Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4pd tdi resimli bilinmeyenler??

şifreli bijon benim de başıma bela olmuştu. şanlıysan, bijonun içine uygun boyda bir somun çakıp, bu somunla beraber bijonu da söküyorlar (patlatıyorlar kendi tabirleriyle:)) somun bijona sabitlenmezse kaynatıp da sökebiliyorlar. yalnız kaynak arabanın beynine zarar verebiliyormuş.

beyınle kaynagın ne alakası varmıs sacmasapan bılgıler vermesınler ınsanlara sızı de yanıltmıslar

beyınle kaynagın ne alakası varmıs sacmasapan bılgıler vermesınler ınsanlara sızı de yanıltmıslar

kaynakla çıkan akım ve sıcaklık, neyse artık, ön takımdan, şaseden beyin bağlantılarına iletiliyor diye açıklamışlardı. ben de "haa olabilir tabi" dedim ama doğrudur yanlıştır bilmiyorum.

Highway Garage'daydım bugün..
kimyasal ile kurum temizliği+EGR iptali+süpriz:)
11062011150.jpg

11062011151.jpg

11062011157.jpg

11062011159.jpg

11062011154.jpg

11062011153.jpg

11062011149y.jpg

chipten üst devirleri güçlendirdik biraz+sticker:cool:
temizlik yapılırken vapur gibi tüttük; ayrıca yolda da üst devirler daha bir sisli:D

Highway Garage'daydım bugün..
kimyasal ile kurum temizliği+EGR iptali+süpriz:)

chipten üst devirleri güçlendirdik biraz+sticker:cool:
temizlik yapılırken vapur gibi tüttük; ayrıca yolda da üst devirler daha bir sisli:D

hayırlı olsun. Güle güle kirletin.

kurum temizliği ne kadar tuttu ve ne kadar zaman aldı ? ben de yakında 180bin bakıma gireceğim. 180binde ne kadar kurum biriktirmişimdir allah bilir. bir de emekli amcalar gibi kullanıyorum. düşük devirde daha fazla kurum bağlıyormuşuz.

teşekkürler; bu faz 1 idi,sonra birkaç kez daha uygulanacak.. 10 dakkika sürdü yaklaşık..bkıma gidince carbon clean ile birlikte yapılacak ..
180bine kadar carcon clean ve kimyasal manifold temizliği yapılmadıysa bayağı kirlidir..düşük devirden kasıt nedir;benim gibi 1500-1800devir mi;orjinalini unuttum da :) egryi kapattırmak şart;katili motorun..

teşekkürler; bu faz 1 idi,sonra birkaç kez daha uygulanacak.. 10 dakkika sürdü yaklaşık..bkıma gidince carbon clean ile birlikte yapılacak ..
180bine kadar carcon clean ve kimyasal manifold temizliği yapılmadıysa bayağı kirlidir..düşük devirden kasıt nedir;benim gibi 1500-1800devir mi;orjinalini unuttum da :) egryi kapattırmak şart;katili motorun..

evet, motoru boğmadan mümkün olan en düşük devirde gitmeye çalışıyorum. Çok dik bir yokuş olmadıkça genellikle 1500-2200 devir arası. devir göstergesinin 3000'i geçip geçemediğini bilmiyorum:)

Evet özellikle bu kullandığınız bu devir bandı aralığı EGR nin çalıştığı zamanlar.. EGR 2500 devirde hmn hmn tamamen kapanır. Aracınızdaki kurumdan kurtulun derim.. iş açabilir başınıza..

EGR iptali ne işe yarar bilmiyorum bunu bana en basit şekliyle açıklayacak olan var mı?

E:exhaust G:gas R:recirculation yani eksoz gazı geri beslemesi gibi bişey.. euro3 eksoz normunu karşılayan motorumuz bunu EGRye borçlu.. emmeye tekrar eksoz gazının ufak bir kısmını basan egr sayesinde çevreci oluyor motorlar.. ama gel gör ki ilk sayfadaki manzarayla sadece 23binkmde karşılaşabiliyorsunuz.. Görkem sen kırsal da kullanıyorsun,km de 80bin civarıydı sanırsam,2 tüp kimyasal +carboncelan ancak paklar :D bir tüpün yarısını uyguladık hemen hemen benimkine,arkadaki vw rokko siyah olmasaydı eminim ki öyle olacaktı eksozdan çıkan duman sayesinde:cool: kaydoğum resimlerde kelebeğin arkasında egrnin pimi ve gazı serbest bırakan kafası görünüyor.. kelebeği tam karşıdan gören fotonun altındakinde egr bağlantısı var; yani o pimin devamı alttaki bağlantı..
ayrıca bugün canım sıkıldı EGR contasını tam boy ve daha kalın olan bir sacla körledim; mahfoldum ama süper oldu.. babamla sacı conta ile aynı şekilde spiral taş ile kestik(ilk gördüğünde şok geçirdi; manifolda kadar heryeri sökmüştüm;izah edince yardım bile etti :)); vida yerlerini açıp orjinal contanın altına hizalayıp taktım; taş gibi oldu ama fotoğraf çekmeye kalksam beyaz renk N82 zenci olurdu :D

ayrıca lanet olasıca şifreli bijonum bu
12062011160.jpg

Evet özellikle bu kullandığınız bu devir bandı aralığı EGR nin çalıştığı zamanlar.. EGR 2500 devirde hmn hmn tamamen kapanır. Aracınızdaki kurumdan kurtulun derim.. iş açabilir başınıza..

teşekkürler, ilk bakımda yaptıracağım

Geri
Üst Alt