Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi rolantide gelen ses

O taraftaki borular çok titreme yapıyor araç çalışırken kaput açılıp bakıldığında yanlız benimkiler kendi hallerinde hiçbiryere çarpmadan titriyorlar ses falanda yok:D Enteresan gerçekten

Arkadaşlar merhaba bugun adana seat servisine gelen ses için gittim. Servis müdürü ile aram iyidir. İlk başta bilgi sahibi değillerdi ve ben bu sesi ilk duyduğumda servise gittim bana klima demişlerdi. Malum 1.2 tsi artınca bu sesin nedenini öğrendiler. Rudiboyaciyan arkadaşımızın arabasına yapılandan bahsettim ve bana bunun için vaktin yetmiyeceğini söylediler bu işlen 2-3 saatlik işlemmiş. benzin deposuna kadar olan boruyu komple saracagını soyledi arabanın altındaki muhafazayı sökeceğini söyledi. dorğumudur?

Ali Bey doğrudur işlem aynen o şekilde koruyucuyu söküyorlar boruları da söküp birbirlerine bantlıyorlar lakin 1 saat bile sürmemişti benimki, başında beklemiştim ustaların hatta yardım bile etmişliğim oldu.

Test asamasinda bu sorunlar neden giderilmiyor? Tuketiciler olarak bu konuyu seat genel mudurlugune a raise edemez misiniz mesela?

arkadaşlar selam,

aracım 800 km oldu. genel olarak gayet memnunum. Ancak 2 tane konu var:

1. direksiyondan ara sıra gelen tıkırtılar ( özellikle silecek her çalıştığından bir kere tık sesi geliyor) kronik midir?

2. havaların biraz serinlemesiyle 2 gündür aracı çalıştırdığımda rolantide aracın sağ önünden aynen helikopter sesi gibi taka taka taka ses geliyor gaza basınca susuyor rolantide yine başlıyor. Kaputu açtığımda ses motor bloğunun sol tarafından geliyor.bugün ilk çalıştırmamda yaklaşık 15 km uzun yol gittikten sonra rolantide ses kesilmişti. öğlen tekrar çalıştırdım ses yine vardı 5-6 kilometre kısa mesafe gittim geri döndüğümde park için durduğumda rolantide şiddeti azalmış olmasına rağmen ses yine vardır. Bu konu hakkında bir fikri olan var mı? sanırım cts servise götürcem can sıkıcı biraz

saygılar,

Erman
sağ önden arkaya doğru giden yakıt hortumlarını süngerle komple sardırmanız lazım 1.4 tsi larda da bu oluyor

1.2 tsi leonda da çözüm aynı şekilde mi? eğer öyleyse şimdi arayıp, gidip, yaptıracağım

bugün servisteydim. benzin hortumu (su haznesin arkasında) yerinde çıkmış. enteresan takıldığı yerden çıkma imkanı yok gibi birşey :). taktılar yerine ses geçti. birde yakıt filtresi (sağ arka tekerin orda) o ses yapıyormuş, değiştirdiler ses ortadan kalktı gibi. araçta şuan sıkıntı yok, müziği açıp, fazla dinlemeden keyifle bineceğim işallah. herkeze kazasız, belasız, keyifli sürüşler.

Benim aracımda suan 1200 kmde ve direksiyon bölgesinin oralardan her tumsek kasis cukura girisimde ve hatta yavaslamam gerektigini bildiren beyaz cizgilerden gecerken bile vicik vicik ıslık calar gibi bir ses geliyor ve beni deli etti bunun gibi bir sorunla karşılaşan var mı daha önce ? Evet diger rolantide ki ses de gecen gunlerde yapmaya basladı kar yagan gectigimiz gunlerde..

Malesef kötü haber yine aynı sesi yapmaya başladı 15.000 bakımı ile beraber baktıracağım tekrar.

tsi ve tdi larda rölantide titreme sesi gelebiliyor bazen. ya kaputu açınca aracın sağında kalan yakıt hortumlarındandır yada aracın altında sağ taraftan geçen yakıt borularındandır. kaputun ordan geliyorsa yakıt hortumları biribine cırt kelepçe ile falan sabitlenir, aracın altından (yolcu koltuğu alından gelir genelde) geliyorsa alt muhafaza sökülüp yakıt borularının geçtiği kanala sünger doldurularak izolasyon yapılır ve ses kesilir

Geri
Üst Alt