Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

12 Nisan 2012' de asker

para biriktireyim demişsin evt güzel maaş alıyorlardı ama şuna bile şahit oldum... bu lavabo neden bozuk sende cebinden karakola biraz destek olsana :rolleyes: bunlar benim birebir gördüklerim... asteğmenler genelde denetimlere katılmadıkları için çok sorumluluk yükleniyor... bunu iyi düşün...

olur böyle şeyler:)

Emre kardeşim ben 5 senedir bu işin içinde bırı olarak konusuyorum uzun yaparsan para da bırıktırırsın askerlıgın bıtınce guzel bı arabada alırsn kendıne ama kısa yapmak da senın tercıhın askerıyenın ıcınde bırısı olarak bana sorarsan uzun yap rahat et.

hayırlısı olsun kardes kısa tercıh et derım uzun gıtmen senın elınde olan bısey deıl zaten hıc ole dusunme araba alırım falan dıe eger kalırsan uzun donem o arabalık parayı psıkolojını duzeltmek ıcın bence hastaneye verırsın

hayırlı olsun bakalım..

bölüm uzuna müsait..tercihi sen yapmıyorsun.. o sınavda belirlemiyor merak etme.. tsknın o dönem ihtiyaçları belirliyor.. ama nisanda büyük çoğunluğu kd.

asteğmenlik askerdeki en zor görevlerden biridir..yüzde doksanı piyadedir + hudutta karakol komutanıdır.. karakol komutanım benle aynı devreydi ve ben teskere aldığımda daha 6 ayı vardı ve şafağı karanlıktı :) o altı ay için ibizanı feda et deseler edersin..adım gibi eminim..bunu şimdi anlayamassın..

en iyisi kd olmak için dua et poşet ol gitsin..poşet ne deme..gidince öğrenirsin :)

Makine Mühendisliği Harun hocam... Valla uzun olması benim için daha iyi olur, dönüşte iyi bi araba alırım, tamamen kendime ait :D

şimdi, polatlıda 200 asteğmen olarak eğitim gördük, en az 100 tanesi ile kıtalara gidildikten sonra konuştuk..içlerinde en fazla 10 tanesi memnun değildi..onlar da askerliği sadece zaman kaybı olarak gören, askerlik dönüşü müthiş holdinglerin ceoları olacaklarını sanan tiplerdi..

eğer askerlikle ilgili amacın sadece zamanını doldurup gelmekse, etliye sütlüye karışmam, gözlerimi kapar söyleneni yaparım diyorsan,boşver ben sorumluluk almam, banane diyorsan asteğmen olma..AMA, evvela gider 3 ay adam gibi eğitim görür, sonra 9 ay hem bu öğrendiklerimi hem de sivil hayatta öğrendiklerimi askerlere öğretirim diyorsan, otorite kurup adam yönetebilecek biri olduğunu düşünüyorsan, sağlam bir iraden olduğunu düşünüyorsan asteğmen ol..

para konusunu aklına bile getirme..gider kıbrısa düşersin, bırak araba parasını, kuruş biriktiremezsin mesela..ben balıkesir-burhaniyede yaptım, ben de bırak biriktirmeyi, askerden önce yaptığım birikimleri yedim:) o konu tamamen düşeceğin yere göre değişir..

sınavla alakası yok demiş arkadaşımız, o yanlış..200 kişi bir arada olduğunda bunları herkes birbirine soruyordu.."sen ne seçtin, sen soruları yaptın mı" diye..hem bu konuşmalardan, hem de sınavdaki soru kitapçığının üzerindeki yazıdan çıkan bilgi şudur: hangisini seçersen, sınav puanının yüksekliğine göre, seçiminin gerçekleşme olasılığı artar..örn: uzun seçtin, sınavı iyi yaptın, uzun olma ihtimalin çok yüksek..

Hah... iyi yaptın.. Bende senin gibi yaptım.. Sonuç : Bir heves ettim askerliğe o yüzden üniversiteyi yarıda bırakıp gittim sadece heves yüzüne.. :) Ama dünyada üstüne tanımam bam başka birşey askerlik beni tekrar çağırsınlar Namusum üzerine yemin ederim aileme bile danışmadan giderim..

Yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim. Kısa uzun konusunda aylardır süren kararsızlığım var... Ben de asker kökenli aileden geliyorum, babam emekli havacı subay. Poşetin manasını da biliyorum yani :) Poşet olunca 5 ay 5 gün, sınıra atsalar bile göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor tahiminim de o yönde, ama ben hemen bitmesin istiyorum. Biraz uzak kalayım şu lanet şehirden. Önümde örnek olarak geçen kasımda terhis olan liseden arkadaşım var, kendisi 3.5 ay Eğirdir Dağ Komando Okulunda "sevildi" biraz... Sonra da Şırnak Görmeç Sınır Taburu'na kol komutanı oldu... Gecesi gündüzü yoktu, her gün telefonda konuşuyorduk. 12' şer saat nöbet tutuyorlardı. O mevziden bu mevziye elinde telsizle koşup duruyordu. 3 ay daha geçince op a aldılar, 3 gün hiç gelmeden oplar yaptılar. Hatta bu sürede 2 terörist yakaladılar... Anlattıklarına baktığım zaman müthiş derecede zor bir hayat. Ama merak ediyorum. "Serçe parmağım büyüklüğünde sivrisinekler var, uyumaya korkuyoruz" diyordu. Benim korktuğum tek nokta Eğirdir... Yükseklik korkum var ve 76 m'lik kulede eğitim alacaksın vay anasını...:rolleyes:

Geri
Üst Alt