Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

VW Passat 1.4 TSI Comfortline vs 2.0 FSI Highline

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Babama alırken biz de aynı ikilemde kaldık ve tercihimiz 1.4'ten yana oldu. Bildiğiniz üzere 1.4 olmasına rağmen Tsı olması aracın zaten en büyük artısı,çok seri araçlar... Donanıma gelince Highline'dan farkı yağmur sensörü,ön sis farları,eve geliş-evden çıkış fonksiyonu,kendiliğinden kararan iç dikiz aynası ve otomatik yanan kısa farların olmaması gibi özellikler ki bunlarda bence çok gerekli şeyler değil...Ayrıca tercihiniz Triptronik vitesten yana olursa yakıt tüketiminiz Manuel'e göre daha az olacaktır... 'Az donanım, küçük motor hacmi, düşük yakıt tüketimi, daha az vergi ' diyorum....

sonuç olarak bende fsı sevmem ama tfsı a bayılırım.kıvanç ın anlatmak istediğide bu.
iki motorda aynı diye bi olay yok.

orada direkt iksi aynı demedim ikisi temelde aynı teknolokiden geliyor anlatmak istediğim. :)

neyse abicim uzatmaya gerek yok senimi kıracağım :).

olm fsi motoru mu savunmaya başladın şimdi? 2.0 vergisi vericem hem tsi danda çok yakacak... tsi varken fsi motora bakmak saçmalık bence.. tek avantajı var fsi motorun 150 bg olması ama torkları aynı... bir chiple duman attırır tsi motor ona :D benim kişisel görüşüm donanıma aldanıpta vergi ve yakıtı düşünmemek olmaz.. arabayı bir kere alıyorsunuz ama vergileri her 6 ay veriyorsunuz.. benzinini devamlı koyuyorsunuz.. o yüzden tekrar diyorum tercihim TSİ motordan yana..

Babama alırken biz de aynı ikilemde kaldık ve tercihimiz 1.4'ten yana oldu. Bildiğiniz üzere 1.4 olmasına rağmen Tsı olması aracın zaten en büyük artısı,çok seri araçlar... Donanıma gelince Highline'dan farkı yağmur sensörü,ön sis farları,eve geliş-evden çıkış fonksiyonu,kendiliğinden kararan iç dikiz aynası ve otomatik yanan kısa farların olmaması gibi özellikler ki bunlarda bence çok gerekli şeyler değil...Ayrıca tercihiniz Triptronik vitesten yana olursa yakıt tüketiminiz Manuel'e göre daha az olacaktır... 'Az donanım, küçük motor hacmi, düşük yakıt tüketimi, daha az vergi ' diyorum....

sizinki trendline sanırım :) bizim comfortline TSİ da saydıklarınızın tamamı mevcut.

olm fsi motoru mu savunmaya başladın şimdi? 2.0 vergisi vericem hem tsi danda çok yakacak... tsi varken fsi motora bakmak saçmalık bence.. tek avantajı var fsi motorun 150 bg olması ama torkları aynı... bir chiple duman attırır tsi motor ona :D benim kişisel görüşüm donanıma aldanıpta vergi ve yakıtı düşünmemek olmaz.. arabayı bir kere alıyorsunuz ama vergileri her 6 ay veriyorsunuz.. benzinini devamlı koyuyorsunuz.. o yüzden tekrar diyorum tercihim TSİ motordan yana..

0 arabamı alıorsn sanki :) 2,0 lar kaybedeceği kadar kaybetmiş değeri iyice düşmüş durumda zaten. highline tsi da olmadığına göre aynı aracı almış olmyorsn teoride. yoksa bende gittim tsi aldm iki kez çokda memnunum.

Saydıklarınızın hepsi Comfortline'de standart Comfortline ile Highline arasındaki farklardan bir kaçını sayayım size

Bi-Xenon Farlar
Koltuk Isıtma
Sunroof
17 inc jant

Aklıma gelenler şimdilik bunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt