Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSI Yarım Depo 410 km şehir içi bence muazzam

Ya bilmiyorum şehit etkenimi nedir ama öle dip gaz gittiğimizde yok hiç..Anca hafta sonları 1-2 kere onun dışında sakin 4000 deviri geçmeden kullanılıo araba..

gıttıgın yol bellıyse trafıkte durmamıssan yaktıgın kadarını eklersın o gunluk oranını bulmus olursun bunda yadırgancak bsy yok,burda herkes farklı farklı degerlerden bahsedıyor bırı 1000km gıttım ben su kadar yakıyorum dıgerı cıkıyo ben 500 anca gıdıyorum nasıl becerıyosunuz dıyor.Realıst olmak lazım dıjıtal hıc b ogeyı gozetmeden yapılacak en dogru hesaplamadır

dünya çapında yakıt tüketimi 100km / yakılan L olarak hesaplanır..
sadece ABD'de Miles Per Gallon olarak hesaplanır ama 100km/L olarak da kullanırlar..
o nedenle trafikteydim..durmadan 600km gittim 50km gittim vs. hiç bişi fark etmez..sadece görülen değerin üzerine telefon çıkartılıp hesap makinesi açılır..sadece tek bişi var bi çok arabada sadece 1 tane ana ortalama değeri gösterilir..ve sadece 1 tane varsa hesaplamadan önce onu sıfırlamak gerekir..2 tane varsa zaten o araba çalışmıyoken en geç 2-3 saat sonra sıfırlanır..

pompadan anlamak yöntemin doğruluğu da aynı pompadan tekrar alınırsa sağlanabilir biliyosun..ki %100 kalibrasyonlu bi pompaysa o da..
her pompa 1'e 1 aynı değerleri göstermez çünkü..atıyorum 100 TL'ye 20L benzini bütün pompalar L fiyatına bölerek bulur ama 45L depoya 60L benzini sokup daha da alırdı deniyosa o pompada sıkıntı olduğu aşikardır..

dünya çapında yakıt tüketimi 100km / yakılan L olarak hesaplanır..
sadece ABD'de Miles Per Gallon olarak hesaplanır ama 100km/L olarak da kullanırlar..
o nedenle trafikteydim..durmadan 600km gittim 50km gittim vs. hiç bişi fark etmez..sadece görülen değerin üzerine telefon çıkartılıp hesap makinesi açılır..sadece tek bişi var bi çok arabada sadece 1 tane ana ortalama değeri gösterilir..ve sadece 1 tane varsa hesaplamadan önce onu sıfırlamak gerekir..2 tane varsa zaten o araba çalışmıyoken en geç 2-3 saat sonra sıfırlanır..

pompadan anlamak yöntemin doğruluğu da aynı pompadan tekrar alınırsa sağlanabilir biliyosun..ki %100 kalibrasyonlu bi pompaysa o da..
her pompa 1'e 1 aynı değerleri göstermez çünkü..atıyorum 100 TL'ye 20L benzini bütün pompalar L fiyatına bölerek bulur ama 45L depoya 60L benzini sokup daha da alırdı deniyosa o pompada sıkıntı olduğu aşikardır..
aynı pompa olsun dıye de yazdık zaten dusuncenın gecerlılıgı adına.Yol bılgısayarı yokkende yapılan buydu bugunde yapıldıgı zaman aynı pompa kosulu ıle dogru sonucu verıcektır aynı seyı dıyoruz zaten.Ben b mesajımda pompa farketmez dedım evet ama bunu kazıklanıcagımız benzınlıkler ıcın de demedım tabıkıde:) herkesın ıstanbulda benzın aldıgı bellı baslı b kac yerı vardır bunu dusunerek soyledım pompa fark etmez dıye.

1.6 Stylance ile uzun yolda 750 km yapabiliyorum çok rahat...Şehir içi 550 km...

bosuna yol bılgısayarına flan bakıp kafa karıstırmayın.Fulleyın gezıp dolasın gırın benzıncıye kac lıtre alyosa ordan hesaplayın ortalamayı asıl hesap kıtap o dur :)
3 Sene olmak üzere aracımı alalı.O gün bugündür senin dediğin yöntemi hep uyguladım yol bilgisayarı bir kez bile hatalı bir değer vermedi.Her zaman doğruyu gösterdi...

Geri
Üst Alt