Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

0,222 TL Olabilir mi?

1.6 MPI LPG de sakin kullanımda 250 kuruş değil 180 - 220 yakarsın..
Ben zaten 1.6 MPI ne ekonomiktir dedim Nede litre başına Vaad ettiği beygir en fazladır diyorum.. Aynı yolu gittiğinde cebinden daha az para çıkar diorum..
Dikkatli okumakta fayda var ;)

1.4 TSI leon şehir içi 7 lt civarında dolaşırken 1.6 Leon ile lpg de şehir içi 12-13ltden az yakamazsın. Aynı şeye geliyor, hesapla bak. ama 1.6 lpg de birde lpgyi taktırmak için para ödüyorsun.

1.4 TSI leon şehir içi 7 lt civarında dolaşırken 1.6 Leon ile lpg de şehir içi 12-13ltden az yakamazsın. Aynı şeye geliyor, hesapla bak. ama 1.6 lpg de birde lpgyi taktırmak için para ödüyorsun.

Aman şehir içi yok şehir dışı, yokuş aşağı, boşta, rampa çıkarken, çamurda, yağmurda, gölde, denizde...
Ne şimdi bu... Canım kardeşim 1.6 MPI LPG de 1.4 TSI ya göre daha az para çıkar yakıt için cebinden ;) üstelik 1.4 TSI alırken 1.6 MPI dan Kaç para fazla ödüosun?

Aman şehir içi yok şehir dışı, yokuş aşağı, boşta, rampa çıkarken, çamurda, yağmurda, gölde, denizde...
Ne şimdi bu... Canım kardeşim 1.6 MPI LPG de 1.4 TSI ya göre daha az para çıkar yakıt için cebinden ;) üstelik 1.4 TSI alırken 1.6 MPI dan Kaç para fazla ödüosun?

Anlaşıldı, hesaplamamışsın otur hesapla. 1.4TSI alırken fazla ödüyorsun o arabanın hakkı araba ona göre daha iyi bir motorla donatılmış. Satarkende daha yüksek fiyata satıyorsun. Parayı daha gelişmiş bir motora yatırmak, lpg kitine vermekten daha anlamlı ve doğrudur herhalde :)

Yıllık yaptığın kilometre ye göre cebinden çıkan para değişir,alırken satarken v.s bunlar da dahil tabi...

Anlaşıldı, hesaplamamışsın otur hesapla. 1.4TSI alırken fazla ödüyorsun o arabanın hakkı araba ona göre daha iyi bir motorla donatılmış. Satarkende daha yüksek fiyata satıyorsun. Parayı daha gelişmiş bir motora yatırmak, lpg kitine vermekten daha anlamlı ve doğrudur herhalde :)
Güzel Kardeşim, Ben arabamı aldığımda Aynı model, Aynı Donanımda 1.4 TSI 5000 TL Daha fazlaydı.. 1.600 TL ye LPG taktırdım, 3.400 TL ile Kaç Bin Km yol giderim sen hasaplayıver ;)
Yıllık yaptığın kilometre ye göre cebinden çıkan para değişir,alırken satarken v.s bunlar da dahil tabi...
Yılda 20.000 yapsan mesela LPG ne zamana bedavaya gelmiş olur ;)

Güzel Kardeşim, Ben arabamı aldığımda Aynı model, Aynı Donanımda 1.4 TSI 5000 TL Daha fazlaydı.. 1.600 TL ye LPG taktırdım, 3.400 TL ile Kaç Bin Km yol giderim sen hasaplayıver ;)

Yılda 20.000 yapsan mesela LPG ne zamana bedavaya gelmiş olur ;)

Aynı model 1.4TSI ile 1.6 arasındaki fark aşağı yukarı 2500-3000TL..

Aynı model 1.4TSI ile 1.6 arasındaki fark aşağı yukarı 2500-3000TL..

Canım kardeşim; o şimdiki fiyat farkı.. Makyajlı kasa ilk çıktığında fiyat farkı donanıma göre 5binden başlayıp yukarı doğru gidiodu.. 2009 senesi ikinci yarısı ;)

Geri
Üst Alt