Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi rolantide gelen ses

Aracımda yeniden ses başladı tüm bağlantıları söktüm, yakın bir zamanda tekrar servise gideceğim.

Aracımda yeniden ses başladı tüm bağlantıları söktüm, yakın bir zamanda tekrar servise gideceğim.

sonucu biz de bekliyoruz.
resimlerde yaptığın gibi ben de yaptım ses kesilmişti ama soğuk bir sabah çalıştırdığımda bir saat kadar yine hafiften yaptı.sonra tekrar ses kesildi.
bu sesin soğuk hava ve motorun zorlanmasından sonra da çıktığını gözlemledim.ama bu bir izolasyon hatası sanırım.başka bir arıza değil.

sonucu biz de bekliyoruz.
resimlerde yaptığın gibi ben de yaptım ses kesilmişti ama soğuk bir sabah çalıştırdığımda bir saat kadar yine hafiften yaptı.sonra tekrar ses kesildi.
bu sesin soğuk hava ve motorun zorlanmasından sonra da çıktığını gözlemledim.ama bu bir izolasyon hatası sanırım.başka bir arıza değil.

benimde bu gün ilk defa yaptı araba çok soğuduktan sonra ilk defa sesli çalıştı ve sesi azaldığında bu ses bendede olmaya başladı ve bütün akşam devam etti sorun sadece 1.2 tsi da var heralde rudinin çözümü deneyebilirim bugün yarın olmazsa biraz idarece edicem 1 ay sonra servise giderim arabayı neden karşıdan alırımki ya:p

Arkadaşlar bu sorunu tam anlamıyla kalıcı olarak biri çözerse buradan yazarsa sevinirim. Servise gittim abi klimanın borularından geliyor o ses normal deyip yolladılar :(

rudi kardeşim
ne oldu servise gittin mi?sorun ne alemde?paylaşırsan seviniriz..

Evet arkadaşlar emin olmak için biraz bekleyeyim dedim, malum diğer cevabı yazdıktan sonra tekrar ses yapmaya başlamıştı aracım:/
İlk gidişimde Erya bu konuda pek bilgi sahibi değildi oraya bir şeyler sıkıştırıp kablo bağıyla bağlayıp göndermişlerdi fakat son gidişimde artık tecrübe kazanmışlar "Tamam abi hallederiz hemen merak etme" kıvamına gelmişlerdi. :)
Aracı liftle kaldırıp yakıt borusunu komple söküyorlar ve o yuvada yakıt borusuyla beraber gelen diğer boruyu komple bantlıyorlar birbirlerine sonra tekrar geri takılıyor. Yaklaşık bir ay oldu en ufak bir tıkırtı bile yok. :)

Yani sözün özü servisler artık 1.2 Tsi'ların bu sorunundan haberdar en kötü ihtimalle Erya çözebiliyor. Manisa, Adana servislerinin de bilgisi dahilindedir sanıyorum, eğer değilse İstanbul'daki servislerden öğrenebileceklerini söylersiniz.

bocanegralara böyle bir sıkıntı var mı acaba?

Bir kere yaptıysa muhakkak bir daha yapıyor özellikle ısı değişimlerinde tavsiyem uygun bir zamanda servise uğramanız yönünde.

Geri
Üst Alt