Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

0,222 TL Olabilir mi?

Benim kullandığım gibi kullanırsan 50 kr altına düşemezsin garanti veririm sana :)

:eek:
Tüketim hesabı, şehirden şehire, günlük (ölçümlük) menzile göre değişir, Ev-iş 3 km mesafede ki tüketim ile 10 km mesafe %30 a kadar fazla çıkar, denemelik uzun yola çıkılınca da fark eder. Sabrıla, her depo fullerken km yi sıfırlayın ve sonraki yakıt alımında, yapılan km den , lt/100km tüketimini hesaplayın, 100 yıl da geçse bu değer uluslararsı veri niteliğinde olacaktır.

bu tarz hesapları, alınan litreyi baz alarak yaparsanız daha iyi olacak, malum benzin fiyatları aldı başını gidiyor.. bırak seneye , 6 ay sonra bile baksan bu başlıga bi anlam ifade etmeyecek :D

Senin Araba 1.4 TSI olmasın.. :D

Ben 1.6 LPG yle O civarlarda yakıyorum Km başına.. ;)
1.4TSI 1.6 Leondan fazla mı yakıyor demek istiyorsun? :D
bu tarz hesapları, alınan litreyi baz alarak yaparsanız daha iyi olacak, malum benzin fiyatları aldı başını gidiyor.. bırak seneye , 6 ay sonra bile baksan bu başlıga bi anlam ifade etmeyecek :D
Kesinlikle katılıyorum, çünkü kuruş hesabı evrensel değildir. Dünyanın her yerinde 'kuruş' geçmiyor.
O zaman litre olarak yazayım, benzin fişleri duruyor, 240 km de 12,330 lt benzin kullanmışım. O da 100 km de 5,138 lt yapar ?
Kesinlikle imkansız hesabınızın bir yerinde bir hata var.
100 km de 4,5 anca boşta yaparsın 1,6 leonda hoca puhaha

100 km de sabit 2800 3000 devirde en düşük yapacağı 6,8 dir 1,6 motorun rutini 7,5 ile 8,9 arası bastın mı 9,2 ile 12 lt arası :)

YAkıt tüketimim birebir aynı. :D ama 173hp farkla :D:D:D

1.6Leonda km de 0.22tl'yi 3 şekilde görebilirsiniz.
1.Lpg ile,
2.Benzin litresi 2200e iner ise,
3. Rüyanızda....
:)

Aynen :)

:eek:
Tüketim hesabı, şehirden şehire, günlük (ölçümlük) menzile göre değişir, Ev-iş 3 km mesafede ki tüketim ile 10 km mesafe %30 a kadar fazla çıkar, denemelik uzun yola çıkılınca da fark eder. Sabrıla, her depo fullerken km yi sıfırlayın ve sonraki yakıt alımında, yapılan km den , lt/100km tüketimini hesaplayın, 100 yıl da geçse bu değer uluslararsı veri niteliğinde olacaktır.

+1

1.6 motor ve 0,222 bence imkansız. 1.2TSI ile 4.6 uzun yolda. karma kullanırken kasınca 5.0-5.5 arası değişiyor. Normal kullanımda 6.0-6.5 görüyor, ki biraz basarakta kullanırım ben şuan 6.6 gösteriyor. 27krş yakıyor yani normal kullanımda.

Cıx. 1.6 yapamaz :)

yanlıs anlamayın ama bır yanlıslık olmalı. ımkan vermıyorum ben ruya gıbı gelıyor :D :D ılk dolumda pompa attıktan sonra dolum devam etmıs olupp 2. dolumda da pompa atınca bırakılmıs olabılırmıı

yanlıs anlamayın ama bır yanlıslık olmalı. ımkan vermıyorum ben ruya gıbı gelıyor :D :D ılk dolumda pompa attıktan sonra dolum devam etmıs olupp 2. dolumda da pompa atınca bırakılmıs olabılırmıı

bende aynısını düşündüm :D

Aynen Öyle, LPGli 1.6 da 1.4 TSI göre cerbinden çıkan para daha azdır.. ;)

LPG'li 1.6 en azından 25krş yakar. 1.4 tsi'da sakin kullanımda o kadar yakıyor zaten :D verdiği performansı hiçe sayıyorsunuz siz. Aynı yakan araçların her ikiside ekonomik değildir. Biri verdiği düşük performansla daha çok yakan konumuna gelir ;)
Arkadaşımda var 1.6 Corolla 110hp - o tüplü kullanıyor ben benzinli, aynı yakıyoruz. Ama ara hızlanmalar, ani ataklarda hep öndeyim. 200'lere çıkınca beygir farkından dolayı yetişiyor anca :D düşünün aradaki farkı

valla arkadaşlar leon piyasaya sürüdşünden bu yana 222 krş yakmamıştır herhalde.
ben 45 yakarsa öpüp bbaşıma koyuyorum :)

LPG'li 1.6 en azından 25krş yakar. 1.4 tsi'da sakin kullanımda o kadar yakıyor zaten :D verdiği performansı hiçe sayıyorsunuz siz. Aynı yakan araçların her ikiside ekonomik değildir. Biri verdiği düşük performansla daha çok yakan konumuna gelir ;)
Arkadaşımda var 1.6 Corolla 110hp - o tüplü kullanıyor ben benzinli, aynı yakıyoruz. Ama ara hızlanmalar, ani ataklarda hep öndeyim. 200'lere çıkınca beygir farkından dolayı yetişiyor anca :D düşünün aradaki farkı

1.6 MPI LPG de sakin kullanımda 250 kuruş değil 180 - 220 yakarsın..
Ben zaten 1.6 MPI ne ekonomiktir dedim Nede litre başına Vaad ettiği beygir en fazladır diyorum.. Aynı yolu gittiğinde cebinden daha az para çıkar diorum..
Dikkatli okumakta fayda var ;)

Geri
Üst Alt