Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsı arkadaşlar bakıverin bi.yakıt tüketimi:)

Valla alma tsı derim.git tdı al paşa gibi gönül rahatlığıyla bin.1.2 ,1.4 şehiriçi ortalaması 8 den aşağı düşmez benden söylemesi.hesabını kitabını iyi yap sonra vahlanma...

evet eger ımkan varsa dızel alın eger yoksa 1.4 dıyorum ben.

Valla 1.4 alma derim.ben aracı almadan önce 1.2 ile test sürüşüne çıktım.ellerinde 1.4 test aracı yoktu.sonra gittim skoda octavıa 1.4 tsı ile test sürüşü yaptım.öyle aman aman bir fark yok.1.2 tsı leonu rahatlıkla kaldırıyor.aracı asla yormuyor onu bil.bence 1.2 tsı al aradaki farkla da esp paketi eklet mutlaka.ben acele ettim beklemedim şimdi pişmanım.ya da acele etme bu paraya ne ikinci el araçlar var.valla.eğer niyetin varsa 1.2 tsı benim araç 1900 km de.gel oturup pazarlığımızı yapalım...

Netice olarak 1.2 tsı'ın 1.4 tsı dan yakıt olarak bir avantajı var mıdır? :):)

Netice olarak 1.2 tsı'ın 1.4 tsı dan yakıt olarak bir avantajı var mıdır? :):)

Normal kullanımda 100km'de 1-2 litre tasarruf sağlayabilirsiniz. Performans olarak aman aman farkları yok. Geçenlerde 1.4 TSI A3'le yürüdük uzun bi süre gerideyken bırakmadım öne geçtiğimde de kolay kolay yetişemedi. Belki hava filtresininde etkisi vardır. 1.2 TSI ile benzini 4liradan sayarsak 20kuruşla 40kuruş arası yakarsınız 40'dan yukarı çıkmaz.. Gece 3'te teme çıktım ve 6500'de vites değiştirerek kullandım 40km filan 9.2 yaktı. 4.vites 60-100 arası 30km gittim 5.2 yaktı.. :D 1.2TSI ile 1 depoyla rahatlıkla 650-750 km arası gidilebilir.. Basarım arada diyorsanız 600km gidersiniz ;)

Murat şener kardeşim sen valla arabanı çok seviyorsun.keşke bende senin gibi olabilsem.senin değerlerle benimkiler bir türlü uyuşmuyor.valla 2 nolu ortalama 7.4 te bugün baktım.daha da aşağıya düşeceğini sanmam.şu ibizanın dizelinin style donanımını neden yapmazlar anlamam.bu arada bir depoyla 600 km demişsin.az değil mi ya.220 ye doluyor depo.36-37 krş yakar az basmayla.bu da çok bence.yani hiç mi basmayacaz bu arabayla.anlamadım bu işten bişey.100 tl lik benzin alıyorum gösterge 380 yazıyor.yani 26-27 krş falan.ama sonra yazdığıyla gittiğimi hiç kıyaslamadım.tutar mı tutmaz mı bilmem.

oguzhan bey bendede 1.2 tsi leon var esp li... şehir içi sürekli kısa mesafe daha araba yeni ısınmışken ben varmış oluyorum dolayısıyla şehir içi ortalama ,havalarda soğuk, motor yeni 9 gösteriyo ama motor ısındıktan sonra güzel veriler yakalanabilir...

Valla ümit bey bende aynı durumdayım.zaten kış günü motorun ısınmış olması imkansız.yarım saat çek kenara bi çay iç geldiğinde motor buz olmuş.kışın öyle 5-6 lt arası hayalden öte değil.

Şehir içi şuan ortalamam 6.5lt ve zorlamamak koşulu ile kasmadan kullanıyorum 200 tl koydum en son ve 370 km geçtim daha 350 gidersin diyo ve depo tam yarımın yarım tırnak üzerinde... 1.4 tsi ile arasında kullanıma göre çok rahat 1 2 litre arası oynar ilk depom dışında ben bu araçla 700kmnin altına hiç düşmedim daha şüphesi olan inanmayan varsa depomu doldursun gezip görebiliriz:) Tasaruflu kullanmak için turbo motorda özellikle tsi da 2000 2200 devirleri geçmek çok gereksiz zaten araç torkla yürüyor. Bu değerler kullanan kişide tutmuyor diye tsi alma demek çok yanlış. Ben kendi kullanımımda gayet 6 6.5 arası gezebiliyorum rekorumda beylikdüzü y.bosna arası açık yolda 4.5 lt ydi :) 1.4lerinde bu tarz kullanımla fazla yakıcağını düşünmüyorum ama dediğim gibi 1 2 litre arası oynar.

Naptın hacı sen ya.bizde 2000-2200 devir geçmemeye gayret ediyoruz ama o zman da araba tir tir titriyor.az yaksın diye arabayı titretip duracaz mı yani?ben satıyom var mı alan?akşam pazarı.32 de açıyorum artırmayı var mı artıran.:d

Geri
Üst Alt