Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSI Yarım Depo 410 km şehir içi bence muazzam

yarım depo degılde full depoda 600 km normaldır son yarımda zaten hızlı dusuyor

bugun doldurdum depoyu. aksam trafgne yakalandım yaklasık 5 6 km dur kalk yaptım.. cut out acıktı arada gazladım :) 110 km gıttım bırdaha tabanca atana kadar yakıt aldım 7 lt re benzın aldı

Banada bi sölesene nasıl yapıosun onu, biz boşuna lpg taktırmışız ozaman benzinde kullansakda oluomuş.. :rolleyes:
Bende o yüzden LPG taktırmıyorum.Çok fark etmeyeceği için.55 lt lik depon var 7 lt yaksan uzun yolda hız sabitleyici ile 100 km sabit hızda çok rahat yakalarsın bu değeri.Ben her zaman öyle yapıyorum 55/7 dediğin zaman 785 km yapıyor.Ben Datçaya giderken bu menzili yakaladım.Eğer kasarsan Düzce Gebze arasında 100 km gene sabit hızda 6,5 lt ye düştüm ki o zaman 55/6,5 846 yani 800 km li bir değer bile yakalarsın.Şehir içi çok değişken.Düzce şehir içinde istanbuldan daha fazla yakıyorum çünkü mesafeler kısa düzcede.işyerim 2,5 km.Ortalamayı düşüremeden kontağı kapatıyorsun.İstanbulda gideceğin yer için epey dolaşman gerekiyor ortalamam daha aşağılarda oluyor.
Ayrıca Her ay düzenli Düzce - Gebze yaparım Hız sabitleyici kullanırım hep maksimum 7,3 yakıyorum (Ara ara trafikten uzaklaşmak için bastığımda olur) Bu hesap bile 750 km menzili doğrular.Her araç uzun yolda az yakar Tabi basmazsan.Bir kere konyaya gitmem gerekti çok acele .Düzceden konya 500 km.Ayağım döşemeden hiç kalkmadı 180 km hız yaptım sürekli yol elverdikçe tabi 12,5 lt yaktı.

10mayıs ankaradan çıktım kırklareline gittim istanbula giderken 110un altına hiç inmedim 140-130-120çoğunlukla kullandım.istanbulda trafiğe takıldım biraz sonra kırklareline gidince yine fulledim 185 lira aldı o gün olan benzn fiyatından hesapladım 609km yapmışım işte 1km/303 hesap çıktı sizce nasıldır arkadaşlar

10mayıs ankaradan çıktım kırklareline gittim istanbula giderken 110un altına hiç inmedim 140-130-120çoğunlukla kullandım.istanbulda trafiğe takıldım biraz sonra kırklareline gidince yine fulledim 185 lira aldı o gün olan benzn fiyatından hesapladım 609km yapmışım işte 1km/303 hesap çıktı sizce nasıldır arkadaşlar

Çok yakmış :) giderken yaksa normal derim bolu tüneli sağolsun 130-140larda 1litre arttırıyor aracı en az oda. Ben geçenlerde konyaya gittim, istanbul gişelerini geçtikten sonraki opette aldım ve 910km yol yaptım :) yaklaşık 3/4 depoyla konyaya gittim. 130sabitle, hız sabitleyici açıktı.

benim arabanın sorunu ne yada benim kullanışımın sorunu ne :D

1.2 tsi çok yakmış bence.bende 1.4 tsi var a3 18 jantlı.yarım depo 600-620 mi neydi.full depo 1015 km de bitti,tekrar benzin aldım.benim rekorum şu an bu.

1.2 tsi çok yakmış bence.bende 1.4 tsi var a3 18 jantlı.yarım depo 600-620 mi neydi.full depo 1015 km de bitti,tekrar benzin aldım.benim rekorum şu an bu.

kullanıma göre değişiyor. 130-140 sabit ve 4 kere 2-3 dklığına 160'a çıkınca 910km gitti araç. Şuanki depomda da, 750km yol gittim. Ve ben çokta sakin kullanmadım yani :) İstanbul içi de oldu akşam 7,sabah7 trafiği de oldu. 30km'yi 2saat 15dk gittiğimde oldu bu depoda, gece temde 110 sabitle gittiğimde oldu. bugün benzin aldım 5litre daha varmış içinde. ve pompa attığında bırakırım üstüne doldurtmam kesinlikle!

Geri
Üst Alt