Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSI Motorda Gürültülü Çalışma

Ya çok merak ettim ben leonu ilk aldığımdada yine forumda böyle bi konudaki yorumları okumuştum. Sıcak havalarda gelen bir ses var yaklaşık 5-6 saniye kadar ve bu sesin turbonun hava doldurma sesi olduğu kanaatine varmıştım yorumlardan dolayı sizinki daha farklı bir sesmi acaba beninmkide bildiğin horrrrr diye bi ses çıkartıyo :) yalnız kışın hiç yapmadı bunu taaki havalar ısındı yapmaya başladı

Selamlar iyi akşamlar,

Aracımı bugün servisten aldım çok şükür. Tabir-i caizse tık diye çalışıyor. Tabi belli bir süre sorunu yaşayacakmışım gibi tetikte olacağım ne olur ne olmaz. Ama şimdilik çok memnun kaldım triger zinciri ile beraber motor yağı ve yağ filtresi de değiştirildi. Bu nedenle sürüşü daha zevkli bir hal aldı aracımın. 21E2 güncellemesindeki turbo ayar pulu bende uygulanmıştı fakat turbo arızası nedeniyle uygulandığından dolayı güncellemeden daha önce uygulanmıştı. Bu yüzden yazılımın daha sonra çıkması nedeniyle serviste aracıma güncel şekilde yüklendi. Belki psikolojik olabilir ama alt devirlerde inanılmaz horultusuz ve başarılı hızlanıyor, en azından önceki gibi boğulmuyor.

Bu özverili yaklaşımından ötürü Seat Vosmer İzmir Yetkili Bayisi ve Servis Şefi Cahit Abi'me sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum..

Yaşadığım bu sıkıntıdan sonra bir karar aldım; her ne olursa olsun forumlardan, ustalardan, sanayiden, sağdan veya soldan duyduğum "o bende de var ben sordum sorun olmaz dediler" gibi hiçbir yoruma artık kulak asmayacağım. İşimi garantiye almayıp aman herkes de varmış canım ne olacak böyle kullanayım deseydim belki aracımın garantisi bitince çok daha büyük sıkıntılar ve maddi hasarlar yaşayacaktım..

Umarım bu sorunu yaşayanlar adına aydınlatıcı olmuşumdur..

Arabayı aldığımda yine forumda leonun kronik sorunlarından bahsediyodu direksiyonda tıkırtı debriyaja bastığında gelen cıyk diye ses bunlar kronik deniyodu doğuşa gittim anlattım direksiyon yağlandı sorun kalmadı debriyajda ise debriyaj çatalı kırıkmış değiştirildi mis gibi oldu velhasılkelam sana sonuna kadar katılıyorum bu hafta bende doğuşa bırakıyorum yine sendeki sesin bi değişiği bende var turbo hava boşaltıyo veya dolduruyo gibi birşey denmişti forumda şimdi bende tedirgin oldum garanti bitmeden veriyim

Arabayı aldığımda yine forumda leonun kronik sorunlarından bahsediyodu direksiyonda tıkırtı debriyaja bastığında gelen cıyk diye ses bunlar kronik deniyodu doğuşa gittim anlattım direksiyon yağlandı sorun kalmadı debriyajda ise debriyaj çatalı kırıkmış değiştirildi mis gibi oldu velhasılkelam sana sonuna kadar katılıyorum bu hafta bende doğuşa bırakıyorum yine sendeki sesin bi değişiği bende var turbo hava boşaltıyo veya dolduruyo gibi birşey denmişti forumda şimdi bende tedirgin oldum garanti bitmeden veriyim

Götür abi götür. Sonradan pişman olmazsın ;)

Aynen ilk çalıştırmada 2 3 saniyelik bir ses çıkıyor dizelvari sonra düzeliyor. Fazlası hiç olmadı bende.

Bu sorun bende de var. TSI'larin kronik ozelligiymis duyduguma gore, abartilacak bir olay degilmis hatta normalmis :) Bunun icin trigger zinciri de degistirilmez ki, degmez...

Geri
Üst Alt