Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsı 5000 de yakıt tasarrufu çok kötü:(

1.2 tsı a laf edene nıye bu kadar kızılıyorkı,bırakın kızarsa Vw kızsın memnun olan arabasını kullanır keyfıne bakar:)

brawo can teşekkür ederim arkadaşlar bakın 1.2 tsı çok yakıyor diye açılan bu konuda ben düşüncelerimi yazdım sadece benim arabamda çok yakıyor ama ben dert etmiyorum çok yakmasını aracımdan oldukçada memnunum hatta ben şunu savunuyorum bu tamamen benim düşüncemdir lütfen gereksiz yorum yapmayın yada üstünüze alınmayın araç alıp(a veya b marka fark etmez) sonra yok bunun vergisi çok yok bu çok yakıyor yok bu şöyle diye araçları eleştirmeyin hatta bence araba satın almayıp toplu taşımayı kullansınlar

Şu 1.2lere olan önyargı nedir anlayamıyorum... Kaçınız kullandı bu aracı çok merak ediyorum?
Kasayı çekmez gitmez üst hızlarda yığılır dediğiniz araç 1.6 8v motoru afedersiniz her koşulda tokat manyağı yapar ve yaktığınında 3te 2sini yakar...
Geçen hafta yakıt konusunda resimli değerler sundum buraya buyrun gidin okuyun sabit hızlarda kaç yakıyor ve benim kullanımımla ister inanırsınız ister inanmazsınız 6.5 litre üzerine çıkmıyorum. Dur kalk trafikte de 9 litrenin üzerine hiç çıkmadım (dikkat edin dur-kalk) Karma tüketimim de 5.6 6 litre arası ş.içi olarak düşündüğünüz değerleri yol bilgisayarındaki ortalama hızınızdan bakabilirsiniz 25km 30 km lik ortalama hız karma tüketimdir ki çoğu insanın bunu ş.içi olarak algıladığına eminim... ş.içi değer ortalama 19km olarak ve 50 km hızın üstüne hiçbir şekilde çıkmayarak kabul edilir...
Şimdi gelelim 1.2 tsi ın çok sıkıştırıldığına;
Oran-Orantı konusunu hepimiz az çok hatırlıyoruzdur matematikten şimdi
1.4lt tsi 125hp ise (1.4ün sıkıştırma oranını hacim güç oranını ele aldığımızda)
1.2lt tsi ?hp
1.2x125=150 150/1.4=107hp(yaklaşık) Yani 1.4 e aynı oranla 1.2 yapılsa 107 hp olması gerekiyor bu da 1.2 nin 1.4ten fazla sıkıştırılmadığını en fazla onun kadar hacim/hp oranının olduğunu göstermektedir:)

1.4tsi ile 160 hp yi oranlamak zaten mantıksız va adil olmaz çünkü sc+turbo 1.4lerin blokları ve üretildikleri malzemeler bile farklı.

Bir iddaa da daha bulunuyım 1.2nin üst hızlarda yığılıcağına dair.

100-180 arası stok istediğiniz 1.6 8v motorla roll yapabilirim 1.6nın geçmesine burun uzatmasına aynı hızda gitmelerine imkan yok ki 1.2 tsi ın yürüyeceği arabalar 1.6 110luk vtec ll ile 1.6 125lik vtec arasıdır.

Boşver Kaptan.yola çıktığında yürümeyen araba yoktur,bence bi 1.6 her şekilde 1.2ile gider(roll vs dğl) 1.4ünde arkasından gider:).önemli olan ne kdr yürütebiliyosun yada nsl araba sürüyosun,frene bastıgında araba duruyomu,coil varmı kibrit kutusu gibi girip çıkabiliyomusun?o zmn korkmazsın..nitekim 1.6lar yollarda gazlarken 1.2-1.4tsi die bi motorun henüz temeli bile atılmamıştı:)saygılar....
Eşit şartlarda eşit sürücülerde 1.6 hiçbir koşulde 1.2 ile yürüyemez hele ki bahsetmeye çalıştığınız makas türü şeylerde önemli olan ara hızlanmalarda 1.6nın hiç şansı yoktur.

ahmet 1.2 gitmez yığılır diyen olmadı zaten konu tamamen çok yakıyor ile alakalı bende bunu motorun takılı olduğu kütle ağır ve o hacimdeki motorun o kütleyi hareket etirmesi için tabiki yakacak olmasıydı ama bunu anlamadınız yada anlamak istemediniz yoksa 1.2 elbetteki 1.6 8v den iyi giderki başka bir konuda bunu dile getirmiştim yanı şu var 50 kg çimentoyu tek başınamı taşırsın 2 kişiyşemi rahat taşırsın garip bir örnek oldu ama bu böyle şimdi şuda var ben 5. vites 180 giderken 1.6 ile bakın 1.2 bile değil 2.0 tfsı bile benden az yakar denemedim ama öyle olur kesinlikle ortalama olarak

bu arada abt araca 1500 euro ya 15 ps 225 nm tork veriyor aslan gibi 1.6 8v hiç bir şekilde o paraya o ps lere çıkamaz bile

Eşit şartlarda eşit sürücülerde 1.6 hiçbir koşulde 1.2 ile yürüyemez hele ki bahsetmeye çalıştığınız makas türü şeylerde önemli olan ara hızlanmalarda 1.6nın hiç şansı yoktur.

