Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

VW nun twincharger li motorlari tarih mi oluyor

o kadar yükleyeceğine gidip bi roket alsın üstüne binsin Ay'a gitsin kastırmasın.. :D :D

VW nin twincharger mantığı gibi ama buda. İlk supercharger...3.500rpmde supercharger devre dışı..Turbonun boost'u düşene kadar turbo..Sonra NOS :D::D:D

sattiklari her arabadan kar ediyorlardir mutlaka..
ancak kar marji dustugu icin boyle bir sey dusunuyor olabilirler.. atiyorum 1.6 102hp motordan 10 kazanirken; 1.4 125hp den belki 7; 1.4 160 hpden belki de 5 kazaniyorlar..
bu sebeple uretimi durdurmayi dusunebilirler..

1.6 dizel, 1.6 benzinli ve 2.0 motorlarin satislarina baya balta vurdu cunku bu 1.4 ler.. bir de oradan elde edilen kayibi dusunun.. sonra bu kayibi milyonlara vurun :)

keske can'in dedigi gibi direk en sade sekliyle 1.8T ve 1.9 TDI motora devam etseler..

ancak kar marji dustugu icin boyle bir sey dusunuyor olabilirler.. atiyorum 1.6 102hp motordan 10 kazanirken; 1.4 125hp den belki 7; 1.4 160 hpden belki de 5 kazaniyorlar..

1.6 dizel, 1.6 benzinli ve 2.0 motorlarin satislarina baya balta vurdu cunku bu 1.4 ler.. bir de oradan elde edilen kayibi dusunun.. sonra bu kayibi milyonlara vurun :)

keske can'in dedigi gibi direk en sade sekliyle 1.8T ve 1.9 TDI motora devam etseler..

Emisyon standartları denen bir gerçek var. :)

öyle olmuyor işte o iş. 2007 yılında almanyada satılan golf V lerin%37 si 1.9 tdi idi. şuan 2.0 tdi ve 1.6 tdi silip süpürüyor benzinli alanda çok kasmıcaksa gidip 2.0 tfsi alıyor passatta. yani 1.6 alacaklar gidip 1.4 alıyor 1.6 pazarı bitti. yurdışı pazarını tr ile kıyaslamayın alakası yok çünkü.

2007 den beri böyle. ticarette her maldan aynı kar edilmez kar marjı yetersiz kalıyor ve üretimi anlamsız kılıyor olabilir.

ulkemize geri donsek diyordum ben almanyada demedim turkiyede dedim. almanlar 2.0tdı dan ziyade 1.9 tdı alıyorlar çunku 2.0tdı dan daha eski olduğu için en sorunsuz motormuş. almanyada vw fabrikasında çalışan dayım bunu söyledi. satışlarda doğuş dahil kar marjlarını araştırdınızmı. fabrika dahil en son fatura kesilene kadar %1 bazen %2 karla satılıyor. satış anındaki kar önemli değil önemli olan sonradan satılan parçalar. o parçalar neden öyle pahalıdır diye duşundunuzmu. ulan araba 50.000 bi direksiyon kutusu 4700tl bu şekilde kar edecek

bunun sebebi turkiyedeki vergi politikası bu sadece turkiyede bu şekilde avrupada halen daha 1.9tdı çıkıyor. turkiyede ise 1.9tdı özel sipariş oldu. hal böle olunca bide sipariş işin içine girince olmuşken 2.0tdı alırım demeden geçemiyorsun. neden trde 1.9 ile 2.0 ın vergisi aynı. ama almanyada vergi sistemi hem yaş hemde egzos emisyon normu ve co2 salınımına göre yapılıyor.

örn:

1990 model bmw 525 tds )1000€ ise ( sallamasyon rakamlar ) 2011 ecomotiv-euro5 emisyon 1.9 tdı 480€ motor hacmi onemli değil önemli olan yaş ve eksoz emisyonu ( rakamlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Geri
Üst Alt