Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni opel astra

bende eski bi astra kullanıcı olarak bence alınıcak bir arac.daha 2 hafta önce astra j 1.6 115bg enjoy+sunroof+cam filmi+karter koruyucu+7 hoparlör bi kaç ıvır zıvır daha eklettik arac tam 44.950ye geldi.donanım olarak yeterli geldi bize yol tutusu gidişi falanda iyi derecede.1.4 secenegi ilk gelen araclarda olsa leon yerine tercih ederdim.ama arkadasında dedigi gibi yeni cıkan aracları 6 ay ile 1 yıl arası almamak lazım.arac daha 2 haftalık olmasına ragmen sacpa sapan sorunlar cıkartıyor.depoyu fulledik ama ibre yarım deponun üstünde göstermiyor.dün sabah aracı calıstırdıgımızda mars basmadı.alınıcak arac ama rayına oturduktan sonra almak daha mantıklı bence.

valla görünen şu 1.4 140 yerine 1.6 180 binilir aralarındaki ortalama 1 litre kadar

arkadaşlar ben hasta oldum bu yeni astralara valla düşünüyorumda ben alışığım zaten benim leon zaten çok yakıyo hiç olmazsa bastınmı 180hp gücünü hissediceksin tek korkum opel serileri çok kütük gibi oluyo test sürüşüne çıkıp bi deniycem fiyatta uyarsa alıp geçerim yeni herzaman yenidir iç donanım mükemmel bence 19" jantlarda on numara ben gene gerçi modifiye edecek biyerini bulurum ama şuanki orjinal hali bile çok güzel zaten bizim leonlara benzetmişler yandan:) leonun yandan yemişi:D:D

aynen ersoy gücü hisset.ama o araçta modifiye edecek birşey bulamazsın herşeyi güzel ve zevkli

O araca 19" jant alınır, coil over'ı alınır çıkınca yere basılır, öyle gezilir ;)
reklamlarda siyahı çok iyi duruyo:D

dediğin gibi ise mehmet ilerde düşünürüm gerçekten bu aracı

bızım mılletımız bazı seylerı yanlış anlıyor 1,6 180 hp motor cok yakıyorsda leon topsportta kullanılan 1,8t 20v 180 hp cok daha fazla yakar 1,6 180 hp motor sakın kullanımlarda 1,6 8v leonlardan bıle daha az yakacaktır buna emınım gazlamaya baslayınca bıraz yakar gazlarken kım benzını dusunuyor yada benzını dusunen adam gazlamaz gıder dızel alır

Yenı astra su an ıcın yuksek fıyat olabılır ama bır ıkı yıl ıcerısınde fıyatı duser ve cok guzel kampanyalar olur bunada emınım ve suda gercek leondan daha ustun bır arac yapmış adamlar kabul etmek gerekır

---------- Post added at 20:07 ---------- Previous post was at 20:05 ----------

O araca 19" jant alınır, coil over'ı alınır çıkınca yere basılır, öyle gezilir ;)
reklamlarda siyahı çok iyi duruyo:D

ben pusuya yattım ınsıgnıa beklıyorum zamanı gelınce ınsıfnıa olacak jantları 19'' veya 20'' olacak

basmadan 13 14 lt sana normalse sen bilirsin mehmet abi. o 180 lik motor yerini aldığı ve saablardada kullanılan 2,0T motordan daha fazla tüketiyor yakıtı onun sürüşü kadar bile olamıyor.

zor olan gücü almak değil zaten o gücü verimli şekilde alabilmek opel o konuyu eline yüzüne bulaştırmış bu motorda ki bu şekilde düşünen tek kişide ben değilim. tüm dergilerin eleştirilerinde tüketimi ve düşük devir zaafı eleştiriliyor. yabancı forumlarda aynı yorumlar geçiyor. acı ama gerçek bu. o motor teknik olarak başarılı olamadı.

ha dersinizki bizim korkumuz yok alın abi bizim için no problem.

1.6T 180 hp manuel Insignia Yakıt ortalaması 11 küsür litre.Araç birkaç aydır kullanılıyor.(Yeni astra ağırlıktan dolayı daha az yakacağı kesin)
1.4 TSI 160hp Manuel Jetta'nında yakıt ortalaması 11 küsür litre.VW forumundan alınan bilgi.
Bu araçların bu ortalamaları yakması çok normal.
Benim amacım fanatiklik yapmak değil ama bu duruma bakılırsa bu markalar motor yapmayı bilmiyor :) hepsi yüzüne gözüne bulaştırmış diyelim.

