Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsı arkadaşlar bakıverin bi.yakıt tüketimi:)

Naptın hacı sen ya.bizde 2000-2200 devir geçmemeye gayret ediyoruz ama o zman da araba tir tir titriyor.az yaksın diye arabayı titretip duracaz mı yani?ben satıyom var mı alan?akşam pazarı.32 de açıyorum artırmayı var mı artıran.:d

yokuşta 6.vites 1500 devirde gidilirse tabiki titrer:)
düz yolda gaz pedalına o anki devirde hızlanabileceği şekilde basılırsa 2000 2200 deviler arası vites değiştirildiğinde tirtir değil hiçbir şekilde titremez altınızdaki motor 1500 devirde 175 nm tork veriyor kaldı ki zaten vites değiştirme ikazına bakarsanız genelde 2000 deviri geçmeden bir üst vitese geçilmesini istiyor ama siz onun istediğini yapıp vites yükseltip gazada abanırsanız gitsin diye 3000 devirde vites değiştirmekten daha beter yakar... Benim yakaladığım değerler istanbul içi fakat sürekli yoğun trafik değil karma değerlerdir bizim aracımızın yoğun trafikte ortalama 19 km hızla yapılan testlerde 7.7 lt yakıyor bu da şehir içi olarak geçer ve aynı şekilde aynı ortalamada bu değerleride tutturdum ama bu ortalama aracın neredeyse hareket edip gittiği son noktaya kadar 1. 2. viteste yaptığı dur kalklara eşdeğer geliyor. Bu hızlarda da kimse benzinli bir motordan 6 6.5 litre yakmasını beklememeli bence benim yaptığım değerler ortalama 26km ile 28 km hızlar arasında değişiyor....

Ayrıca aracı dur kalklarda kaldırdığınız devirde çok önemli ben 1100 1200 deviri kesinlikle geçirmem mesela 1500 devirde kalkmakla dünyalar kadar fark olur yoğun trafikte...

:):eek::D:(:mad:;):p:rolleyes::cool::eek:key:puhaha:hosgeldin::confused::eek::kizgin:
Bence de siz bu aracı satın en azından sizde mutlu olursunuz o da mutlu olur onu seven biriyle...
Alıcağını herhangi bir araçta dizel olmadığı sürece bu performansta ve konforda bundan az yaktırabilirseniz ben bu foruma bir daha girmem...

valla 1.4 alma derim.ben aracı almadan önce 1.2 ile test sürüşüne çıktım.ellerinde 1.4 test aracı yoktu.sonra gittim skoda octavıa 1.4 tsı ile test sürüşü yaptım.öyle aman aman bir fark yok.1.2 tsı leonu rahatlıkla kaldırıyor.aracı asla yormuyor onu bil.bence 1.2 tsı al aradaki farkla da esp paketi eklet mutlaka.ben acele ettim beklemedim şimdi pişmanım.ya da acele etme bu paraya ne ikinci el araçlar var.valla.eğer niyetin varsa 1.2 tsı benim araç 1900 km de.gel oturup pazarlığımızı yapalım...

dostum sen bu konuda daha öncede yazmıştın bende sat bu arabayı sat demiştim ARKADAŞ BENİMKİNİ KULLANDI DİBİ DÜŞTÜ VE ALACAK ŞU AN HALA arıyor para dıgıdık son kaça bırakacaksın sen bu arabayı tek kelime söyle ileteyim çocuğa saygılar

