Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4pd tdi resimli bilinmeyenler??

abi o kaptun altta boş yer var mı ki sende:D heryer hortum ..
carbon clean+ manifold temizliği gerekli sanırım..?? bakımda Megachipsteyiz zaten:eek:key:
bende çekişte bi değişim yok, şükür:cool:

yok altı dolu zaten yandan coilleri takarken gördük..
carbon clean yaptım zaten ben..
benim derdim çekiş ile ilgili bakalım hayırlısı

dizel arabanın motorunu çok temiz olmasını beklemeyin. dizel pis bir motordur. sürekli bir yerlerden yağlama olur.

samet sökmedik sadece yağı temizledim gözlemliyoruz tekrar yağ vereck mi diye. ama varol abinin sıkıntısı buna paralel yada değil bilmiyoruz çekişten memnun değil.... dur bakalım inşallah önemli birşey değildir.

emme hattındaki bukadar yoğun kurumlanma normal değil. öncelikle araçalarınızın yağ eksiltip eksiltmediğini kontrol etmeniz gerekiyor. eğer yağ eksiltme sözkonusu ise en kısa zamanda turbonuzun bakımını yaptırınız. eğer yağ eksiltme yoksa bu kurumlanma tamamen hava içindeki nemden ve motorun emdiği havanın içindeki kurumdan kaynaklanıyor. basınç altında nemle birleşen kurum partikülleri emme hattınızın iç yüzeyini zamanla bir film tabakı giibi kaplıyor. dolayısı ile intercoolerinizin içide aynı durumda ve gerekli soğutma performansını vermiyor olabilir. intercooleri temizlemek daha zor ve %100 temizleme münkün olmadığından değişmesi en mantıklı çözümdür. ayrıca turbu üzerinde gördüğünüz o valf basınç kontrol valfidir. turbo basıncını sabit tutmak için kullanılır.egr iptaliyle kurumlanmada gözle görülür bir düşüsüş beklemeyin

bu kurumlanma çok normal..

hatta çok iyi seviyede diyebiliriz..

dsc8395.jpg

biz böyle oldumu kurum var diyoruz.

yani sıvı manifold temizleyiciyle bunlardan kurtulur muyuz? yoksa boşuna söktürmemeyim hortumları,manifoldu..

kör conta ve kimyasal ile temizlik yapılacak..
yalnız bugün lastiğin indiğini farkedip de işe girişince şifreli bijon ucunu bulamadım; bu konuda ne yapılabilir?

kör conta ve kimyasal ile temizlik yapılacak..
yalnız bugün lastiğin indiğini farkedip de işe girişince şifreli bijon ucunu bulamadım; bu konuda ne yapılabilir?

şifreli bijon benim de başıma bela olmuştu. şanlıysan, bijonun içine uygun boyda bir somun çakıp, bu somunla beraber bijonu da söküyorlar (patlatıyorlar kendi tabirleriyle:)) somun bijona sabitlenmezse kaynatıp da sökebiliyorlar. yalnız kaynak arabanın beynine zarar verebiliyormuş.

şifreli bijon benim de başıma bela olmuştu. şanlıysan, bijonun içine uygun boyda bir somun çakıp, bu somunla beraber bijonu da söküyorlar (patlatıyorlar kendi tabirleriyle:)) somun bijona sabitlenmezse kaynatıp da sökebiliyorlar. yalnız kaynak arabanın beynine zarar verebiliyormuş.
teşekkürler..
ben işteyken babam lastiği yaptırmış ama usta bijona müdahale etmeyip,fitil çakmış vida giren yere.. ilk sahibi de bilmiyor;orjinal lastikleri var vw rot-balansa da girmemiş..
kaynak esnesında beyinin soketini söktürürüm olmazsa.. böyle bir janta şifreli bijon ve göbeğe kapak koymaları ilginç..makyajsız kasaların çok kollu jantları daha hoş.. favorim tabii ki enkei rp serisi..

haftaya kör contayla egr iptali ve kimyasal ile kurum temizlemenin 1.aşamasını yaptıracağım.. egr ye gelen hortumun içi pırıl pırıl ama kelebek ve egr nin bağlı olduğu blok biraz kurumlu.. bu kurumları atarken bir sıkıntı çıkmaz inşallah.. daha sonrasında ise 25bin bakımıyla carbon clean+tekrar kimyasal ile kurum temizliği yapılacak.. herşey kurumsuz motor için :D

Geri
Üst Alt