Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsı 5000 de yakıt tasarrufu çok kötü:(

hadi forum olarak bir etkinlik yapalım 1.2 test drive toplanalım ctesi 1.2 arabası olanlar olmayanlara kullandırsınlar 1,4 kullanmayanlar kullansın 1,6 ya binmeyenler binsin 1,2- 1,4-1,6 karma gezelim 250-300 km ak kara dut belli olsun ctesi akşamı devam edelim bu konuya ortam geriliyor bea :)

senin gibi bi şoför denk gelmedi o zmn bana:D

yok benım oyle makasla flan ısım olmaz otobana cıkar roll yapardım ısın sırrı bende deıl arabadaydı :) Sıtede 16V kullanıcısı cok fazla yok hatta sıtenın cogunlugu yenı kasa leondan ıbaret bıle dıyebılırız o yuzden mk1 leon 16v hakkında genellıklede ben yazar cızerım:)

hadi forum olarak bir etkinlik yapalım 1.2 test drive toplanalım ctesi 1.2 arabası olanlar olmayanlara kullandırsınlar 1,4 kullanmayanlar kullansın 1,6 ya binmeyenler binsin 1,2- 1,4-1,6 karma gezelim 250-300 km ak kara dut belli olsun ctesi akşamı devam edelim bu konuya ortam geriliyor bea :)

ortamda gerılcek bsy yokkı herkes arabasını sevsın bınsın ama motoruna bsy dendıgındede anam babam dıyıp savunmaya gerek yok kızıcak bırı varsa o da Vw dır :)

Belki kiraathane lügati olacak ama;

her ne kadar yeni nesil motorlarda rodaj ve motor açma yok veya etkisiz,gereksiz vs.densede ben her aldığım sıfır aracı bu süreçlerden titizlikle geçirdim.ve emsal arabalarla kıyasladığımda da her zaman motorumun diğer araçlardan daha tatminkar olduğunu bizzat test ettim..

ilk 1000 km. kesinlikle karınca ezmez modu..
2. 1000 km. max.3000 devirlere kontrollü tatlı çıkışlar..
3. 1000 km. 3000-4000 devirlerde son vites ve sondan bir önceki viteste paslaşmalar..
3000. km.den sonra serin bir havada hava şartları müsait değilse gece 02.00 den sonra son vites ve sondan bir önceki viteslerde min.500 km. boyunca motorun devir ve aracın sürat sınırları zorlanır.zaten bu son zorlamalarda aracın performansının yada bana göre açıldığını şahsen gözlerinizle göreceksiniz..ben şu an aracımla yüklü olarak son 235 gördüm..2 hafta sonra boluya gitmeyi planlıyorum heralde tablodaki değeri rahat aşarım diye düşünüyorum..bu arada az yakanlara inat benim şehir içi tüketimim nazik kullanmama rağmen 8,5-9lt...7 ve altını ş.içi hiç göremedim
şu anki aracım 58. arabam.. sıfır olarak ise 9.uygulayın pişman olmazsınız
sadece 3000 km.den sonraki işlem için havanın serin olmasına dikkat edin

tamamen sıze katılıyorum bende aynı sekılde 1000 km ye kadar hıc 3000 devri gecırmedım 1000 km den sonrada maksımum 3500-3700 devır arası kullandım ama 4000 olmadı ve 2000 km yı ben otobanda gectım daha dogrusu fark ettım emnıyet serıdıne gecıp durdum sonra kalkıs yapıp ılk 3 vıtes redlıne yaptım ve aracım ılk denemesınde 230 km gordu o yuzden bu yazdıklarınıza kesınlıkle katılıyorum rodaj dıye bırsey hala ve kesınlıle var :)

yakit tuketimine soyle bir ornek vermek istiyorum.arkadasimin 1.6 sinda yol bilgisayari otalama hizi 30 km, yakit tuketimi ise 9.3 lt gosteriyor.benimkisi ise ortalama hizi 22 km, yakit tuketimi ise 9.4 lt gosteriyor.

arkadaşınız daha rahat bir trafikte kullanmış aynı şartlarda sizin aracınız 7 -8 arasına iner.

valaha ılk zamanlar korurdum az yakıyor dıe su tsi da.. sehır dısı harıc bu araba yakıyor :)

tamamen sıze katılıyorum bende aynı sekılde 1000 km ye kadar hıc 3000 devri gecırmedım 1000 km den sonrada maksımum 3500-3700 devır arası kullandım ama 4000 olmadı ve 2000 km yı ben otobanda gectım daha dogrusu fark ettım emnıyet serıdıne gecıp durdum sonra kalkıs yapıp ılk 3 vıtes redlıne yaptım ve aracım ılk denemesınde 230 km gordu o yuzden bu yazdıklarınıza kesınlıkle katılıyorum rodaj dıye bırsey hala ve kesınlıle var :)

:eek:key:

valaha ılk zamanlar korurdum az yakıyor dıe su tsi da.. sehır dısı harıc bu araba yakıyor :)

trafıkte 1.2 de 1.4 de 1.6 da 2.0da benzınde dızelde tuketımı yuksektır ama gene sartlarda TSI ıyıdır tuketımde ve benım gozumde TSI ler ekonomı uzerıne kurulmus araclar ( 1.2 ve 1.4)

Geri
Üst Alt