Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsı 5000 de yakıt tasarrufu çok kötü:(

Yiğitcim kendi sitelerinde adamlar 8V demiş daha ne :D:D:D

Bence çoğu otomobil dergisi kaç valve olduğunu iyi kontrol etmeyip 1.4TSI 16V ise buda öyledir mentalitesine girmiş :D:D:D

al benden o kadar. zaten sohc denen makine üstten tek egzantirikli demek vw de de bu 8v demek daha neyin inadı bu yahu :)

bugün Marmara Ereğlisinden Çorluya geçtim, oradan da silivriye geldim range rover sport 3cc dizel ile, çeyrek depo yakıt gitmiş. bence leon çok ama çok az yakıyor :D:D:D Birazdan Marmara ereğlisine geçecem dopoyu doldurmam lazım gitti paracıklar...

yok klima konusunda eminim şu anda 7500 km oldu araç yakıt biraz düştü. ortalama 8 lt gibi bişi yakıyor normal kullanımda. ama kısa mesafe dur kalk yapmaya başladığım anda 10 lt nin altına düşmüyor. bu konuyu açtığımdada söyledim benim 1.2 tsı leon ile bir problemim yok bukadar yakıyor dedim napabilirim düşürmek için? saolsun arkadaşlar yardımcı olmaya çalıştı.
dizel bir araç alsaydım daha iyi olacaktı ama artık alıştım leon a bırakamam heralde:) yakıtı daha fazla düşürmek için ne yapabilirim bunları araştırıyorum şuanda...

scw gibi bilinçli insanların bilinçli seçimlerinden dolayı biraraya geldikleri böyle bir forumda bile 1.2 ler olumsuz yorumlarınsa bizim 1.2ler elde kalır söyleyim :)

demoktaratik bir ortamda tartışıyoruz bilinçli ve bilinçsiz insanlar olarak, arabanı satamamaktan korkuyorsan bu senin sorunun. insanlara benim arabam 4 5 lt yakıyor diye satacaksan birşey diyemem. biz izlenimlerimizi paylaşıyoruz herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor.bence sende paylaşmaktan korkma her malın bir alıcısı vardır.

arkadaşlar birşeyi kaçırıyorsunuz araç 1.2 de olsa 1.4 te olsa belirli bir güçleri alabilme adına motorlar çok sıkıştırılıyor özellikle 1.2 tsı da 105 ps 178 nm tork tabiki araç yakacak 1.2 diye yakmayacak az yakması lazım diye bir durum söz konusu değil nekadar basmazsan basma araç hareket etmeli buda malesef benzin sarfiyaı demek her gaza başısımız mesela örnek 1.4 160 lım roccosu olan yakındostum murat söledi abi 1.6 leon kadar yakıyor normal kullanımda ve dsg şanzuman araç aracın kütlesini gözden kaçırmayon küçük hacimli motor o kütleyi hareket ettirmek için ne kadar zorlanorsa büyük hacimli motor okadar kolay ettirir belirli bir hızlara küçük hacimli motorda daha zor çıkarsın büyük motorda daha kolay aslında bana göre 1.2 tsı tamamen gereksiz bir motor tek avantajı vergisi

arkadaşlar birşeyi kaçırıyorsunuz araç 1.2 de olsa 1.4 te olsa belirli bir güçleri alabilme adına motorlar çok sıkıştırılıyor özellikle 1.2 tsı da 105 ps 178 nm tork tabiki araç yakacak 1.2 diye yakmayacak az yakması lazım diye bir durum söz konusu değil nekadar basmazsan basma araç hareket etmeli buda malesef benzin sarfiyaı demek her gaza başısımız mesela örnek 1.4 160 lım roccosu olan yakındostum murat söledi abi 1.6 leon kadar yakıyor normal kullanımda ve dsg şanzuman araç aracın kütlesini gözden kaçırmayon küçük hacimli motor o kütleyi hareket ettirmek için ne kadar zorlanorsa büyük hacimli motor okadar kolay ettirir belirli bir hızlara küçük hacimli motorda daha zor çıkarsın büyük motorda daha kolay aslında bana göre 1.2 tsı tamamen gereksiz bir motor tek avantajı vergisi

biz hata yaptık o halde 1.6 stylance almalıymışız :)hatta jetta 1,2 leri kaldırsınlar satılanlarıda geri çeksinler
dostum her kez küçük hacimin peşinde mercedes c ler örneğin değilmi bence karalamayalım 1.2 leri

biz hata yaptık o halde 1.6 stylance almalıymışız :)hatta jetta 1,2 leri kaldırsınlar satılanlarıda geri çeksinler
dostum her kez küçük hacimin peşinde mercedes c ler örneğin değilmi bence karalamayalım 1.2 leri

ben 1.2 yi karalamıyorumki gereksiz bir makina sadece küçük hacim bence küçük çaplı araçlara taksınlar

jetta küçük çaplımı sevgili dostum ?

yekta bende bunu anlatmaya çalışıyorum jetta yada leon gibi araçlara 1.2 değil bence 1.4 gibi motor ile satılsın 1.2 yide polo ya taksınlar yada onun gibi küçük araçlara

Geri
Üst Alt