Asagıda kı yazı bır forumdan alıntıdır orada ne kadar yaktıgı yazıyor

Kendi arabamdan ve yaptığım ilk şehirlerarası yolculuğumu paylaşmak istedim.
Araba 18 inch pirelli lastik ile geldi.
Ekstradan Ön arka ve yan marşpiyel ler taktırdım.
Arka taraf biraz kalkık ve egsozlar çok fazla sırtıyordu. Böyle çok iyi oldu
Bir de yanlardan veya ön arkalarda bir yere çarpacaksam ilk başta bu plastiklere gelir diye bir nevi koruma olsun diye taktırdım.
Yeine ekstradan Cam filmleri de Opel bayide yaptırdım.

O akşam da boya koruma yaptırdım. İstanbul Başak Şehir oto yıkama.

Şimdi uzunca araba hakkındaki izlenimlerimi anlatayım.
İstanbuldan Bursaya koyuldum.

Evden çıkmadan önce
6 CD mp3 ve track olmak üzere karışık olarak CD'leri changer'e yükledim.Sorunsuz çalabiliyor tabiki.
İlk söylemem gereken şey. Test sürüşünü Edition 115 HP ile yapmıştım.
Ve araba gelince motor farkını hemen hissetim. İvmelenmede çok fark var.
Ancak 650 KM yol yaptım ve ortalama hızım 47 km/h idi )
Yani 180 hp olsa da. Trafikte ortalama hızınız eski bir arabadan farksız
(O sebeple 115 HP alanlar aslında çok büyük bir kayıpta değiller.
Değmez demiyorum ama 115 hp alanlar da keyfini rahatça sürsünler diye ek bir bilgi gibi iletiyorum. )
Yola koyuldum demiştim:) Bende CPS yok ancak Samsung Omnia cep telefonu kullanıyorum.
NAV99 yüklü navigasyon programı var. DVD 800 alamayanlar için süper bir alternatif. Teli araba kitine taktım.Şarja bağladım.
Gideceğim yeri belirledim. Ve eskihisar feribot iskelesine doğru yola koyuldum. CPS olayını böyle hallediyorum yani
Ayrıca klaviyesi ve dokonmatik ekranı olduğu için hızlı bir şekilde istediğim yerleri bulabiliyorum.
Neyse Insignia'ya döneyim.
Bir kere bu kadar oturaklı ve dengeli bir araç daha önce kullanmamıştım.
Deneme amaçlı 200 Km/h anlık hıza çıktım. Sanki 100 ile gidiyosun tık yok.
Dönüşlerde son derece dengeli. Yokuş fren destek sistemi de çok kullanışlı.
Burada sürüyorum ben. Eşimle muhabbete dalmış çok keyfili bir şekilde feribot iskelesine ulaştık.
Arabada bir "Hizmet etmeye hazırım" havası var. Ve Hizmet de ediyor.
Gemi gibi havayı yarıp gidiyor. Süspansiyon gemi gibi değil tabi )) Çukurlarda biraz sert tepki veriyor.
Öyle eski model şevrole gibi yaylanmıyor Ama dönüşlerde asfalt'ta spiderman'in vantuzları gibi yapışıp tank gibi dengeli bir şekilde uzuyor. Tanktan çok daha hızlı tabi:)
Bu ağır alet yeri gelince Tıpış tıpış gidiyor - gidiyor.Yarışa da varım diyor.
215 TL 'lik yakıt doldurudm 97 oktan kurşunuz.
650 KM sonunda Lamba yandı ve tekrar doldurduğumda 195 TL 'lik yakıt aldım. Yani ortalama yakıt tüketimi 10,1 LT yada 0,3 kr /km
Ses sistemi gayet yeterli. Cruise kontrol ile kullanılırsa yakıt tüketimi sanırım azalıyor.
İki defa ani bir şekilde sollamam gerekti. Nal mal ne varsa toplattırdım arkadakilere. Yaaani bilmem anlatabildim mi. Gaz pedalına basınca çok iyi tepki alıyorsunuz. Yani dediğim gibi araba "I'm ready to serve" diyor ve 180 HP adına yakışır şekilde istenileni yerine getiriyor.
4 yolcu ile de çok keyfli. Her şekilde tam bir hizmet ve konfor aracı. Vites ler yağ gibi şıkır şıkır geçiyor.
Ayrıca ön aydınlatmanın orada küçük kırmızı bir led ışık var.
O da Vites topuzuna yansıyor. Gece o Kırmızı ambiyans. Her yere sıcak ateşli bir hava veriyor
Havalndırma ve klima süper çalışıyor. Ayrıca havalandırma fanlarının tasarımı çok süper tar tar tar sesi gelmiyor sadece pürüssüz bir üfleme sesi geliyor.
Çok iyi arkadaşlar !!! Kalite her yerde iç dizayn. Koltuk ayarları. Bel desteği...Yani süper süper ...
Araba iri. Kasa Manda şekilnde 7 serisi BMW ile yan yana geldiğinizde eşit konumdasınız.
Anlayacağınız INSIGNIA yerini net olarak almış "D" sınıfı !!! 2009 Yılının ve Avrupanın en iyi arabası.