Bu performansa benzin 4lira olmuşken 30kurş yakması çok diyorsanız bence yanılıyorsunuz. 1.2TSI'dan önce sizin bir 1.6 yada 1.8 atmosferik bir araç kullanıp yakıt tüketimine bakmanızı öneririm ben ;) o zaman aracınızı seveceğinize eminim.. 1.6 atmosferik araçta kasa kasa 8'e düşürdüm gaz pedalını üflüyordum. normal kullanımda 10lt yakıyordu. Basarsanız hiç sormayın bile :D 1.2 80hp corsa aracım vardı hemen hemen aynı yakıyorlar performans olarak corsa 300 metreden sonra aynadan kaybolur :) 1.2 motor az yakar diye aldıysanız sizi yanıltır. 7.4 yakalamışınız böyle bir araçta üzülüyorsunuz. Hergün eve gidiş gelişimde 6.5 yakıyor. Şimdi geldim eve 6.2 :) Ama trafiğe girersem 8-9 lara çıkıyor. Ben aracı kısa mesafelerde kullanmıyorum kısa mesafede kullandığımda tabi 10ları gösterio ama 2 numaralı yakıt tüketimi 8.5'ten yukarı çıkmadı şuana kadar.. ki bu depoyla basabildiğim kadar bastım 8.2 gösterio ve 600km gidiyorum rahat.. Ben ışık yanmadan alıyorum benzini 170-180 liraya dolduruyorum 1 hafta idare ediyor yaklaşık.. 1.2 corsa ve 1.2T leon kıyaslarsanız o zaman verdiği performansa karşılık az bile yaktığını anlayacaksınız :) siz dizel araç almalısınız diğer piyasadaki bütün benzinli araçlardan rahatsızlık duyarsınız bu durumda ;)

1.2 tsi kullanıyorum daha 2000 km de olmasına karşın gerek yakıtı gerek performansı gerek donanımı gerek yol tutuşu gerek görselliği bana istediğimi veriyor.
bırak 400 yaksın.memlekette benzin 4 lira sorun burda
bi önceki aracım polo idi 2006.kıyaslamıyorum bile aynı segmentte olmamasına rağmen
dostum bence sen sat aracını dizel bi b sınıfı arac al:eek:

bence de arkadaş bu arabayı satsın..burayı okuyan biri daha 1.2 leon almaz.arabanın piyasasını öldürcek:D

Normal kullanımda 100km'de 1-2 litre tasarruf sağlayabilirsiniz. Performans olarak aman aman farkları yok. Geçenlerde 1.4 TSI A3'le yürüdük uzun bi süre gerideyken bırakmadım öne geçtiğimde de kolay kolay yetişemedi. Belki hava filtresininde etkisi vardır. 1.2 TSI ile benzini 4liradan sayarsak 20kuruşla 40kuruş arası yakarsınız 40'dan yukarı çıkmaz.. Gece 3'te teme çıktım ve 6500'de vites değiştirerek kullandım 40km filan 9.2 yaktı. 4.vites 60-100 arası 30km gittim 5.2 yaktı.. :D 1.2TSI ile 1 depoyla rahatlıkla 650-750 km arası gidilebilir.. Basarım arada diyorsanız 600km gidersiniz ;)

ben de 1.2 tsi kullandim ama fark az degil 1.4 tsi ile arasinda araci almadan once test surusu yaptim fark acik ; benzin degerlerinde trafikte 1.2 tsi brz daha iyi olabilir fakat uzun yol we suratte 1.4 tsi daha ekonomik gecen hic uzun yol yapmadan 650 km de sehiricinde coguda trafikte yol yaptim simdi kullanim sekline beklentilere gore degisir aradaki fark kisiden kisiye:) birde limit onemliydi bnm icin 1.2 tsi 190 litapcik top speedi dedi bana bayideki adam youtubedeb de arastirdim brz izledim 190 a kesiliyo arac ben 1.4 ile 220 cok temiz merter yolunda bastim daha uzun yola cikma firsatim olmadi

1.4 gibi 220 gideceğini sanmıyorum ama 190da kesinlikle kesilmiyor hadımköy otobanda rahatlıkla gördüm 190ı gerisini getircek yol bulamadım önüm sıkıştı ama ciğeri kesinlikle 190da bitmiyor. Tahminim uygun bir düzlükte 200 210 arası görür.

Geri
Üst Alt