1.6nın her zaman bi şansı vardır:D

Şu 1.2lere olan önyargı nedir anlayamıyorum... Kaçınız kullandı bu aracı çok merak ediyorum?
Kasayı çekmez gitmez üst hızlarda yığılır dediğiniz araç 1.6 8v motoru afedersiniz her koşulda tokat manyağı yapar ve yaktığınında 3te 2sini yakar...
Geçen hafta yakıt konusunda resimli değerler sundum buraya buyrun gidin okuyun sabit hızlarda kaç yakıyor ve benim kullanımımla ister inanırsınız ister inanmazsınız 6.5 litre üzerine çıkmıyorum. Dur kalk trafikte de 9 litrenin üzerine hiç çıkmadım (dikkat edin dur-kalk) Karma tüketimim de 5.6 6 litre arası ş.içi olarak düşündüğünüz değerleri yol bilgisayarındaki ortalama hızınızdan bakabilirsiniz 25km 30 km lik ortalama hız karma tüketimdir ki çoğu insanın bunu ş.içi olarak algıladığına eminim... ş.içi değer ortalama 19km olarak ve 50 km hızın üstüne hiçbir şekilde çıkmayarak kabul edilir...
Şimdi gelelim 1.2 tsi ın çok sıkıştırıldığına;
Oran-Orantı konusunu hepimiz az çok hatırlıyoruzdur matematikten şimdi
1.4lt tsi 125hp ise (1.4ün sıkıştırma oranını hacim güç oranını ele aldığımızda)
1.2lt tsi ?hp
1.2x125=150 150/1.4=107hp(yaklaşık) Yani 1.4 e aynı oranla 1.2 yapılsa 107 hp olması gerekiyor bu da 1.2 nin 1.4ten fazla sıkıştırılmadığını en fazla onun kadar hacim/hp oranının olduğunu göstermektedir:)

1.4tsi ile 160 hp yi oranlamak zaten mantıksız va adil olmaz çünkü sc+turbo 1.4lerin blokları ve üretildikleri malzemeler bile farklı.

Bir iddaa da daha bulunuyım 1.2nin üst hızlarda yığılıcağına dair.

100-180 arası stok istediğiniz 1.6 8v motorla roll yapabilirim 1.6nın geçmesine burun uzatmasına aynı hızda gitmelerine imkan yok ki 1.2 tsi ın yürüyeceği arabalar 1.6 110luk vtec ll ile 1.6 125lik vtec arasıdır.

bsylerı oranlamaya gerek yokkı yılmaz abı zaten araba ıle ılgılı bılgı eklemıs arabanın sıkıstırması ortada bor x strok oranı ortada.1.2 hakkında benım b yorumum yok da 1.2 kullanıcıları motoru kendılerı yapmıs gıbı bu kadar hırs yapmasa daha guzel olur,ayrıca 1.2 yurıcegı arabalar konusunda braz fazla olmus,denemel ıstersen atasehırde mutlak b tane denk gelır cumartesı aksamları bızde ogrenmıs oluruz sonucu

ahmet 1.2 gitmez yığılır diyen olmadı zaten konu tamamen çok yakıyor ile alakalı bende bunu motorun takılı olduğu kütle ağır ve o hacimdeki motorun o kütleyi hareket etirmesi için tabiki yakacak olmasıydı ama bunu anlamadınız yada anlamak istemediniz yoksa 1.2 elbetteki 1.6 8v den iyi giderki başka bir konuda bunu dile getirmiştim yanı şu var 50 kg çimentoyu tek başınamı taşırsın 2 kişiyşemi rahat taşırsın garip bir örnek oldu ama bu böyle şimdi şuda var ben 5. vites 180 giderken 1.6 ile bakın 1.2 bile değil 2.0 tfsı bile benden az yakar denemedim ama öyle olur kesinlikle ortalama olarak
Sölediklerimi direk size yöneltmedim zaten çünkü gitmez yığılır diyenler oldu diğer sayfalarda benim hoşuma gitmeyen şey bu aracı kullanmadan direk yargılamaları düz mantık ile bende onu anlatmaya çalıştım.
Çimento örneğine gelirsek 1 adam 2 adam ile karşılaştırılamaz atmosferik ve aşırı beslemeli motor siz 1.2 olmasında dolayı biraz atmosferik olarak görüyorsunuz (istem dışı) bu aracın torku 175 nm iken 1.6dan ya da 1.6 demiyim hakkımda 1.6 düşmanı önyargısı oluşmasın bende bu araçtan önce 1.6 düşünüyordum. herhangi bir 1.6 8v veya az daha hızlısı bir atmosferikten kalkerken veya hızlanırken çok daha az zorlanır bu devirde hacim olayı daha geri plana itildi artık bir nevi turbo çıktı mertlik bozuldu:)

Geri
Üst Alt