Özelliklere biraz daha değineyim.
Park sensorleri de son derece hassas. Daha önceden park sensorlü aracım olmadığı için biraz stresli kullanıyorum.
Biraz daha alıştırma gerekecek. Yani onlara tam olarak güvenmiyorum. Bazı otoparklarda eşik var. Onlara da güvenmeyin. Arabanın arkası uzun.
Teker onlara değmeden duvara toslayabilir siniz.
Radyo ayarı falan gayet rahat. Bazı arkadaşlar giderken otomatik kapı kilidinden bahsetmişti. Ve şikayet etmişti. Ben etmiyorum.
Elimin altında açma kapama düğmesi var. Yola çıkınca kapatıyorum. Gerekince açıyorum. Kontolün bende olması hoşuma gidiyor.
Uzaktan kumandaya bagaj düğmesine basılı tutunca bagaj açılıyor. Arbanın camları açık ise kapatma düğmesine uzun basınca camlar otomatik kapanıp araba kitleniyor. Araç kilitli durumdayken Açma düğmesine uzun basılı tutunca kilit açılıyor ve camlar otomatik iniyor. Direksiyon gayet hafif.
Hız arttıkça denge ve direksiyon hakimeyiti gayet güzel. Araba 140 ile giderken işte bu hız benim en iyi hisettiğim hız diyor:)
Yani açıkçası Opel sayesinde çok daha pahalı arabaların konforunu yaşıyoruz. Ve beyaz adamlar gibi araba kullanıyoruz. :p.
Kimin Gönlünde varsa bu arabadan almasını dilerim.
Gelelim Eksikliklere !!!!!
Cam film taktırmıştım arka sol kelebek camının orada bombe yaptı. Servis sorun değil gel düzletelim dedi.
Sol ön kapının orada iç plsatikleri kapıya bağlayan tarafta içteki plastik kanca çıkmıştı ve iç taraf plastikleri ile metal kısm arasında aralık vardı sırıtıyordu. Ancak bunu arabayı teslim alırken fark edememişim. Neyse sonra farkedip Bursadaki Bayide oturttular.
Şimdilik bukadar .Fazla yazmışım. Okyuyabilene sabrından dolayı teşekkürler.
Yorumlar veya tavsileylerde bulunabilenlere şimdiden tüşekkürler. Forumu takip etmeye devam edin

---------- Post added at 20:54 ---------- Previous post was at 20:51 ----------

basmadan 13 14 lt sana normalse sen bilirsin mehmet abi. o 180 lik motor yerini aldığı ve saablardada kullanılan 2,0T motordan daha fazla tüketiyor yakıtı onun sürüşü kadar bile olamıyor.

zor olan gücü almak değil zaten o gücü verimli şekilde alabilmek opel o konuyu eline yüzüne bulaştırmış bu motorda ki bu şekilde düşünen tek kişide ben değilim. tüm dergilerin eleştirilerinde tüketimi ve düşük devir zaafı eleştiriliyor. yabancı forumlarda aynı yorumlar geçiyor. acı ama gerçek bu. o motor teknik olarak başarılı olamadı.

ha dersinizki bizim korkumuz yok alın abi bizim için no problem.

emre bır alıntı ekledım kullanıcı ne kadar yaktıgı konusunada degınmıs ıstersen bır oku yunus emre bızım toledolarıda bılıyorsun 3,000 devır cıvarına kadar hantal o devırden sonra cıldırmaya baslar sahlanır bu motora cok benzıyor sen bunu dezavantaj olarak dusunuyorsan sorun degıl sonucta turbo var bır chıp yaparsın ıstedıgın gıbı olur

Geri
Üst Alt