Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2010 1.4 tsi chip sorunu

custom yazılım demek soft olmayan yazılım demek değildirki?
hem custom hem soft yazılımda yaptırabilirsin...
custom yazılımın fazlası kişiye özel ve kişinin isteğine göre ayrıca yazılım isteyebilmesidir.

Soft bir yazılımla 1.4 TSI'dan 20hp alınıyosa, ben 10hp almak istiyorum diyipte custom yazılım yaptıran var mıdır acaba..

Soft bir yazılımla 1.4 TSI'dan 20hp alınıyosa, ben 10hp almak istiyorum diyipte custom yazılım yaptıran var mıdır acaba..

20 hp istiyorum diyerek yazılım yaptıranlar vardır ama.
Sonuçta custom yazılım yaptırdım, çok çok daha beygir aldım demek 1.4 TSI'lerde pekte mümkün değil.
Custom yaptırırsan belki 25 hp alırsın hepsi budur.
Ayrıca superchisp bir marka tıpkı revo, unitronic, ABT gibi ve bu markaların çoğunun stage 2 yazılımları da mevcut.
Konumuz 1.4 TSI leon ise superchips soft olur, custom yorar çok daha sert olur demek yanlış bir genelleme olur.

beygirden daha çok torkun artması dikkat çekici ve etkisi de çok keyifli. canını sıkacak detaylar arıyorsan doğru yoldasın...

hocam benim daha çok yeni, 1 ay oldu.
zaten kısa zamanda da sorun çıkartmaz.
Stage 1 yazılımlar araçları çokta yoran yazılımlar değil.
Uzun zamanda da turbo zaten sarf malzemesi. bakıp görelim:)
ben tsı stage 2 gormedım daha .....

bu arada faruk abı sen yıgıtle denedın mı hıc?

Ben Yiğitle denedim Ömer o çok daha fazla sigara içiyor benden :cool::cool::cool:

Ömerim yok, öyle bir niyete de sahip değilim onda benden daha fazlası var ve benden daha delikanlı, geçersem de eminim "Faruk Abi" modunda yol vermiştir bana. Denemeye de hiç niyetli değilim.

Faruk abı yazılım konusunda cok dogru bseye degınmıs eger kendıne yakın b yerde yaptırmıcaksan sadece gozunu karartmıs olursun.Arabandan sorun cıktıgında cok basıt bsey de bıle arıza ısıgı yaktıgında hemen yazılıma yuklıceksın sorunu hemen yazılımı yaptırdıgın kısıyı arayıp abı buna ne oldu bılmemne ısıgı yandı napım dıceksın adam sana gel bakalım dedıgınde b anda ıstanbula ankaraya gıtmek sana zor gelcek ufacık sıkıntı sende buyıcek.Yok ben ıllakı yaptırcam dersen ankaradada ıstanbuldada bu ısı yapan yerler mevcut ısmı duyulmus.
Superchıps den bahsetmıssın ,ordan da yaptırabılırsın ama superchıps ın her zaman paket yazılımlarında uyguladıgı esas sey fazla tork ıle arabaya arkadan b tekme vurmak cok sahane gıdıyo hıssını yasatmaktır.Arabayı cok yormayana yazılımları vardır bunlar paket yazılımdır.Ingıltereden yazılımı alırlar arabana yuklerler.Sunu dusunmek lazım elın ıngılızı senın arabanı TR dekı hava sartları ıle nasıl Tune etsın cok saglıklı olcak sekılde ? bu dusunduren kısmı.Kı kım zaman bu paket yazılım sansa ıyı olur kımısınde cok da tatmın etmez:)
Custom yazılımda ıse arabanın beynı ızın verdıgı surece Tuner ıstedıgını yapar yenı yazılım uzerınde.Ister arabana launch control koyar ıster arabanın torkunu yuksek tutucak yazılım yapar ıster BG sını yuksek tutar.Custom yazılımdakı guzellık ıstedıgın zaman adamın elının altında olur ne ıstersen senı memnun etmek adına yapar.Custom yazılım yapmaktakı maksat genel olarak arabaya sonradan yapılan egsoz fıltre gıbı uygulamalarda yazılımın yenıden bu yenı parcalara uygun sekılde calısmasını ve en ıyı optımızasyona ulasmasında yarar saglamasıdır.
Stage 1-2-3 dıye tabır edılen olaylar alsında paket yazılım yapan markaların kendılerıne gore yaptıkları lıstelerın adlandırılmasıdır.stage 1 ı genel olarak sadece yazılım olarak gosterırler.Egsoz fıltrelı yenı duzenledıklerı paket yazılım stage 2 olur eger o araba ıcın daha fazla yapılcak bsey varsa stage 3-4 dıye uzar gıder.Suan Tsı ıcın stage 2 dıye b yazılım revoda dahı yok o yuzden custom yazılım yaptıranlar karda oluyor :)

Isın ozunde ben yazılımı yaparım b de fıltre yakarım dıyosan superchıps yaptır buyuk ıhtımal sorun olmadan kullanırsın arabanı ama yok ben 63 luk duz boru cekıcem arabama sonuna son susturucu koycam b tane flan dedın mı tsı paket yazılımla o ıslerı beceremıyor ne yazıkkı ve hemen hata vermeye baslıyor

Can birazdan Cezmi abi ikimizi de kapı dışına koyacak bidaha da geri almayacak bence bu konu burda kapanmalı. TSI motorlu leonları bu olayda çok verimli bulmuyorlar, fazla yükleyemiyorsun, zaten sahip olduğumuz turbolar fındık kadar bişey. Aracın orjinalinin dışına çıkıldıkça parçalara düşen kuvvet ve momentler de artıyor buda daha çabuk yorulmalara sebep verecektir. Ben yakıt ekonomisi için yaptırdım, daha fazla gideyim en önce ben varayım diye yaptırmadım. Bu işin doğrusu tsi leonlar için stok halde binilmesi ve öyle kullanılmasıdır.

Can birazdan Cezmi abi ikimizi de kapı dışına koyacak bidaha da geri almayacak bence bu konu burda kapanmalı. TSI motorlu leonları bu olayda çok verimli bulmuyorlar, fazla yükleyemiyorsun, zaten sahip olduğumuz turbolar fındık kadar bişey. Aracın orjinalinin dışına çıkıldıkça parçalara düşen kuvvet ve momentler de artıyor buda daha çabuk yorulmalara sebep verecektir. Ben yakıt ekonomisi için yaptırdım, daha fazla gideyim en önce ben varayım diye yaptırmadım. Bu işin doğrusu tsi leonlar için stok halde binilmesi ve öyle kullanılmasıdır.

Olay fazla yüklenmek değil de abicim biraz daha keyfi arttırmak.
Ayrıca şimdi bütün markalar downsizing turbo motorlara geçti.
Fiat 1.4 TB 150 HP, Opel 1.4 T 140 hp, Focus 1.6 T 160 hp derken bunlar artacak ve artacak.
yoldaki üstünlüğümüz günden güne azalacak, biraz da hazırlık yapmak lazım:) benim alıştım yolda genelde açılmaya:)

yok abı benım merakım bızlerede yol olsun dıe ... burdakı amac kım kımı nasıl gectı dıe bırsey dusunmesın kımse sadece benım gıbı ıkıleemde kalan olabılır ben ıkılemdeyım tsı'larda derdım o orjınal yazılımlı farkınıda merak etmekteyım mesela dyno vs sadece kagıt esas yolda nasıl bır fark olucagı onemlı orjınalle yazılımlı arasında

Geri
Üst Alt