Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

12 Nisan 2012' de asker

Emrecim Babanda emekli subaymış bak ne güzel. Bence en iyi o yönlendirir seni. Hakkında hayırlısı ne ise o olsun kardeşim...

Emrecim Babanda emekli subaymış bak ne güzel. Bence en iyi o yönlendirir seni. Hakkında hayırlısı ne ise o olsun kardeşim...

Abi ona kalsa "kısa yap gel fabrikada işler seni bekliyor" diyecek... Onun demesiyle aralıkta gitmedim, nisanı bekledim. Daha da Davos'a gelmem kısacası :)

şimdi, polatlıda 200 asteğmen olarak eğitim gördük, en az 100 tanesi ile kıtalara gidildikten sonra konuştuk..içlerinde en fazla 10 tanesi memnun değildi..onlar da askerliği sadece zaman kaybı olarak gören, askerlik dönüşü müthiş holdinglerin ceoları olacaklarını sanan tiplerdi..

eğer askerlikle ilgili amacın sadece zamanını doldurup gelmekse, etliye sütlüye karışmam, gözlerimi kapar söyleneni yaparım diyorsan,boşver ben sorumluluk almam, banane diyorsan asteğmen olma..AMA, evvela gider 3 ay adam gibi eğitim görür, sonra 9 ay hem bu öğrendiklerimi hem de sivil hayatta öğrendiklerimi askerlere öğretirim diyorsan, otorite kurup adam yönetebilecek biri olduğunu düşünüyorsan, sağlam bir iraden olduğunu düşünüyorsan asteğmen ol..

para konusunu aklına bile getirme..gider kıbrısa düşersin, bırak araba parasını, kuruş biriktiremezsin mesela..ben balıkesir-burhaniyede yaptım, ben de bırak biriktirmeyi, askerden önce yaptığım birikimleri yedim:) o konu tamamen düşeceğin yere göre değişir..

sınavla alakası yok demiş arkadaşımız, o yanlış..200 kişi bir arada olduğunda bunları herkes birbirine soruyordu.."sen ne seçtin, sen soruları yaptın mı" diye..hem bu konuşmalardan, hem de sınavdaki soru kitapçığının üzerindeki yazıdan çıkan bilgi şudur: hangisini seçersen, sınav puanının yüksekliğine göre, seçiminin gerçekleşme olasılığı artar..örn: uzun seçtin, sınavı iyi yaptın, uzun olma ihtimalin çok yüksek..

ben kısa seçmiştim.. bilinçili olarak eksi net yaptım.. yine de kd çıktı.. benim karakol komutanım kd olmak için elinden geleni yapmış olmamış.. devrelerimden uzun yapmak için elinden geleni yapanlar vardı ama kd olarak askerliklerini yaptılar..

bir de benim tespitim şu yönde.. yaş da büyük önem arz ediyor.. mümkün olduğu kadar astekleri yeni mezun gençlerden seçiyorlar.. akerliğim sırasında 4 astek tanıdım yakından..üçü 23 biri 24 yaşındaydı...ama hepsi tuzladan gelmişti.. polatlıda da öyle bir durum var mı ? siz daha iyi bilirsiniz..

hayırlı teskereler dilerim şimdiden ama bende kısa dönem yapar gelirdim hiç uzatmazdım...

ben kısa seçmiştim.. bilinçili olarak eksi net yaptım.. yine de kd çıktı.. benim karakol komutanım kd olmak için elinden geleni yapmış olmamış.. devrelerimden uzun yapmak için elinden geleni yapanlar vardı ama kd olarak askerliklerini yaptılar..

bir de benim tespitim şu yönde.. yaş da büyük önem arz ediyor.. mümkün olduğu kadar astekleri yeni mezun gençlerden seçiyorlar.. akerliğim sırasında 4 astek tanıdım yakından..üçü 23 biri 24 yaşındaydı...ama hepsi tuzladan gelmişti.. polatlıda da öyle bir durum var mı ? siz daha iyi bilirsiniz..

ilk önemli olan konu mezun olunan bölüm..mesela polatlıda mühendis olmayan 5-6 kişi anca vardı..(tabi topçu olarak eğitim alınacağından, özellikle mühendisleri buraya göndermiş te olabilirler..zira bi dünya hesap var.) fizik önemli olabilir, (bizde şişman denebilecek 4 kişi vardı..ama bu kadar seçici olduklarını da sanmıyorum,bence tesedüftü..) yaş olayı için, ben 27 yaşında idim, okulda benden küçük,benden büyük bir sürü arkadaş vardı, yani yaşla ilgili net bir etken göremedim..ama daha önce söylediğiniz gibi, o dönemdeki ihtiyaç önemli bir etken..yeni teğmenler ağustosta kıtaya geldikleri için, aralık-nisan aylarında askere gelen adaylardan daha fazla asteğmen alınması mantıklı, zira teğmenlerin soracak soruları olduğunda(ki birsürü oluyor-; astsubaya zaten soramaz, subaya (genelde üstteğmen olur) sorsa, iyi eğitim görmemiş muamelesi görür) kendilerinden daha fazla kıta tecrübesine sahip asteğmene sormaları, işleri kolaylaştırır..

hayırlısıyla git gel kardeşim gittigin yere bize organızasyon yapalım süpriz olsun sana :eek:key:

Eyvallah Kazım abi, pastalı filan yapmayın da :) Ben doğum günü tarzı angarya kutlamaları pek sevmiyorum, bi semaver yakar başında güzel muhabbet edersek yeter de artar bile :)

hayirli ugurlu olsun kardesim, gule gule gidip gelirsin insallah, eger paraya ihtiyacin varsa astek olarak yap derim ben ama yok benim durumum iyi dersen hic ugrasma kisa takil gel ;)

Geri
Üst Alt