Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

VW Passat 1.4 TSI Comfortline vs 2.0 FSI Highline

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Torrado

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar çok yakın bir tanıdığımız Passat almayı düşünüyor aklında bu iki model var.Birisi 1.4 Comfortline ( orta donanım ) diğeride 2.0 FSI Highline ( En üst donanım ) ikisininde fiyatları aynı gidiyor nerdeyse.Hatta 2.0 FSI Highline'nin vergisi yüzünden 1.4 TSI Comfortline'den daha ucuza gidiyor.Siz olsaydınız hangisini alırdınız ?
Az donanım Küçük motor hacim düşük yakıt tüketimi daha az vergi mi ?
Yüksek Donanım Yüksek motor hacmi yüksek takıt tüketimi yüksek vergi mi ?

http://www.sahibinden.com/passat_1_4_tsi_comfortline-48WQQaXQQ19946523WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/2007_passat_highline_2_0_fsi-62WQQaXQQ19923511WQQpXQQdisplayitem

2.0fsi'yı elden çıkarmak zor olur. Sürüş zevki olarak da turbo sayesinde alt devirleri canlı olan 1.4tsi daha mantıklı. Performans olarak 2.0fsi özellikle otoban gibi yollarda avantajını kullanır tabi ama bence 1.4tsi her açıdan çok daha mantıklı.

---------- Post added at 13:16 ---------- Previous post was at 13:15 ----------

Bu arada donanım farkı da varmış unuttum onu. Highline'daki sadece deri spor koltuklar, bi-xenon ve sunroof bile tercih sebebi aslında ama yine de comfortline da yeterli gelir heralde tanıdıgın kişiye.

fsi motoru hiç sevemedim..ben 1.4 tsi derim donanımıda yeterli..

tsi da bir fsi motor kanka.

emre senin bu işgüzarlıkların yüzünden çıkıyo tartışmalar.tsı da bi fsı nedemek ? birinde turbo var birinde turbo yok.tsı motorun fsı ın turbo takılmış hali olması ikisini aynı yapmıyor.
demekki turbolu hali daha cazip geliyo kıvanç a.neden burda ikiside aynı motor deme gereksnimi duyuyosun ? ikiside aynı değil kardeşim.

emre senin bu işgüzarlıkların yüzünden çıkıyo tartışmalar.tsı da bi fsı nedemek ? birinde turbo var birinde turbo yok.tsı motorun fsı ın turbo takılmış hali olması ikisini aynı yapmıyor.
demekki turbolu hali daha cazip geliyo kıvanç a.neden burda ikiside aynı motor deme gereksnimi duyuyosun ? ikiside aynı değil kardeşim.

turbolu yada değil farketmez.FSİ ı sevemedim diyerek yaptığı genellemeye göre tercih ettiği motorunda herşeyden önce 1400 cc FSİ olması durumudur ortadaki ironi.

ayrıca bunun üzerinde duranda tek ben değilim.

http://www.seatclubworld.com/showthread.php?t=2810

bu videodada öncelikle FSİ teknolojisi anlatılıyor snra aşırı besleme kısmı.

turbolu yada değil farketmez.FSİ ı sevemedim diyerek yaptığı genellemeye göre tercih ettiği motorunda herşeyden önce 1400 cc FSİ olması durumudur ortadaki ironi.

ayrıca bunun üzerinde duranda tek ben değilim.

http://www.seatclubworld.com/showthread.php?t=2810

bu videodada öncelikle FSİ teknolojisi anlatılıyor snra aşırı besleme kısmı.

konu performanssa eğer aynı hacimdeki iki motorun fsı ve tsı lardan çıkardığı gücü sana benim söylememe gerek varmı emre ?

konu performanssa eğer aynı hacimdeki iki motorun fsı ve tsı lardan çıkardığı gücü sana benim söylememe gerek varmı emre ?

ben o açıdan bahsetmiyorumki. sonuçta 1,6 fsi da kullanmş ve halen tsi sahibi birisiyim ne farkları var iyi biliyroum. :) anlatmak istediğim nokta TSİ daki verimliliğin tek sebebi turbo değil. turbo küçük hacimdeki atmosferik fsi makinelerin yüksek sıkıştırma oranı handikapını kapatmak içn kullanılıyor burada.

gerçi konu sebebi makinelerde hacimler aynı deil.

sonuç olarak bende fsı sevmem ama tfsı a bayılırım.kıvanç ın anlatmak istediğide bu.
iki motorda aynı diye bi olay yok.böyle bi cümle kurmanında manası yok.şu an beni çektiğin gibi insanları GEREKSİZ tartışmalar içine çekmenin hiç manası yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt