Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSI Motorda Gürültülü Çalışma

aynısı bendede var...ilk çalıştırırken vırrrnn diye ses geliyor 2-3 saniye sonra geçiyor

Peki o ayar pulunu takınca bi değişiklik olmuyomu bu seste

ben 2 gün önce 30 bin bakımına girdim.aynı ses bendede vardı.zırıltı gibi bir ses ilk çalıştırmada araç sogukken sadece.ama son 1 aydır bu ses 3 4 dk sürüyordu.kaputu acıp baktıgımda sesın motorun sol kısmından yakıt hortumlarının o taraftan geldıgını gördüm.Turbo ayar pulu benım aracada taktılar.Ayrıca yazılım güncellemesi yapıldı.Artık araçta o ses yok.Ayrıca hem arabanın 1. ve 2. vitesi çok iyi oldu.Alt devirlerde kalkış iyileşti.

Sorunun yeri belli zaten. Emre arkadasin da dedigi gibi motorun solunda oluyor. Ve benim de dusundugum gibi soguk havalarda yaglama baslayana kadar falan oluyor o. Havalar isindikca da daha da azalip bitecek belli ki. Benim ev bayagi bi yuksekte o yuzden geceleri daha soguk oluyor ve ben daha siddetli yasiyorum bu sorunu. Ama son zamanlarda hava isininca azaldi dedigim gibi.

Aracım 1 haftadır İzmir Alsancak Seat Servisi Vosmer de müşaade altında idi. Ve bugün gelen sonuç : Tolga'cım sorunu bulduk, aracın triger zinciri esneme yapmış normal boyutundan daha fazla uzamış ve çalıştırma anında bu uzunluktan dolayı gürültülü çalışma ve sürtünme meydana geliyor dediler. Triger zinciri ve dişlisi yurt dışından sipariş edilmiş. Normalde 3 haftada temin ediliyormuş acil çağrı çekip 1 haftada getirteceklermiş. Önümüzdeki hafta cuma günü bir aksilik olmaz ise teslim ediceklerini söylediler. O tarih civarında farklı bir gelişme olursa burdan yine paylaşırım...

Aracım 1 haftadır İzmir Alsancak Seat Servisi Vosmer de müşaade altında idi. Ve bugün gelen sonuç : Tolga'cım sorunu bulduk, aracın triger zinciri esneme yapmış normal boyutundan daha fazla uzamış ve çalıştırma anında bu uzunluktan dolayı gürültülü çalışma ve sürtünme meydana geliyor dediler. Triger zinciri ve dişlisi yurt dışından sipariş edilmiş. Normalde 3 haftada temin ediliyormuş acil çağrı çekip 1 haftada getirteceklermiş. Önümüzdeki hafta cuma günü bir aksilik olmaz ise teslim ediceklerini söylediler. O tarih civarında farklı bir gelişme olursa burdan yine paylaşırım...

wallahi bravo size eğer tespit doğruysa tam bi kullanıcıymışsınız helal olsun çok ucuz yırtılmış bi durum gibi gözüküyor şu an itibarı ile umarım en kısa zamanda halledip sağ sağlim teslim ederler size aracı :eek:key:

wallahi bravo size eğer tespit doğruysa tam bi kullanıcıymışsınız helal olsun çok ucuz yırtılmış bi durum gibi gözüküyor şu an itibarı ile umarım en kısa zamanda halledip sağ sağlim teslim ederler size aracı :eek:key:

Estağfurullah teşekkür ederim yorumunuz için.. 1 haftadır bekliyorum 10 gün daha beklerim yeter ki ilerde daha büyük sorun yaratmasın bana. Tabi şu da var sorunu tespit ettiler ama ne kadar doğru bilmiyoruz. Bakalım değişimden sonra yaşayacak mıyız ? Bekleyelim görelim..

Edit: Ayrıca arkadaşlarımın şu traktörü artık değiştir, oğlum dizeli benzinli fiyatına nasıl aldın gibi alaylı sohbetlerinden de kurtulmuş olurum :)

sorunlarımız aynımı bilmiyorum ama benim motorun solundan falan ek bir ses gelmiyor ancak

ayar pulundan sonra araba rolantide daha sesli ve daha sarsıntılı çalışıyor dizel gibi olmasada sesli çalışıyor eskiden kaputa kafamı koyunca duymazdım motorun sesini.sizdede böyle birşey varmı

Estağfurullah teşekkür ederim yorumunuz için.. 1 haftadır bekliyorum 10 gün daha beklerim yeter ki ilerde daha büyük sorun yaratmasın bana. Tabi şu da var sorunu tespit ettiler ama ne kadar doğru bilmiyoruz. Bakalım değişimden sonra yaşayacak mıyız ? Bekleyelim görelim..

Edit: Ayrıca arkadaşlarımın şu traktörü artık değiştir, oğlum dizeli benzinli fiyatına nasıl aldın gibi alaylı sohbetlerinden de kurtulmuş olurum :)

Sorun hallolursa takibindeyim bende bırakiyim bakiim aracı. Hallolursa :D

Sorun hallolursa takibindeyim bende bırakiyim bakiim aracı. Hallolursa :D

Tamam kardeşim :)

Ama hallolmaza da bırak. Bi ben bi sen bırakalım bakalım kaç seferde bulucaz :)

İçimden bir ses düzeldi diyor, belki de toplamda 15-20 gün araçsız kalacağımdan ötürü gönül meselesi yapıyorum düzelecek diye :)

Geri
Üst Alt