarlatırsınız.
Ankara'da arkadaşım var yazılım yapan. Başka şehirlere gelip yazılım yapıyo. İstanbul'da ******, Barbaros Bey ile çalışır. Eğer ilgilenirseniz numarasını yollarım. Sanırım 700 800 civarına yapıyo yazılımı.

Soft ve custom yazılım arasındaki başlıca fark, soft yazılımdan daha az güç artışı sağlarsınız. Custom'da ise daha fazla güç alırsınız ve sorun çıkarma ihtimali daha yüksektir. Eğer araca ileride başka şeyler yaptırma gibi bir düşünceniz var ise custom yaptırmanızı öneririm. Çünkü custom yaptırmadığınız zaman, yazılımı güncelleme imkanınız olmaz. Sıfırdan custom yazılım parası alırlar. Ama custom yazılım yaptırırsanız, mesela arabaya düz boru yaptırdığınız zaman ufak bi güncelleme ücretiyle yazılımı o egzoza göre tekrar uyarlatırsınız.
Ankara'da arkadaşım var yazılım yapan. Başka şehirlere gelip yazılım yapıyo. İstanbul'da ******, Barbaros Bey ile çalışır. Eğer ilgilenirseniz numarasını yollarım. Sanırım 700 800 civarına yapıyo yazılımı.

custom yazılım demek soft olmayan yazılım demek değildirki?
hem custom hem soft yazılımda yaptırabilirsin...
custom yazılımın fazlası kişiye özel ve kişinin isteğine göre ayrıca yazılım isteyebilmesidir.

Yazılım, Maslağa gelene kadar +5 Ps gelişiyor demek ki :) bunu tarladan gelen domatesler de yapar, kamyon kasasında olgunlaşır.

Geri
Üst Alt