Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1,2 tsi

Benim azcık hacim takıntım vardır.
Aynen katılıyorum. Eski zamanlarda üretilen Amerikan araçlarının felsefesi gibi, bigger is better.
Büyük bir araçta küçük motorun haddinden fazla benzin yaktıracağını düşünüyorum. Nitekim 1.6 8V'lik Passat'da bu görülüyor. Ancak yerini alacak olan 1.2 TSI'ın tork bandının daha geniş olmasından dolayı tüketimi düşüreceği kesin. Bence Passat için en ideal motor, eskilerde kullanılan 1.8T 150hp'lik motor.

Aynen katılıyorum. Eski zamanlarda üretilen Amerikan araçlarının felsefesi gibi, bigger is better.
Büyük bir araçta küçük motorun haddinden fazla benzin yaktıracağını düşünüyorum. Nitekim 1.6 8V'lik Passat'da bu görülüyor. Ancak yerini alacak olan 1.2 TSI'ın tork bandının daha geniş olmasından dolayı tüketimi düşüreceği kesin. Bence Passat için en ideal motor, eskilerde kullanılan 1.8T 150hp'lik motor.

Tabi bakmayın hacim takıntım yoktur dediğime, Passat alırken babam 1.4 tsi alcaktı, dil döke döke 1.8tsi aldırdım :D

Ayrıca şuda var. B5 kasa Passat'larda da 1.6 motor seçeneği vardı. Ancak piyasa da da görüldüğü gibi çokça tercih edilen motor seçeneği 1.8, 1.8T ve 1.9 TDI'dı. Küçük hacimlerin günümüzde daha çok tercih edilmesinin başlıca sebebi, 0km fiyatları arasındaki uçurumlar.

vergi ve emisyon değerleri...

Tabi bakmayın hacim takıntım yoktur dediğime, Passat alırken babam 1.4 tsi alcaktı, dil döke döke 1.8tsi aldırdım :D
VW'nin en beğendiğim 2 motoru. 1.8T ve 1.9 TDI. Bence en doğru kararı verdirmişsin :D
Bunun meyvesini aracı satarkende toplarsınız. Ortalıkta 0 fiyatındaki avantajı dolayısıyla çokça tercih edilen 1.4 yerine, 2.el piyasasında fiyatları daha yakın olan 1.8 seçeneği fazlasıyla aranan bir seçenek olacak. Aynı şekilde araç çok daha az olduğu için de 2. el arayanlara fazla alternatif kalmayacak. Bu nedenle daha kolay satılacak ve alan kişiyi daha çok memnun edecektir. Aynı şekilde sizi de memnun edecektir.

---------- Post added at 01:23 ---------- Previous post was at 01:22 ----------

vergi ve emisyon değerleri...
Ülkemizde otomobil alırken kim emisyon değerlerine bakıyo ki?

biz bakmıyoruz..
kanunlar yüzünden markalar bakmak durumunda kalıyo..

Hacim emisyonla doğru orantılı değildir. Örnek veriyim 1.6 8v motorun emisyon değeri 1.9TDI ve 2.0TDI dan çok daha yüksek. Çok etken var..

---------- Post added at 01:26 ---------- Previous post was at 01:25 ----------

şaka biyana araba alırken emisyon değerlerine bakıp aaa bu motor gökyüzüne aşırı co2 salıyo yok bana gelmez fln diyen varmı:D

Merak etme ibo taş çatlasa 5 yıl sonra vergiler emisyondan alıncak :)

Geri
Üst Alt