Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1,2 tsi

Mercedes C class, adı üzerinde C segmentinde (alt orta sınıf). Passat ise D segmenti (üst orta sınıf).
Bu kaynağa göre: http://tr.wikipedia.org/wiki/Otomobil_segmentleri

---------- Post added at 00:56 ---------- Previous post was at 00:52 ----------

C serisi daha ziyade VW Jetta ile başabaş.

10 yaşına giren her araç sağından solundan zaten sorun çıkartır..
bazı parçaların değişmesi gerekir..velakin aracım 10 yaşına geldiğinde bu mevzuyu konuşmak doğru olur Ayberk..ancak şunu da tekrar belirtiyim motor şuan nerdeyse benim istediğim şekilde güç üretiyo devir bandında ekstradan bi yüklenme tuhaf sesler falan çıkarmıyo..6K'e yaklaşırken turbonun zorlandığını duyuyorum içerden ve daha yukarı çıkmıyorum..velakin yazılımda da benim alt devirlerim dolu zaten ona göre hazırladık..arıza lambası falan da yok..

ve aynı şekilde turbolu motorun sağlığı tamamen kullanıcıya bağlı..
daha önceden söylediğim gibi pahalı araçlarda zaten fabrikasyon turbo timer var işi şansa bırakmamak için..

daha geçen hafta SuperB 122 TSI'ı kullandım araçta 4 kişiydik..
Faruk abi, Mustafa abi ve Furkan vardı..Faruk abi de kullandı ve sonraki aracı olacak kısmetse..performans konusunda tatmin etti onu..o araç 1500kg civarında..

demek istediğim ben de arabamı almadan önce TSI hakkında ne varsa baktım okudum..
kullanılan materyaller tasarım vs. her şey uzun ömürlü üretilmiş..piyasaya sunmadan önce de 300K km test edilmiş..şuan nerdeyse bütün VW grupta da kullanılıyo..

1. Herşeyi anladımda 1.2 TSI ın Passata koyulcağı nerden çıktı?
2. Bence bu olayın doğu keşifi batı keşifi diye bir açısı yoktur. Turboyu ilk kim bulduysa baştan böyle bir işlem için tasarladı zaten. Düşük hacim yüksek güç. Ama burdaki düşük hacim beygir gücü olarak rekabet edenlere göre düşük. Yoksa şundan küçük bundan büyük olayı yok. Ama mesela 2.0TFSI'ın +3.0L hacmindeki rekabet ettiği arabalar var..

Alp'cim Ayberk lafın gelişi söyledi ama gerçekten de 1.6mpi motorun yerine kullanılmaya başlanacak 1.2tsi motor Passat'ta da. Şahsen benim hacim takıntım yoktur. Adam gibi sorun çıkarmadan istediğim gücü versin isterse 330ml olsun.

Bu arada Ayberk sen Passat ile E class'ı rakip görüyosan tamam hiç bişey demiyorum. Boşver bu wikipedia'yı filan herkes biliyo ki Mercedes C class d segmentinde 3.20, A4, Passat, Accord gibi araçların rakibi.

1.2 TSI zaten 1.6'nın yerine geçicek Alp amaç o..
velakin 8V yeni Golf'te hala var bildiğim kadarıyla..daha 3-4 saat önce otoparkta gördüm..

1.2 TSI zaten 1.6'nın yerine geçicek Alp amaç o..
velakin 8V yeni Golf'te hala var bildiğim kadarıyla..daha 3-4 saat önce otoparkta gördüm..

Var var ama kalkar heralde ilerde. Ya da 1.2tsi ile beraber satacaklar. Aralarında fiyat farkı var zaten. Ki VW çok sever eski motoru yelpazeden kaldırmadan yeni motorları pahalıya satmayı :)

Alp'cim Ayberk lafın gelişi söyledi ama gerçekten de 1.6mpi motorun yerine kullanılmaya başlanacak 1.2tsi motor Passat'ta da. Şahsen benim hacim takıntım yoktur. Adam gibi sorun çıkarmadan istediğim gücü versin isterse 330ml olsun.

Bu arada Ayberk sen Passat ile E class'ı rakip görüyosan tamam hiç bişey demiyorum. Boşver bu wikipedia'yı filan herkes biliyo ki Mercedes C class d segmentinde 3.20, A4, Passat, Accord gibi araçların rakibi.

Fanta 330ml :D :D :D

ben bagaja da 1.2 TSI sığdırsam nası olur ya.. :D :D

++++10

Geri
Üst Alt